Audi A4 B6 Avant 1,9 TDI - spalanie i rozruch na ciepłym

Audi A4 B6 Avant 1,9 TDI - spalanie i rozruch na ciepłym

25 Mar 2014, 08:46

Cześć :)
Pierwsza sprawa to spalanie na postoju...
pokazuje nawet 40 litrów chwilowego. Wiem, że chodzi tu o to, że mamy prędkość 0 i stąd pojawianie się takich wartości, ale moje pytanie jest nieco inne. Biorąc pod uwagę te wartości zwiększa się również średnie spalanie pokazywane na kompie, czyli ni jak ma się one do rzeczywistości? Mogę je sobie wsadzić między bajki? Jeśli tak to na cholere jest ono pokazywane?

Druga sprawa to...
odpalanie na ciepłym silniku. Jeżeli odpalam auto na zimnym pali bez zarzutu. Przy rozgrzanym jest problem z odpaleniem. Następuje rozruch, któremu towarzysza dziwne drgania, po czym gaśnie. Po ochłodzeniu silnika przykładowo do 80 stopni znów pali bez zarzutu. Można odpalić na 90 stopniach, ale długo trzeba trzymać przekręcony kluczyk (no tak to nie może być).

Dodam, że mam świeżutko wymienione pompowtryski oraz termostat, a na kompie nie wyrzuca żadnych błędów.
rony87
Nowicjusz
 
Posty: 17
Rejestracja: 17 Sty 2011, 16:19
Miejscowość: Ełk

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak bezpiecznie podróżować w ciąży? Jak bezpiecznie podróżować w ciąży?
  Kobiety spodziewające się dziecka powinny wiedzieć, jak bezpiecznie podróżować zarówno za kierownicą, jak i na fotelu pasażera. Jak więc podróżować bezpiecznie w ciąży? Oto nasze wskazówki: Pasy ...
  Jakie jest właściwe przeznaczenie pobocza? - zanim staniesz pomyśl! Jakie jest właściwe przeznaczenie pobocza? - zanim staniesz pomyśl!
  Sezon letni to nie tylko czas odpoczynku i wyjazdów wakacyjnych, ale także zbiorów owoców, które często można kupić na poboczach tras. Wielu kierowców zatrzymujących się w tym celu zapomina, ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Motor z napędem odrzutowym, 7
   Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
   S2020005
   Jaguar