Auto do 15 tys.

20 Gru 2013, 18:02

Witam. Jest to pierwszy wątek na tym forum, ale liczę, że otrzymam wyczerpujące i wartościowe rady od specjalistów. Chciałbym zaznaczyć, że jestem dosyć laikiem w sferze motoryzacji, więc proszę o wyrozumiałość.

Przechodząc do rzeczy. Chcę kupić auto do 15000 PLN, sedan, 5 drzwiowy, mogą być skórzane siedzenia. Proszę o podanie modeli zarówno benzynowych, diesli i LPG. Ważne żeby było łatwe w eksploatacji(czyli nie wymagało wyjazdu do salonu w celu wymiany "śrubki") i mało paliło. Auto będzie rzadko używane, mniej więcej ~250-300km tygodniowo(chociaż trudno to określić) no i czasem dłuższe trasy. Będzie to auto rodzinne, bo już mamy jedno, które służy jako auto dostawcze i ogólnie do pracy tj. Opel Corsa 1.4 i.

A tu przykładowe auta, które mi się podobają i dobrze by było gdyby miały podobny, opływowy wygląd. Od siebie dodam, że jaram się AUDI A4, więc może coś w ten deseń.

Mój fawort, ale boję się o ekploatacje(możliwośc naprawy u mechanika i spalanie)
Kod: Zaznacz wszystko
[Aby wyświetlić zawartość tego pola musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


I drugi jak dla mnie niesamowity:
Kod: Zaznacz wszystko
[Aby wyświetlić zawartość tego pola musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Kod: Zaznacz wszystko
[Aby wyświetlić zawartość tego pola musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Kod: Zaznacz wszystko
[Aby wyświetlić zawartość tego pola musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Kod: Zaznacz wszystko
[Aby wyświetlić zawartość tego pola musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Kod: Zaznacz wszystko
[Aby wyświetlić zawartość tego pola musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Kod: Zaznacz wszystko
[Aby wyświetlić zawartość tego pola musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Kod: Zaznacz wszystko
[Aby wyświetlić zawartość tego pola musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]
inkamon
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Opel Corsa 1.4i

21 Gru 2013, 17:43

audi a4 B6 dobre auto silnik 2.0 benzyna w manualu to dobry pomysł auto ma aluminiowe zawieszenie szybko wybija się na PL drogach - kradną te auta

to samo auto w 1.9tdi kradną jeszcze bardziej - przy zakupie tej jednostki nie wierzę w przebieg 200tys km za te pieniądze. jeśli buda nie bita to można takie auto wziąć - silnik idzie zawsze naprawić taniej lub drożej

peugeot 607 piękne auto mega wygodne i wg lecz szybko traci na wartości no i ciężko to sprzedać - naprawy mogą być drogie o silniku 2.2HDI nic nie wiem

ta A4 w 2000roku model B5 za te kase bym odpuścił stara buda po lifcie... ich wadą była odklejająca się deska rozdzielcza przy podszybiu

AUDI są w ocynku i nie powinny rdzewieć

silnik 1.8turbo bardzo fajny prosty silnik można powiedzieć bezobsługowy 150KM łatwo można wykręcić go na 180-190KM a wtedy już jest czym depnąć... spalanie duże trzeba dbać o turbine

w 1.9tdi czy innych dieslach musisz uważać na koło dwumasowe, pompowtryski, pompy wtryskowe no i turbiny to są baaardzo kosztowne naprawy
valia
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 142
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: FORD FOCUS mkII
Silnik: 1.6tdci
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Hybrydy na tory (i OS-y)!
    Samochody hybrydowe kojarzą się głównie z oszczędnością i ekologią. Ale ich dominacja w legendarnym, 24-godzinnym wyścigu Le Mans doskonale pokazuje, że spalinowo-elektryczny napęd to nie tylko niższe zużycie paliwa, ...