Audi A4 B6 1.6 bierze olej!!! Pomocy!!

Audi A4 B6 1.6 bierze olej!!! Pomocy!!

22 Kwi 2014, 10:21

Witam.
Mam takowy problem że auto strasznie bierze mi olej, około 400 km temu wymieniłem olej a dzisiaj pojawił mi się komunikat że jest minimum oleju, dolałem mu około 750ml i teraz jest ok.
Teraz mam takie pytanie czy to jest możliwe żeby aż tyle oleju spalił na niecałe 400 km??
Czy może jest to jakiś wyciek, dodam tylko że nie ma żadnych plam oleju w garażu.
Auto jak jedzie wolno 10km/h - 20km/h to trochę kopci, ale jadąc już tak z 40km/h jest ok.
Proszę o jakąś pomoc.
rombel16
Obserwowany

Prawo jazdy od: 17 04 2012
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Audi A4 B6
Silnik: 1.6 102KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Audi A4 B6 1.6 bierze olej!!! Pomocy!!

22 Kwi 2014, 11:17

Witamy. W takim przypadku bardziej prawdopodobne jest uszkodzenie silnika (uszczelniacze zaworowe, pierścienie itp.). W przypadku tak znacznego ubytku zapewne dało by się zauważyć wyciek w garażu. Auto należy poddać solidnej weryfikacji.
AutoConrad
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Auto: różne marki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pierwszy samochód hybrydowy Toyoty - czy był nim ...? Pierwszy samochód hybrydowy Toyoty - czy był nim ...?
    Toyota i hybrydy? Pierwsze nasze skojarzenie to Prius. Słusznie, bo model ten już 20 lat temu przetarł szlak dla seryjnych pojazdów hybrydowych. Z roku na rok jest ich coraz więcej: Yaris, Auris, RAV4, Toyota C-HR, ...
    Nissan Micra 0,9 IG-T o mocy 90 KM Nissan Micra 0,9 IG-T o mocy 90 KM
    Nissan Micra to samochód napędzany przez turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 0,9 litra i o mocy na poziomie 90 KM. Średnie spalanie w tym przypadku to około 4,8 l/100 km, natomiast z użyciem sytemu Start-Stop ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI
      Jaguar