Auto do ok 50 tyś zł

20 Wrz 2019, 22:31

Witam Forumowiczów.
Poszukuję auta do ok 50 tys zł, oczywiście jeśli znajdzie się cos tańszego to jeszcze lepiej, ewentualnie parę tyś w górę też może by jeśli faktycznie było warto.
Co da mnie ważne:
Auto musi miec max 3 lata (ewentualnie max 5 lat ale zazwyczaj już gorsze warunki więc raczej trzymajmy się wieku do 3 lat - chodzi o to że będzie brane w leasing)
Chciałbym żeby sprawiało frajdę z jazdy, żeby było czym wyprzedzic, (oczywiście nie oczekuję sportowych osiągów, ale żeby nie zamulało, było elastyczne, również na trasie, obecnie mam mondeo mk4 2.0 benz 145 km i zdecydowanie nie jest to to czego oczekuję, mocy nie ma, elastyczności też nie, a spalanie wysokie, także na pewno chciałbym żeby było odczuwalnie lepiej niż w Fordzie)
Jeśli chodzi o rodzaj sinika to minimalnie bardziej skłaniam się w stronę diesla z racji charakterystyki która mi bardziej odpowiada (wysoki moment obr) no i spalania, ale fajna benz też jak najbardziej. Byleby spalanie nie było bardzo wysokie. W Fordzie mam ok 10,5 starając się nie jeździc bardzo dynamicznie więc tym bardziej biorąc pod uwagę osiągi nie jestem zadowolony.
Rodzaj nadwozia - najlepiej kombi, raczej nie hatchback, sedan itp może byc.
Jestem z Dąbrowy Górniczej, ale wchodzi w grę jak najbardziej cały Śląsk + powiedzmy ok 100 km
Na tą chwilę rozglądam sie za astrami 5, Skodami (raczej Octavia, ewent Rapid, Yeti), mam też 1 Megane na oku.
Chcialbym też, zeby auto nie miało więcej ni ż 100 tyś km, ja robię ok 10-15 max tyś km rocznie, głównie praca - po 15 km w 1 str (połowa miasto/trasa), wydaje mi się że przy tych przebiegach (auto planuję miec przez 5 lat) nie powinny występowac jeszcze (???) problemy tych nowszych silników, ich osprzętu, jeśli jestem w błędzie tym bardziej proszę o wyprowadzenie z błędu ;)
Co do innych rzeczy - będzie użytkowane z żoną i 5 letnim synkiem, więc bezpieczeństwo też jest istotne, no i za małe też byc nie może.
Kolor - raczej nieistotny, byle nie biały, czy jakiś różowy ;)
Podaję 2 inki do aut nad którymi się zastanawiam, będę wdzięczny za jakieś sugestie.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Liczę na Waszą pomoc
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
MarekDG12345
Obserwowany
 
Posty: 1

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    1/4 mili Bemowo - Wielki finał Gecko Cup / relacja
    1/4 mili - Wielki finał Impreza połączyła w całość wszystkie atrakcje poprzednich rund. Było to zatem ostateczne rozstrzygnięcie pojedynku polskich maszyn z zagraniczną konkurencją. W szranki z polskimi mistrzami jednej czwartej ...
    Toyota silniki 3S-GE / GTE
    Cztery cylindry w układzie rzędowym. Pojemność: 2 litry. Zalety: dostępność, dobry potencjał do tuningu, duży dostęp do części zamiennych. Klasyczne jednostki 3S-GE / GTE powstały zgodnie z tradycyjnym podejściem do sztuki ...