Auto 15-20 tys. Okolice Krakowa, Górny Śląsk

22 Kwi 2014, 20:37

Hej, mój stary Golf 3 zaczął mi gasnąć na gazie i co raz bardziej jestem przekonany, że jego przyszłość znajduje się na najbliższym złomowisku. W związku z czym potrzebne byłoby mi nowe auto. Bardzo chciałbym sobie kupić bajerancką zabawkę w stylu Porsche Boxster albo Nissan 350 Z ale w tym momencie oszczędności starczą mi jedynie na auto w granicach 15-20 tys. Jako, że prawdopodobnie za 1,5-2 lata będę się go pozbywał to moje wymagania są następujące:

-- Niski spadek wartości
-- Mała awaryjność
-- Nic tylko wsiadać, lać i jeździć (przeglądając ogłoszenia to wszystkie auta takie są :P)
-- Jako taka dynamika (żeby w miarę wygodnie poruszać się po autostradach, w gofie z 94 rocznika 1.6 75 km było to trochę uciążliwe)
-- Najlepiej benzyna + lpg.
-- Tak jak w tytule najlepiej ogłoszenia z Górnego Śląska, okolic Krakowa

Zauważyłem taką Hondę [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] , wydaje się w miarę zadbana (chociaż na mechanice samochodowej słabo się znam) ... co myślicie o niej w kontekście moich wymagań ? Myślałem również o jakimś BMW E46 ale boję się, że mogę na jakiegoś zajeżdżonego trupa trafić, pełno tego jest sprowadzane i kupowane. Będę wdzięczny za wszelkie ciekawe propozycje.
WowWow
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 01 01 2010
Auto: Volkswagen

23 Kwi 2014, 05:39

A takie BMW:
[link do Gumtree wygasł]

Tyle, że znowu sprowadzane, czasami zastanawiam się skąd ci handlarze tyle tych trójek biorą z zagranicy. Diesel droższy w naprawie ale mniej spali...mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat awaryjności takiego auta?

Taka Mazda:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Z tym że znowu sprowadzana i opis typu dziadek tylko do kościoła jeździł (chociaż może akurat to prawda, wnętrze wygląda na zadbane). No i ile taka 2 litrowa benzyna może spalić?

I jeszcze takie Bravo:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Podobno te diesle fiata są bardzo udane...z tym, że tu spadek wartości pewnie będzie największy bo stosunkowo młode auto ?
WowWow
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 01 01 2010
Auto: Volkswagen

23 Kwi 2014, 09:11

Jakbyś oglądał tą Hondę Civic to zwróć uwagę na pracę skrzyni biegów, bo najczęściej poddają się w niej łożyska. Objawia się to zgrzytem przy wrzucaniu 1., 2. i 3. biegu

BMW e46 jest ok ale nie z silnikiem 2,0d jak ten z linku

Taka Mazda 3 z benzyniakiem jest w porządku i nie sprawia problemów. Jedyny problem to rdza i trzeba koniecznie zrobić konserwację. Ta co wrzuciłeś nie wiem czy nie ma tylnego zderzaka z wersji z USA (obrysówki z tyłu) więc przyjrzyj się temu czy nie robiona z tyłu była.

To bravo z linku trochę tanie jak na taką wersję wyposażenia i silnikową ale wygląda ładnie. Ja bym się przyjrzał ale najbezpieczniejsza wersja tego diesla to 120KM. Im wyższa moc tym więcej droższego osprzętu.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

23 Kwi 2014, 14:25

Mała utrata wartości? Kup jakiegoś VW Golfa w TDI-ku 90 lub 110 konnym ,wstaw chipa i pewnie za 2 lata sprzedasz go w tych samych pieniądzach..
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

23 Kwi 2014, 17:55

Hmm no golf nie głupi pomysł, tylko IV czy V ? I jak z kosztem eksploatacji tego diesela ? Z tego co kojarzę to filtra cząstek stałych chyba nie mają ale dwumasa już jest a to podobno może być drogie w wymianie. No i jak z rdzą w tych IV i V bo w moim III to była masakra , rdza wszędzie wychodziła ...chociaż to auto pewnie nie jedno przeszło w swoim życiu.
WowWow
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 01 01 2010
Auto: Volkswagen

23 Kwi 2014, 17:59

Mówię o IV, kup takiego za 12-13k z rocznika 01-02 w dieslu, najlepiej 90 konnym bo dwumasy nie ma, zwykłe turbo i DPF-u też nie ma. Jeśli bezwypadek to gnić nie będzie, ocynk ma.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

23 Kwi 2014, 18:52

Powiedzcie proszę jeszcze co sądzicie o tym golfie

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Jutro jadę go oglądać z rana. Wydaje się ok , prywatny właściciel (chyba już nigdy więcej auta od handlarza nie kupię), po wymianie dwumasy. Jedynie co to że sprowadzony z Francji, tam chyba aut nie szanują zbytnio ?
WowWow
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 01 01 2010
Auto: Volkswagen

23 Kwi 2014, 20:06

Albo dostał w przód albo w lewy bok.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

23 Kwi 2014, 20:29

Eh czyli nie warto nawet oglądać. To może jednak BMW trójka jakaś z benzyną. Im więcej tych ogłoszeń przeglądam tym bardziej do wniosku dochodzę, tym trudniej znaleźć coś ciekawego.
WowWow
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 01 01 2010
Auto: Volkswagen

23 Kwi 2014, 20:40

No niewiem czy taki prywatny,opis wieje troche handlarzem i gość ma jeszcze Sharana do sprzedania.

A co powiesz na takie Renault?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
i do tego dobra sekwencja.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Kwi 2014, 21:00

Hmm Scenic brzydki ale wygodny, kiedyś jechałem..no i silnik nawet dosyć mocny. Wygląda na zadbany. A takie BMW [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] , przebieg niby 300 tys ale te BMKi chyba więcej wytrzymują, warte w ogóle obejrzenia ?
WowWow
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 01 01 2010
Auto: Volkswagen

23 Kwi 2014, 21:26

Cały przód ma chyba inny odcień lakieru.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Kwi 2014, 12:43

Renault akurat to kiepski pomysł bo ma dużą utratę wartości, BMW jak najbardziej okej.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

25 Kwi 2014, 12:38

Dzięki za propozycje. To jeszcze bym prosił tylko o opinie na temat tego passata:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Jadę go jutro oglądać i stwierdziłem, że jak dalej to nie będzie to to chyba golfa naprawie, żeby pojeździć jeszcze jakiś czas. Z takim passatem chyba nie powinno być problemu z późniejszą odsprzedażą ?
WowWow
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 01 01 2010
Auto: Volkswagen

25 Kwi 2014, 13:35

Jak lubisz smoki to bierz ale nie polecam 1.6 101 km to muł i żarłok 10-12 l Pb na 100km w mieście przy emeryckiej jeździe ale do lpg idealny. Lepszy wg. mnie będzie 1.8t 150 KM a spali znacznie mniej.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010