Audi A6 C5 Allroad - Przeskok kierownicy - luz

14 Lut 2014, 20:30

Witam wszystkich.
Mam delikatny problem u siebie z ukł kierowniczym.
Mianowicie podczas jazdy gdy np wchodzę w zakręt, jakby nagle czuć przeskok/luz nie wiem jak to nazwać. Oczywiście skręca ok. Najgorsze jest podczas pokonywania szybszych zakrętów, gdy delikatnie wchodzę w zakręt jest ok a po chwili czuć nagły przeskok kierownicy. Dodam że płyn jest na swoim poziomie. Podczas postoju nie czuje żadnego luzu machając prawo lewo.
Mechanik powiedział mi że to krzyżaki, i żebym zdjął osłony i popsikał dobrze WD40.
Co o tym myślicie?
Ewentualnie może ktoś już to rozbierał i mi doradzi ile tam śrub i jakich itd bo nie chce niczego skaleczyć.
Pozdrawiam
shikoba
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 01 10 2009
Auto: VW Passat B5 1.8T

15 Lut 2014, 20:14

shikoba napisał(a):Mechanik powiedział mi że to krzyżaki, i żebym zdjął osłony i popsikał dobrze WD40.
Powiedz temu mechanikowi zeby popsikał sobie głowe tym WD40.Jezeli miał na myśli ze krzyzaki sie zacierają to po takim zabiegu wszystko moze sie rozlecieć... :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

15 Cze 2015, 16:12

Aktualnie wymieniłem wahacze, zregenerowałem maglownicę, wymieniłem krzyżak na inny (niestety używany) ale problem nie znikł... zastanawiam się dalej co robić? Czy może próbować z nowym krzyżakiem..
shikoba
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 01 10 2009
Auto: VW Passat B5 1.8T
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Hilux 1968 rok
    Projektanci pierwszego Hiluxa raczej nie byli świadomi, że to właśnie ta nazwa stanie się synonimem niezawodności. Hilux jest znany z tego, że nie sprawi zawodu w najtrudniejszych warunkach terenowych na świecie. W 2003 roku ...
    Kierowcy kontra dziurawe drogi
    Odwilż i wahania temperatur wyjątkowo sprzyjają powstawaniu ubytków w nawierzchni ulic. Uszkodzony asfalt, straszący głębszymi bądź płytszymi dziurami, to prawdziwe utrapienie kierowców o tej porze roku. Nieuważna ...