Auto do 18 tys

28 Sty 2022, 21:07

Witam dziś sprzedałem auto i szukam coś innego. Więc
-auto do 18tys
-pojemności 1.4-1.8 benzyna
-max przebieg 230tys
-nadwozie kombi lub minivan
-bez awaryjny silnik i ekonomiczny
- rocznik od 2006
Moze coś już tu było ale nie znalazłem. A nie znam się na tym a nie chce teraz wtopić, poprzednie auto Peugeot 207 sw z silnikiem 1.4 VTi. 2 lata pojeździło i po silniku
Z góry dzięki za odpowiedź
Fasmamut
Nowicjusz
 
Posty: 9

29 Sty 2022, 09:24

Fasmamut napisał(a):nadwozie kombi


Samo "kombi" nic nie mówi o wielkości auta. Kombi może być zarówno skoda fabia (segment b) jak i mercedes E (segment E), różnica w wielkości kolosalna.

Avensis/Vectra C
Ford C-Max, Corolla Verso, Zafira
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

29 Sty 2022, 10:35

Co do kombi to wielkość Passata. A co myślisz o autach Volkswagen Golf 1.4 Tsi, Seat Altea 1.6 MPI?
Fasmamut
Nowicjusz
 
Posty: 9

29 Sty 2022, 11:13

Co do kombi to wielkość Passata. A co myślisz o autach Volkswagen Golf 1.4 Tsi


A to golf jest wielkości passata? Chyba nie do końca
Poza tym silnik mocno dyskusyjny biorąc pod uwagę wiek auta. Są na rynku "pewniejsze" rozwiązania konkurencji.

Seat Altea 1.6 MPI?

Altea jako auto jest technicznie poprawna, 1.6mpi jako silnik jest technicznie poprawny. Problem w tym, że już w aucie pokroju golfa 4, ważącym mniej niż 1200kg stosunek osiągi/spalanie jest bardzo słaby a altea jest ze 200kg cięższa. Dla mnie kompletny bezsens, będziesz miał auto, które jest zamulaczem na drodze a spalisz niewspółmiernie dużo
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

29 Sty 2022, 11:43

A przy aucie Toyota Corolla Verso na co zwrócić uwagę? Jaki silnik jest polecany nawet jak chodzi o diesela i benzynę?
Fasmamut
Nowicjusz
 
Posty: 9

29 Sty 2022, 13:16

franccc napisał(a):Problem w tym, że już w aucie pokroju golfa 4, ważącym mniej niż 1200kg stosunek osiągi/spalanie jest bardzo słaby a altea jest ze 200kg cięższa. Dla mnie kompletny bezsens, będziesz miał auto, które jest zamulaczem na drodze a spalisz niewspółmiernie dużo

Nonsens totalny, raz że każdy inny silnik mocniejszy będzie droższy w serwisie a nie każdemu na tym zalezy żeby co chwilę zostawiać kasę na serwis, bo jak sam wspomniałeś to już wiekowe auta, a dwa że przy obecnych przepisach życzę powodzenia w zasuwaniu autem, w PL nie ma dróg żeby swobodnie jeździć 180 km/h nawet na autostradach jest 140.
Mandaty nieziemsko poszły w górę także dzisiaj raczej podstawowe, za to bezproblemowe i trwałe silniki zyskują.
Swoją droga w rodzinie jako jedno z pierwszych aut była Octavia 1,6 jakoś takich baaardzo kiepskich osiągów niezauważyłem.

Kiedyś ludzie Fiatami 126p jeździli nad morze z całymi 24 końmi pod maską, a dzisiaj 100 koni to za mało w dobie mandatów na poziomie jednej pensji
Schuler
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 09 10 2007
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Golf VI
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota FT-86 Concept
    Po ponad roku domysłów i plotek, na Tokyo Motor Show 2009 Toyota pokazała coupe FT-86 Concept, opracowane we współpracy z Subaru. Spadkobierca tylnonapędowej legendy driftu – Corolli AE86 – otrzymał ...

29 Sty 2022, 14:50

Fasmamut napisał(a):A przy aucie Toyota Corolla Verso na co zwrócić uwagę? Jaki silnik jest polecany nawet jak chodzi o diesela i benzynę?


1.8Benzyna, najlepiej po 2006Roku po tzw. modernizacji

diesel 2.0 D4D taki sobie, jak się uda ...będzie jeździł, jak się zacznie sypać...będzie drogo
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

29 Sty 2022, 14:53

A jak się ma sprawa do Opla Zafira w po 2007 roku bo chyba Opel Zafira i Toyota Corolla Verso będą brane pod uwagę
Fasmamut
Nowicjusz
 
Posty: 9

29 Sty 2022, 17:46

Schuler napisał(a):Nonsens totalny, raz że każdy inny silnik mocniejszy będzie droższy w serwisie a nie każdemu na tym zalezy żeby co chwilę zostawiać kasę na serwis, bo jak sam wspomniałeś to już wiekowe auta, a dwa że przy obecnych przepisach życzę powodzenia w zasuwaniu autem, w PL nie ma dróg żeby swobodnie jeździć 180 km/h nawet na autostradach jest 140.
Mandaty nieziemsko poszły w górę także dzisiaj raczej podstawowe, za to bezproblemowe i trwałe silniki zyskują.
Swoją droga w rodzinie jako jedno z pierwszych aut była Octavia 1,6 jakoś takich baaardzo kiepskich osiągów niezauważyłem.

Kiedyś ludzie Fiatami 126p jeździli nad morze z całymi 24 końmi pod maską, a dzisiaj 100 koni to za mało w dobie mandatów na poziomie jednej pensji


1. Jako zaletę posiadania zamulonego auta podajesz potencjalne unikanie mandatów? Nawet nie skomentuję
2. Octavia jest lżejsza od altea
3. Nikt nikogo nie zmusza do jeżdżenia seatem alteą i nikt nie musi wybierać najmniejszego zła wśród silników volkswagena. Konkurencja oferuje zarówno dobrą dynamikę jak i rozsądne koszty utrzymania

Fasmamut napisał(a):A jak się ma sprawa do Opla Zafira w po 2007 roku


A jaką ci robi różnicę czy będzie 2006 czy 2007? 15 vs 16 lat? Liczy się stan techniczny, nie masz nieograniczonego budżetu i przy takiej kasie rocznik to nie jest pierwszorzędna sprawa.
Najlepszy stosunek spalanie/osiągi będzie miało 1.8/140

Jeśli chodzi o corollę to zarówno 1.6 jak i 1.8 jest spoko. 1.8 tak do 2006-7 (nie wiem kiedy akurat w verso zaczęli wkładać "poprawiony") lubił sobie chlupnąć oleju, nie były to oczywiście zatrważające ilości jak w tsi/tfsi ale zawsze

BTW sprawdź sobie różnicę w pojemności bagażnika między verso a zafirą, jest kosmicznie duża i zapewne dyskwalifikuje toyotę jeśli chcesz mieć trochę miejsca na graty
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

29 Sty 2022, 20:42

Tylko mam nadziej ze będzie w tych modelach isofix i religii
Fasmamut
Nowicjusz
 
Posty: 9

29 Sty 2022, 20:56

xD

Automat, isofix, relingi w kilkunastoletnim aucie niskiej klasy, jeśli znajdziesz to zagraj w lotka
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

29 Sty 2022, 20:59

No miałem Peugeot 207 sw i były religii i isofix
Fasmamut
Nowicjusz
 
Posty: 9

29 Sty 2022, 21:04

Ale to wszystko opcja, w tych latach wymagało to dopłaty. Kwestia szczęścia czy trafisz na taki egzemplarz a przy okazji będzie się to technicznie trzymało kupy
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

29 Sty 2022, 22:08

franccc napisał(a):1. Jako zaletę posiadania zamulonego auta podajesz potencjalne unikanie mandatów? Nawet nie skomentuję

No to napisz może gdzie chcesz jeździć tymi autami z dużymi silnikami? Będziesz specjalnie na autostrady wyjeżdzał żeby wykorzystac mocniejszy silnik jaki masz w aucie?
Poza tym jestem ciekaw jaki silnik u konkurencji polecasz, bo jak Oplowskie 1,8 jest dla Ciebie ok to faktycznie nie ma o czym gadać i mówie to jako były posiadacz Vectry 1,8...

Szukamy minivana bezawaryjnego ekonomicznego, Altea z 1,6 + lpg spełni to doskonale, więc owszem nie musi być Seat ale trzeba mieć racjonalne powody by go odrzucać, ja tutaj takich nie widze.
Schuler
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 09 10 2007
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Golf VI

29 Sty 2022, 22:26

Schuler napisał(a):o to napisz może gdzie chcesz jeździć tymi autami z dużymi silnikami? Będziesz specjalnie na autostrady wyjeżdzał żeby wykorzystac mocniejszy silnik jaki masz w aucie?


A to "mocny" silnik jest do wściekania się po autostradzie? Minivanem? I co to w ogóle znaczy "duży"? Wolnossące 1.8 w aucie, które waży 1400kg i ma osiągi jak jakiś mieszczuch?
Zdaj sobie sprawę, że "mocne, 140 konne auta" nie służą do łamania przepisów tylko bezpiecznej jazdy, sprawnego wyprzedzania i sprawnego wykonywania manewrów na drodze.
Kolejny fanatyk vag na forum?
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km