Auto do 25.000 zł.

08 Wrz 2022, 13:00

Hej,
Zabieram się za szukanie nowego auta, na które mam zamiar przeznaczyć ok. 20.000 zł + szykować ok. 5.000 zł na naprawy na start.
Strasznie podobają mi się Alfy 159, a z forum wynika, że silniki 1.9 JTD oraz 2.4 JTDM są dosyć solidne. Czy w tej cenie mogę już liczyć na coś, co po chwili nie stanie się skarbonką? Dzisiaj znalazłem takie ogłoszenie: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Co prawda mam 3h drogi, ale z opisu wynika, że auto rzeczywiście zadbane pod względem mechanicznym. Nie jestem jakimś pedantem jeśli chodzi o karoserię i nie oczekuję też cudów po wieloletnim aucie, a tutaj, dodatkowo, facet szczerze mówi, że pewne ogniska są, jest chętny na wysłanie większej ilości zdjęć i posiada faktury na naprawy / serwisy.

Pojawiło mi się również pod nosem (10 minut drogi) takie BMW, które także mi się podoba, ale tutaj chyba ciężko cokolwiek stwierdzić:
[link do oferty na Olx wygasł]

Myślałem też nad A3 8P.

Jazda głównie po mieście, raczej bez długich wypadów, a jak już, to sporadycznie.
AsDDsA
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Nie mam

08 Wrz 2022, 17:47

Jeśli jeździsz po mieście to szukaj benzyniaka a nie kilkunastoletniego, zajechanego diesla, który jest już technologicznie "nowoczesny" i ma masę drogich w naprawie/wymianie elementów

159 to nie jest auto dla kogoś, kto nie ma pojęcia o motoryzacji
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

08 Wrz 2022, 19:15

To jest jakiś próg wiedzy, od którego można się bawić w 159? Przecież naprawy zlecam mechanikowi tak samo, jak miałbym to zrobić w jakimkolwiek "prostym" modelu. Trochę nie rozumiem tego argumentu, zwłaszcza że naczytałem się samych dobrych rzeczy o tym silniku i modelu samym w sobie.
AsDDsAa
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 10 05 1988
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Opel Astra G

08 Wrz 2022, 21:07

AsDDsAa napisał(a):Przecież naprawy zlecam mechanikowi tak samo, jak miałbym to zrobić w jakimkolwiek "prostym" modelu.


I uważasz, że ilość "zleceń" w przypadku auta pokroju 159 (które wzorem bezawaryjności nie jest) będzie taka sama jak przy prostszym aucie?
Silniki są dobre. Albo inaczej, były dobre kiedy wyjechały z fabryki, teraz mają kilkanaście lat, kilkaset tysięcy kilometrów za sobą i kilku właścicieli, którzy w różny sposób je użytkowali.
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

08 Wrz 2022, 21:15

Silnikowo jest całkiem ok gorzej jest z tym co wokół, jest dość awaryjnie i drogo w dodatku ale jeżeli jesteś gotowy na koszta to czemu nie
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

09 Wrz 2022, 06:57

Kao napisał(a):jeżeli jesteś gotowy na koszta to czemu nie

Tu nie tylko chodzi o same koszta ale ich stosunek do ceny zakupu + tego co oferuje to auto i to jest prawdziwa porażka.
Żeby to była jakaś fajna brera to chociaż wygląd byłby wyjątkowy :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Uwaga rower
    Kiedy sezon rowerowy w pełni, warto wiedzieć parę rzeczy. Tym bardziej, że niektóre przepisy pozwalają rowerzystom na zbyt wiele, co naraża samego rowerzystę na niebezpieczeństwo. Ale to jest właśnie Polska - ci, którzy ...

09 Wrz 2022, 07:27

Co do 159, kolega z pracy takim jeździ i sam się nabija z tego auta, mówi że gdyby nie miłość do tej marki to by już dawno parcha sprzedał. Ofc zdjęcie z lawety nam wrzucał na grupę :ok:
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

09 Wrz 2022, 15:17

Kurde, a generalnie sie naczytałem dobrych opinii :/ A co z BMW 118d i Audi 8P?
AsDDsAa
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 10 05 1988
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Opel Astra G

09 Wrz 2022, 18:14

Da się kupić śmiało coś bezproblemowo pod warunkiem że nie kupisz gniota w ładnym opakowaniu i poruszającej historii
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4