Auto Bartosza Ostałowskiego w płomieniach!

Auto Bartosza Ostałowskiego w płomieniach!

22 Lut 2018, 15:17

Bartosz Ostałowski jest wyjątkowym drifterem. Jako pierwszy Polak gościł w kultowym programie The Grand Tour. Ponadto, jest jedynym na świecie posiadaczem zawodowej licencji FIA, mimo że auto prowadzi bez użycia rąk. Poprzez swoją pasję do motoryzacji udowadnia, że niemożliwie nie istnieje. W ubiegłym tygodniu spotkał go jednak prawdziwy pech. Podczas jazd treningowych samochód ambasadora Avalon Extreme stanął w płomieniach. W zbiórkę funduszy na nowe auto dla Ostałowskiego zaangażowały się m.in. gwiazdy polskiego motorsportu, Krzysztof Hołowczyc, Rafał Sonik oraz Jakub Przygoński.
ImageNa najbliższy sezon Bartosz Ostałowski przygotował zupełnie nowy samochód – BMW E92 M3. Z tym autem wiązał spore nadzieje. Nowoczesna karoseria oraz rozwiązania technologiczne miały pomóc mu w rywalizacji z drifterami w kraju i za granicą. "Byłem bardzo dumny z efektu końcowego. Drift-car prezentował się doskonale, a ja miałem bardzo ambitne plany startowe. 13 lutego na torze w Warszawie przytrafiło mi się jednak bardzo nieprzyjemne zdarzenie. Na przodzie samochodu pojawił się ogień, a po chwili cały samochód płonął jak pochodnia i unosił się nad nim gęsty dym. Auto jest w takim stanie, że niestety nie jestem w stanie określić, co było przyczyną pożaru. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Cała ta sytuacja była dla mnie jak senny koszmar i w ciągu kilkudziesięciu sekund przekreśliła moją ciężką pracę przez ubiegły rok" mówi Bartosz Ostałowski.

Ostałowski wielokrotnie udowadniał, że zwycięstwo zaczyna się od upadku. W roli ambasadora Avalon Extreme angażuje się w wiele projektów społecznych, dzieli się swoją pasją oraz motywuje innych do pokonywania własnych ograniczeń. Jego celem jest odbudowa samochodu, w którym będzie mógł spełniać swoje marzenia oraz nadal być źródłem inspiracji zarówno dla sprawnych, jak i niepełnosprawnych sportowców. Koszt realizacji nowego projektu wynosi 140 tys. zł. "Wspólnie z Bartkiem realizujemy szereg różnych inicjatyw i promujemy sporty ekstremalne. Sytuacja, która go dotknęła, odcisnęła na mnie wielkie piętno. Doskonale wiem, jakie to uczucie, kiedy samochód rajdowy jest dopracowany w detalach i gotowy do rywalizacji. Solidaryzuję się z Bartkiem i jestem pewien, że wspólnymi siłami możemy mu pomóc" powiedział ambasador Avalon Extreme, Sebastian Luty.

Wsparcie Ostałowskiemu zaproponowała Fundacja Avalon. Utworzono specjalne subkonto, na które można wpłacać darowizny. Fundacja przewidziała atrakcyjne nagrody i gadżety dla wszystkich uczestników zbiórki. "Bartek jest naszym ambasadorem, człowiekiem wyjątkowym o bardzo inspirującej historii życia. Jego przykład pokazuje, że warto stawiać przed sobą najwyższe cele, nawet jeśli pozornie wydają się niemożliwe do realizacji. Fundacja od 2015 r. prowadzi najbardziej ekstremalny projekt w Polsce, czyli Avalon Extreme. Wraz z kibicami i pasjonatami motorsportu, jesteśmy dla Bartka nadzieją na szybki powrót do driftowania" stwierdził koordynator Avalon Extreme, Tomasz Biduś.

W pomoc dla Bartka zaangażowały się również wybitne postaci polskiego motorsportu z Krzysztofem Hołowczycem, Rafałem Sonikiem i Jakubem Przygońskim na czele. Wszyscy opublikowali okolicznościowe posty w mediach społecznościowych. Także i my udostępniliśmy tą historię na naszym forum oraz dodamy do profilu na FB. Życzymy Bartkowi owocnej zbiórki która pozwoli w szybkim czasie odbudować auto!
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2678
Zdjęcia: 9693
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  9 rzeczy, które musisz wiedzieć o nitro N2O 9 rzeczy, które musisz wiedzieć o nitro N2O
  Ludzie nieustannie czegoś poszukują – astrofizycy życia w kosmosie, biolodzy recepty na długowieczność, a tunerzy sposobów na wyciśnięcie jak największej mocy z silników. Ci ostatni mają najłatwiejsze ...
  GM Manufacturing Poland - 15 lat produkcji Opla w Gliwicach GM Manufacturing Poland - 15 lat produkcji Opla w Gliwicach
  31 sierpnia upłynęło piętnaście lat od dnia, w którym w z linii produkcyjnej zakładu GM Manufacturing Poland w Gliwicach (wtedy Opel Polska) zjechał pierwszy samochód: biała Astra Classic. Przez kolejne lata ...

 •  
  • Zdarzenie
   Aston Martin DBS, bok
   Monster Truck California Kid, silnik
   Audi A3 8L