Audi A3 8V 2013 2.0 Tdi zalane sprzegło

11 Gru 2019, 21:53

Padał sprzęgła wpadł w podłogę i nie wrócił. Auto stoi u mechanika. Mechanik stwierdził że wysprzęglik uszkodził tarcze i trzeba wymienić całe sprzęgło. Czy mozliwe jest zalanie tarczy sprzęgła przez wyciekajacy Płyn Dot4?
Maziooo
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • 11 Gru 2019, 22:01

    Myślę, że tak. Tak samo jak możliwe jest zalanie olejem. Generalnie po czymś takim powinno się wymienić sprzęgło. Niby możesz sobie poczytać że niektórzy używali zmywaczy i myli elementy sprzęgła ale na długo to nie wystarcza.
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!

    11 Gru 2019, 22:08

    Też tak myślałem ale nie mogłem znaleźć nic sensownego. O myciu czytałem ale w DE w takie rzeczy się nie bawią wymieniają na nowe. Szkoda zachodu jak dla nich. A czy takie sprzęgło można poddać regeneracji po takim wydarzeniu, nadaje się w ogóle do regeneracji?
    Maziooo
    Nowicjusz
     
    Posty: 3

    11 Gru 2019, 22:16

    Maziooo napisał(a): A czy takie sprzęgło można poddać regeneracji po takim wydarzeniu, nadaje się w ogóle do regeneracji?
    Jak duży przebieg ma sprzęgło?
    Mona zrobić regenerację pytanie czy warto. Podczas regeneracji tarczy sprzęgłowej rozbiera się ją czyści elementy, wymienia zużyte okładziny cierne i sprężyny tłumików drgań o ile tego wymagają.
    Minus jest taki że musisz wyjąć sprzęgło oddać do regeneracji i później założyć do auta przez co nie da się takiej operacji zrobić jednego dnia jak przy zmianie na nowe.
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!

    12 Gru 2019, 09:23

    Nie mam zielonego pojęcia jaki przebieg ma sprzęgło bo nie wiem czy było wymieniane. teraz auto ma przejechanie 174tys. . Lecz lepiej wymienię całe na nowe szkoda zachodu. Stare zabiorę od mechanika i na ścianę zawieszę na pamiątkę :lol: dzięki za tak szybka odpowiedź
    Maziooo
    Nowicjusz
     
    Posty: 3

    12 Gru 2019, 09:42

    Maziooo napisał(a):Lecz lepiej wymienię całe na nowe szkoda zachodu
    I to będzie dla pewno dobra decyzja :ok:
    Maziooo napisał(a):Stare zabiorę od mechanika i na ścianę zawieszę na pamiątkę

    Maziooo napisał(a):auto ma przejechanie 174tys.
    Może być jeszcze oryginalne.
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!