Audi a4 2002-mazda 6 2003 który wybrać ???

18 Paź 2008, 11:29

Możecie doradzić który samochód będzie lepszy audi a4 1.9tdi z 2002 czy mazda 6 2003 2.0 diesel obydwa z przebiegiem do 120000 ???
Jakie są koszty ewentualnych napraw , zużycie paliwa , i jak z blachą b słyszałem że w maździe jest problem z tylnymi nadkolami ?
Proszę szczególnie o radę użytkowników tych samochodów.
Dzięki
slawek31
Nowicjusz
 
Posty: 16

18 Paź 2008, 13:04

Wprawdzie nie jestem posiadaczem żadnego z wymienionych aut, ale czytając opinię na temat mazdy 6 na autocentrum.pl można odnieść wrażenie, że jest to idealny samochód
Ostrożność nie jest tchórzostwem.
Lekkomyślność nie jest bohaterstwem.
Martoro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 831
Miejscowość: Świętochłowice

18 Paź 2008, 17:08

Ja też czytałem o te opinie ,ale obawiam się tylko tej korozji na nadkolach tylnych o której jest dużo w necie.
A tak poza tym to piękne auto i wygląda na to że bezawaryjne
slawek31
Nowicjusz
 
Posty: 16

18 Paź 2008, 21:19

Tylko Mazda Kolego. Wiem bo jezdzilem pol roku taka jak bylem w stanach. Autko rewelacja, problemow zero - wiem ze to za krotki czas zeby oceniac, ale na tyle na ile je testowalem, a bylo wypozyczone wiec go nie oszczedzalem to nic ale to nic mnie niemielgo nie spotkalo. Polecam bardzo. Audi sie tez ladnie prezentuje ale drogie w utrzymaniu tym bardziej ze A4 lubi czasem pokazac co potrafi i ile trzeba wydac na naprawe.
Peterp079
Nowicjusz
 
Posty: 20

25 Paź 2008, 22:37

Mój mężczyzna miał akurat oba z tych samochodów. I mówi tak Mazda to samochód dla dziadka ( oczywiście ja się z tym nie zgadzam) , komfort jazdy w Mażdzie jest o wiele lepszy , w środku też ma nowocześniej. A z zewnątrz i jeden i drógi ładny. Mazde miał rok i nie miał żadnego problemu, również słyszałam że samochód jest nie awaryjny, z Audi też narazie nie miał problemu. Tylko w audi naprawa jest droga, coś wiem o tym. Może lepiej zainwestuj w Mazde :)
Pozdrawiam
AudiA3
Monia01998
Nowicjusz
 
Posty: 12

26 Paź 2008, 15:55

Dzięki, jestem coraz bardziej przekonany co do mazdy , ale czemu facet Moni mówi że to auto dla dziadka ??? przecież design nowszy i według mnie ładniejszy od audi a4 , chyba że coś nie bardzo z motorem mazdy ???

Czekam na wasze dalsze opinie.
Dzięki Pozdrawiam
slawek31
Nowicjusz
 
Posty: 16

26 Paź 2008, 15:57

slawek31 napisał(a):Dzięki, jestem coraz bardziej przekonany co do mazdy , ale czemu facet Moni mówi że to auto dla dziadka ??? przecież design nowszy i według mnie ładniejszy od audi a4 , chyba że coś nie bardzo z motorem mazdy ???

Czekam na wasze dalsze opinie.
Dzięki Pozdrawiam


Chodzi o to, ze Mazda to taka Kanapa na kołach, jesli jestes ustawiony, masz rodzine, ogólnie wybierasz spokojną jazde to wybierasz mazde, a jesli odwrotnie to audi:)
Baqś
 

26 Paź 2008, 16:26

I tu się z Tobą nie zgadzam według mnie to mazda wygląda na bardziej sportowe auto i jeszcze mniej "oklepane " bo audi jak i bmw jest cała masa . Ale to tylko moje skromne zdanie.
slawek31
Nowicjusz
 
Posty: 16

26 Paź 2008, 16:28

slawek31 napisał(a):I tu się z Tobą nie zgadzam według mnie to mazda wygląda na bardziej sportowe auto i jeszcze mniej "oklepane " bo audi jak i bmw jest cała masa . Ale to tylko moje skromne zdanie.

Wyglądac może to wcale nie oznacza, ze jest bardziej sportowe:)
Baqś
 

26 Paź 2008, 16:40

No właśnie ,chodzi mi o to czym konkretnie się różnią , od strony napędu ,zawieszenia bo z wyglądem jest tak jak opisałem wyżej

Zależy mi też bardziej na komforcie.
slawek31
Nowicjusz
 
Posty: 16

26 Paź 2008, 18:36

Wybierz Mazdę 6. Jest to jeden z najbardziej niezawodnych samochodów które kiedykolwiek opóściły taśmy produkcyjne. Mazda była marką praktycznie niewidoczną na naszym rynku, ale od tego roku zawitała na salony i z częściami niepowinno byc problemu.



Deska rozdzielcza jest ergonomiczna i nowoczesna. Siedzenia są bardzo komfortowe i dobrze trzymają na zakrętach. Zegary co najważniejsze są czytelne. Z tyłu jest dużo miejsca. Tylną kanapę można złożyc jednym ruchem.
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

26 Paź 2008, 18:46

No i pewnie się zdecyduję na mazdę .
slawek31
Nowicjusz
 
Posty: 16

26 Paź 2008, 18:53

slawek31 napisał(a):No i pewnie się zdecyduję na mazdę .


I bardzo dobrze, a jeśli można spytać to do ilu PLN?
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

26 Paź 2008, 19:16

32000 tys pln rocznik 2003 , mam jeszcze pytanie jaki będzie najlepszy motor w mazdzie
slawek31
Nowicjusz
 
Posty: 16

26 Paź 2008, 19:36

slawek31 napisał(a):32000 tys pln rocznik 2003 , mam jeszcze pytanie jaki będzie najlepszy motor w mazdzie


Miałem okazje jezdzic tym 2.0 CITD o mocy 136km, bardzo fajny silniczek, własciciel tez zachwalał:)
Baqś