Autko do 7 - 8 tysięcy

07 Paź 2011, 20:31

Witam! Mam zamiar kupić mój pierwszy samochód. Kwota jaką dysponuje to 7, 8 tysięcy. Silniki jakie mnie interesują to 1,4-2,0 Benzyna, Diesel, Gaz(ale BMW w gazie odpada). Mam parę typów takich aut jak:
BMW E30, E36
HONDA ACCORD V, CIVIC VI
AUDI 80 B4
VOLKSWAGEN CORRADO
OPEL ASTRA II, OPEL VECTRA N
MERCEDES W201
SEAT IBIZA II
VOLVO S40

Czy za tą cenę jaką podałem można kupić w miarę dobre egzemplarze powyższych aut?
Chciałbym aby spalanie było nie duże(wiadomo że BMW spali sporo).
Proszę o pomoc i odpowiedzi. Który najlepszy?
Pozdrawiam. :wink:
maniak619
Nowicjusz
 
Posty: 18

08 Paź 2011, 09:32

Mam oferte dla Ciebie.Auto jest naprawde w db stanie i osobiście moge polecić z czystym sumieniem.
[link do oferty na Allegro wygasł]
a reszte kasy przeznaczysz na przerejestrowanie,opłaty,pakiet startowy itd.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

08 Paź 2011, 09:55

moim zdaniem najbezpieczniej było by kupić volvo s40 1.6/1.8/2.0 benz, te silniki bardzo dobrze znoszą gaz( sekwencyjny) mój brat vovlvem V40 1.6 zrobił jakieś 150tys. km na gazie i hula, ja natomiast jeżdzę puki co też volvem v40 ale wersją t4, a to inna bajka. bmw, corrado, audi80, civica,mercedesa, cieżko kupić w dobrym stanie, bo są już w wiekszości zajeżdzone, natomiast ibiza jest tania w utrzymaniu ale nie ma wogóle komforu jazdy, zastanów się też nad astra i vectrą, chyba że przekładasz frajdę z jazdy nad utrzymaniu to wtedy bezapelacyjnie bmw, ewentualnie civic z jakimś mocniejszym piecem
kosior898
Początkujący
 
Posty: 139
Miejscowość: Leżajsk

08 Paź 2011, 10:26

BMW compact odpada, troszkę z wyglądu mi się nie podoba. Te Volva są dosyć fajne, ale spotkałem się z opiniami, że elektronika w nich często pada.
Jak z dostępnością i cenami części do s40?
I powiedzcie dlaczego te Volva są tak tanie?
maniak619
Nowicjusz
 
Posty: 18

08 Paź 2011, 11:34

Jeśli kupować to wersję po liftingu - czyli chyba powyżej 97 roku.Poprawiono zawieszenie,silniki i parę innych rzeczy.
Minusem w przypadku S40 są niestety silniki (silniki wysokoprężne to konstrukcje Renault,,te z Renault są głośne,średnio dynamiczne i w przypadku diesla troche palą).
I to niestety nie jest wyssane z palca tylko szczera prawda.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

08 Paź 2011, 12:51

Po co się pchać w diesla, jak można zagazować benzynę, która jest niezawodna i świetnie współpracuje z gazem, będzie taniej, ciszej, szybciej i mniej awaryjnie niż w przypadku diesla renault, nie ulegaj głupiej modzie na diesla, jedynie ma sens jeżeli masz dobry dostęp do ruskiej ropy, oszczędności z tirów, kradzionej z autostrad itp. od nowego roku diesel idzie 20gr na litrze w górę, pomyśl nad tym. Ceny części w normalnych cenach aczkolwiek napewno drożej niż np. do golfa3, dostępność części bardzo dobra.Co do niskiej ceny aut używanych jest to normalna cena jak za używane auto tej klasy, nie jest poprostu, bezsensownie wysoko cenione jak np golf4, które uznawany jest za bardzo niezawodne auto, dlatego za golasa z korbkami i szmacianą syntetyczną tapicerką i twardymi fotelami, można kupić wysoko wyposażone, młodsze volvo s40
kosior898
Początkujący
 
Posty: 139
Miejscowość: Leżajsk

08 Paź 2011, 18:42

A co sądzicie o Acoord 5?
maniak619
Nowicjusz
 
Posty: 18

09 Paź 2011, 17:01

Mam jeszcze pytanko czy do 7-8 tys kupi sie dobrą ASTRE II?
maniak619
Nowicjusz
 
Posty: 18

09 Paź 2011, 18:04

Wg mnie w tej cenie nie kupi się dobrej nie wytłuczonej Astry II .
Miloszek
Początkujący
 
Posty: 57
Miejscowość: Łask

09 Paź 2011, 18:15

Oglądałem dziś na Allegro i jest ich naprawdę sporo np.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Co o nich sądzicie? Z wyglądu nawet ładne, Większość z krajów zagranicznych, czyli trzeba doliczyć mniej więcej 1500zł za rejestracje.
maniak619
Nowicjusz
 
Posty: 18

10 Paź 2011, 08:25

Za 8tys może by i sie udało kupić taką z początku produkcji ale wyposażenie będzie raczej skromne i silnik będzie benzyna.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Paź 2011, 19:57

No to po astrze :(

A czy Honde Accord 5 dało by radę kupić dobrą w tej cenie?
maniak619
Nowicjusz
 
Posty: 18

10 Paź 2011, 21:02

Myśle że dało by rade.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

11 Paź 2011, 17:16

Mam jeszcze na uwadze Opla Vectre B. czy za 7-8 tysi znajdzie się coś godnego uwagi :?:
maniak619
Nowicjusz
 
Posty: 18

11 Paź 2011, 20:42

Jak najbardziej tylko patrz na blache bo lubi gnić.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012