Audi A3 vs Golf Plus

25 Lis 2016, 23:48

Mi sie juz dawno diesel zwrocil :(
Nawet jakbym mial caly drugi silnik kupic to i tak jestem do przodu wzgledem pb. Ciekawe co na to forumowa wiedza :(
Dzisiaj takie ladne wartosci mialem na komputerku...10,1l przy sr predkosci 24km/h. Zrobilem tak dobre 29km, z 10 razy odpalilem samochod -zyc nie umierac!!!
:naughty:
959
Aktywny
 
Posty: 289
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: E320 CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Automatyczna

26 Lis 2016, 01:31

959 napisał(a):Mi sie juz dawno diesel zwrocil :(
Nawet jakbym mial caly drugi silnik kupic to i tak jestem do przodu wzgledem pb. Ciekawe co na to forumowa wiedza :(
Dzisiaj takie ladne wartosci mialem na komputerku...10,1l przy sr predkosci 24km/h. Zrobilem tak dobre 29km, z 10 razy odpalilem samochod -zyc nie umierac!!!


Łał ... aż miło się czyta :mrgreen:
Napisz coś więcej, jesteśmy ciekawi sposobu na sukces... :twisted:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

26 Lis 2016, 09:40

A sąsiad ma 1.9 TDI i mówi że mu pali 4 lytry w trasie :D
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

26 Lis 2016, 09:46

dziubasek napisał(a):Czy moge kolege zapytac jakie ma kwalifikacje w zakresie znajomosci tego tematu? I czy ewentualnie moglby zapodac jakis artykul naukowy na potwierdzenie tej tezy? Bylbym bardzo wdzieczny :) :!:

Najlepiej jak pojeździsz po mechanikach i tam się nasłuchasz różnych ciekawostek z rzeczywistości. Osobiście znam kilku i żaden nie ma diesla.
Oczywiście to nie znaczy, że każdy benzyniak jest ok, bo też są lipne jednostki.

959 napisał(a):Nawet jakbym mial caly drugi silnik kupic to i tak jestem do przodu wzgledem pb. Ciekawe co na to forumowa wiedza :(

nic, bo nie podałeś żadnych danych finansowych - jak na nich się znasz tak jak na motoryzacji oraz jeżdżeniu samochodem z benzyniakiem to nie dziwię, że jutro drugi raz Ci się zwróci, a za miesiąc trzeci :naughty:
Ostatnio edytowany przez dzida, 26 Lis 2016, 09:48, edytowano w sumie 1 raz
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

26 Lis 2016, 09:47

959 napisał(a):Mi sie juz dawno diesel zwrocil
Nawet jakbym mial caly drugi silnik kupic to i tak jestem do przodu wzgledem pb. Ciekawe co na to forumowa wiedza
Dzisiaj takie ladne wartosci mialem na komputerku...10,1l przy sr predkosci 24km/h. Zrobilem tak dobre 29km, z 10 razy odpalilem samochod -zyc nie umierac!!!


No tak, tylko że takie duże diesle (5-6 cylindrów) to co innego niż 4 cylindrówki. 1.9 TDI dużo wolniej się rozgrzewa.

Poza tym czy spalanie ~10l (z komputera) to tak mało skoro w podobnych warunkach moja benzyna pali ~13-13,5l?
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

26 Lis 2016, 10:45

1.9tdi jest rozgrzany z 30% szybciej. Im mniejsza pojemnosc tym szyciej lapie temperature.
Nie wiem jakim cudem to volvo tak pali :(
Gdzie sie wejdzie na forum to jest zalamka uzytkownikow jaki gaz montowac, bo w miescie zima do 20l dochodza. :(
Srednio to by sie moglo zgadzac...18miasto 10spokojna trasa i pi razy drzwi jest 14l.
:naughty:
959
Aktywny
 
Posty: 289
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: E320 CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Automatyczna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Cadillac Eldorado Convertible
    Eldorado w niczym nie przypomina typowych, sportowych kabrioletów rodem z Europy. Trudno nazwać go smukłym, a na dodatek jest ogromny – w zależności od generacji jego długość przekraczała nawet 5,7 m! Równie ...

26 Lis 2016, 17:29

dziubasek napisał(a):Dla mnie jest to mocna teza, polecial oczywiscie plus za wypowiedz, ktora wywraca calkowicie moje wyobrazenie na temat funkcjonowania silnikow samochodow. Czy moge kolege zapytac jakie ma kwalifikacje w zakresie znajomosci tego tematu? I czy ewentualnie moglby zapodac jakis artykul naukowy na potwierdzenie tej tezy? Bylbym bardzo wdzieczny :) :!:

Ale to nie jest tajna wiedza tylko dosyć oficjalna... nawet jak dobrze sprawdzisz to w prasie niemieckiej trafisz wyliczenia których używają tzw. flotowcy... i niestety prawie we wszystkich przypadkach diesel zwraca się od przebiegu 80tyś.km. gdzie jest jedno małe ale mówimy o nowym dieslu na gwarancji. Diesel wygrywa jedynie przyjemnością jazdy.

Następna sprawa sprawdź dokładnie jakie warunki muszą towarzyszyć poprawnej pracy diesla tak żeby wydobyć z niego oszczędność...

A na sam koniec znajdź wolne 200zł i zamontuj sobie zegarek od temperatury oleju silnikowego. To co zobaczysz w zimę zdziwi Cię i to mocno a jak to zestawisz z temperaturą potrzebną do pracy oleju to załamiesz się.

Mitologia taniości diesla powstała w innych czasach kiedy diesle były proste, ropa była tańsza a na drogach królowały stare tdi które były wyznacznikiem polskiej zaradności.
I oczywiście jak sobie zestawisz starego tdi i gówniane silniki benzynowe chociażby tego samego koncernu to jest na plus diesla ale jak weźmiesz dobry silnik benzynowy to tak różowo nie jest.

p.s.

W związku z tym że zarabiam na jeżdżeniu to próbowałem wiele zestawień diesel vs bena i zgadnij czemu nie używam diesli... :?:

dzida napisał(a):że jutro drugi raz Ci się zwróci, a za miesiąc trzeci :naughty:


A ja sądzę że MB diesel w czwartym miesiącu zacznie już zarabiać... :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

26 Lis 2016, 17:36

Jaki silnik w benzynie polecilbys wiec dla golfa Plus?
dziubasek
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 07 09 1980
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: brak

26 Lis 2016, 18:15

Problem w tym, że nie ma nic godnego polecenia poza powolnym 1,6
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010