Auto dla studenta do 30-40 tyś

07 Wrz 2018, 21:33

Paradoks. Student a bogaty. Ja bym coś z Lexusa wybierał dobre silniczki dupozamiatacz. Taki GS 430 jak w mordę strzelił. Szkoda życia na VAGine
legler
Aktywny
 
Posty: 404
Prawo jazdy: 04 05 2005
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Nissan Primastar, Citroen C5FL
Silnik: 2.0 dCi, 2.0 Benzyna
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

07 Wrz 2018, 22:10

Bycie studentem nie jest jednoznaczne z byciem biednym ;) jak się studiuje z głową i pracuje to się ma. Tylko tutaj kluczowym słowem jest pracuje a nie dorabia co jest mimo wszystko ciężkie by pogodzić obie rzeczy naraz.

W każdym razie GS osobiscie mi się nie podoba. IS ma jakieś dobre silniki diesla? Kojarzę tylko 2.2d ale nie mam pojęcia jak z trwałością ani kosztami eksploatacji Lexusa. No i GS posiada jedynie automaty które mi nie pasują
kostekw13
Nowicjusz
 
Posty: 7

07 Wrz 2018, 22:14

A może Exeo z 1.8T +gaz?
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1449
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

07 Wrz 2018, 22:18

Golf VI i tyle w temacie :ok: 2,0 TDI znajdzie się myślę że z końca produkcji - 140 koni i to spokojnie krajówke od 1 wł.
czyli okolice 2011-2012..fajne auto, niby bazuje na G V ale dość fajnie wykończone i wyciszone.
Myślę że szkoda kasy na A3 8L w dieslu które chodzą po 7 tys zł, chyba że jakiś wypasiony polift.

Tu masz nawet krajowe GTD za 38 tys zł..
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

07 Wrz 2018, 22:43

Ludzie Golfa czy Exeo dla 2metrowca, ktory chce miec duzo przestrzeni w aucie? Czytajcie to co autor pisze. Chcielibyscie siedziec przy takim wzroscie w tak malym aucie? Jak ustawi fotel pod siebie to za nim tylko male dziecko sie zmiesci.
bartez90
Aktywny
 
Posty: 399
Prawo jazdy: 26 06 2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi A4 B6
Silnik: 1.8T BEX 230 km
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

07 Wrz 2018, 22:55

Ok, tylko przepraszam bardzo a co robia tutaj podane przez autora auta z lat 90 typu A3 8L czy Octavia (płyta golfa iv)?
To w takim razie musi autor szukać aut segmentu E/F a nie kompakty czy klasa średnia
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne


07 Wrz 2018, 22:57

A no to ja wiem. Przy takim wzroscie w A3 8L to chyba z kanapy musialby kierowac:-)
bartez90
Aktywny
 
Posty: 399
Prawo jazdy: 26 06 2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi A4 B6
Silnik: 1.8T BEX 230 km
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

08 Wrz 2018, 05:12

Diesel w Lexusie to niezbyt dobry wybór. Poza tym is jest za mały dla Ciebie. Jak chcesz diesla to ja nic nie poradzę.
legler
Aktywny
 
Posty: 404
Prawo jazdy: 04 05 2005
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Nissan Primastar, Citroen C5FL
Silnik: 2.0 dCi, 2.0 Benzyna
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

08 Wrz 2018, 07:29

Jesli autor chce diesla a nie chce mercedesa, bmw, volvo, lexa to malo co zostaje do wyboru.
Mozna szukac a6 c6 z 2.7tdi lub 3.0tdi. Przy pakiecie startowym 10k wystarczy na wymiane rozrzadu i ewentualne zrobienie dwumasu i turbo. Potem mozna smigac.
bartez90
Aktywny
 
Posty: 399
Prawo jazdy: 26 06 2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi A4 B6
Silnik: 1.8T BEX 230 km
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

08 Wrz 2018, 08:10

Ja nie kumam czegoś. Student dobrze zarabia wygląda na niezonatego i chce auto w gnojowicy. Chyba ma dobre źródełko paliwa. Ja bym brał lexa z 2jz-ge
legler
Aktywny
 
Posty: 404
Prawo jazdy: 04 05 2005
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Nissan Primastar, Citroen C5FL
Silnik: 2.0 dCi, 2.0 Benzyna
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

10 Wrz 2018, 14:57

bartez90 napisał(a):Ludzie Golfa czy Exeo dla 2metrowca, ktory chce miec duzo przestrzeni w aucie? Czytajcie to co autor pisze. Chcielibyscie siedziec przy takim wzroscie w tak malym aucie? Jak ustawi fotel pod siebie to za nim tylko male dziecko sie zmiesci.


Exeo to mój pomysł ze względu na fakt bycia poprawioną A4 B7, nie wiem jak z miejscem stąd własnie prośba o informacje od osób lepiej znających to auto.

Pionek napisał(a):Ok, tylko przepraszam bardzo a co robia tutaj podane przez autora auta z lat 90 typu A3 8L czy Octavia (płyta golfa iv)?
To w takim razie musi autor szukać aut segmentu E/F a nie kompakty czy klasa średnia


Znajdują się tutaj ze względu na to że są pewnymi autami z wymienionymi przeze mnie silnikami. Są mało problematyczne, łatwy dostęp do części. Jedyny mankament to znalezienie egzemplarza zadbanego, ale fakt nie należą do aut dostosowanych do "2metrowca" za kierownicą.

bartez90 napisał(a):Jesli autor chce diesla a nie chce mercedesa, bmw, volvo, lexa to malo co zostaje do wyboru.
Mozna szukac a6 c6 z 2.7tdi lub 3.0tdi. Przy pakiecie startowym 10k wystarczy na wymiane rozrzadu i ewentualne zrobienie dwumasu i turbo. Potem mozna smigac.

Nie tyle co chce co po prostu uważam iż to jest najrozsądniejsze rozwiązanie przy robieniu dość znacznej ilości km.
Lexus - z moich informacji będzie problem ze znalezieniem auta z manualną skrzynią biegów.
BMW - "będziesz miał wydatki" ;) Nie skreślam auta ale w duzej mierze są to auta zajechane i znalezienie dobrego egzemplarza moze być ciężkie.
Volvo - nie podoba mi się konsola wewnątrz, a ze wzgledu na mimo wszystko ze wiekszosc czasu będę spędzał za kierownicą a nie patrząc się na nie z zewnątrz jest wydaje mi się istotnym argumentem by je odrzucic.
Mercedes - jedyna marka która odpadła z powodu mojego wymysłu czyli fakt bycia za młodym. Marka samochodów utożsamiana ze swego rodzaju prestiżem, dorosłością czy "prestiżem". Sam fakt posiadaniu gwiazdy na masce zwiększa cenę części na dość wysoki poziom (podobnie jak i znaczek BMW czy Audi w koncernie VAG`a (chociaż tutaj przez popularność łatwiej o zamienniki czy części używane w całym koncernie)).

I ostatnie A6 C6 - na co warto zwrócic uwagę w tym aucie? Szukałbym raczej przedliftem z silnikiem 2.7TDi w takim razie. Czy w ogóle wychodziły z tym silnikiem wersje z 4x4 (quattro)? Doszły mnie słuchy iż z tym silnikiem wychodziły jedynie egzemplarze z napędem na przód.

W przypadku gdybym się mylił w którym z powyższych stwierdzeń to naprostujcie mnie :) Z chęcią się dowiem gdzie się mylę :)

legler napisał(a):Ja nie kumam czegoś. Student dobrze zarabia wygląda na niezonatego i chce auto w gnojowicy. Chyba ma dobre źródełko paliwa. Ja bym brał lexa z 2jz-ge

Z tym silnikiem jest to dość stare auto (produkowane do 2005 ale do którego z tym silnikiem nie wiem). A Lexus GS produkowany 2005-2007 to juz niestety tylko automatyczna skrzynia biegów.
Nie mam źródła paliwa po prostu wydaje mi się najlepszym wyborem.

Myślałem aby kupić w tym budżecie również benzynową V6, V8 z grupy VAG (przykładowe 4.2 w S6 C5) i dorzucenie gazu (w granicach 3000 czy nawet 4000 zł) ale nie specjalnie mnie to przekonuje.
kostekw13
Nowicjusz
 
Posty: 7

10 Wrz 2018, 15:14

Dziwny ten Twój temat ... miałeś przecież Octavię 1 jako typ, a kokpit w Volvo się Tobie nie podoba ... ze zdjęć?
Hyundai Coupe się jeszcze przewijał ...

Sporo tutaj teoretyzowania ... a prawda jest taka, że tego, co sobie wybierzesz, możesz w ogóle nie dostać, np. Exeo - praktycznie nie do dostania.
Poza tym auta tej klasy z silnikiem diesla robią czasami do 100 000 km ... rocznie!
- według mnie bardziej powinieneś się skupić na szukaniu pewnego auta, aniżeli jakiegoś konkretnego egzemplarza z rynku.

Dlaczego nie Mondeo 2.0 TDCi? - bardzo dobry silnik diesla.

A jeśli chodzi o auta z silnikiem diesla to polecam na otomoto.pl wstukać kraj pochodzenia - Dania, bo przebieg i bezwypadkowość można sprawdzić na oficjalnych duńskich stronach, na www.samochodyzdanii.pl jest darmowy poradnik jak to zrobić, a też diesle w Danii jakieś takie tanie są ostatnio.
tomekdk
 

10 Wrz 2018, 15:23

kostekw13 napisał(a):to juz niestety tylko automatyczna skrzynia biegów.


Czemu niestety? Przy dużych silnikach to zaleta, sam kiedyś mówiłem "beeee" na automaty ale to wynikało z braku wiedzy na ich temat. Głównie jeździłem CVT, która jest tragiczna. A ta z Lexa nie jest.

Jeśli chcesz możesz się pakować w niemieckie V, ale tanio nie będzie, bo ludzie o to nie dbają. Chyba że się godzisz z kosztami utrzymania to śmiało, ale nie wiem co doradzić bo wrzucasz wszystkie możliwe kombinacje (tanie auto z tanim dieslem, a potem niemieckie premium z V-ką pod maską).
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

10 Wrz 2018, 17:10

kostekw13 napisał(a):I ostatnie A6 C6 - na co warto zwrócic uwagę w tym aucie? Szukałbym raczej przedliftem z silnikiem 2.7TDi w takim razie. Czy w ogóle wychodziły z tym silnikiem wersje z 4x4 (quattro)? Doszły mnie słuchy iż z tym silnikiem wychodziły jedynie egzemplarze z napędem na przód.


I myślisz, że takie A6C6 będzie tańsze w utrzymaniu niż BMW E60? Raczej nie...
2.7 TDI masz 3 opcje:
manualem i napędem na przód
multitronicem też na przód
tiptronic z 4x4.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

10 Wrz 2018, 17:36

Jak dla mnie to autorze szukasz strasznych gniotów, może się nie znam ale czym ta grupa VAG tak uwodzi w środku?
Myślę że jesteśmy w podobnym wieku i naprawdę nie rozumiem Twojego wyboru, nie kieruje Tobą ani serce ani rozum, ani to ładne ani niezawodne, i oczywiście bez hejtu.

Chłopaki dobrze Ci mówią, Volvo bije na łeb wszystkie padaki od Vaga a do tego ma super diesla 2.4, Lexus ma tylko jednego diesla 2.2 który jest kiepski i Ci go odradzam, to samo z manualem w Lexusie, natomiast automaty, jedne z lepszych.

Ja moim skromnym zdaniem zaproponowałbym Accorda 2.4 benzynka :ok:
Vogue
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 177
Prawo jazdy: 14 04 2012
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Lexus GS 300
Silnik: 3.0 V6 249KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008