Auto do ok 50 tyś zł

Auto do ok 50 tyś zł

20 Wrz 2019, 23:31

Witam Forumowiczów.
Poszukuję auta do ok 50 tys zł, oczywiście jeśli znajdzie się cos tańszego to jeszcze lepiej, ewentualnie parę tyś w górę też może by jeśli faktycznie było warto.
Co da mnie ważne:
Auto musi miec max 3 lata (ewentualnie max 5 lat ale zazwyczaj już gorsze warunki więc raczej trzymajmy się wieku do 3 lat - chodzi o to że będzie brane w leasing)
Chciałbym żeby sprawiało frajdę z jazdy, żeby było czym wyprzedzic, (oczywiście nie oczekuję sportowych osiągów, ale żeby nie zamulało, było elastyczne, również na trasie, obecnie mam mondeo mk4 2.0 benz 145 km i zdecydowanie nie jest to to czego oczekuję, mocy nie ma, elastyczności też nie, a spalanie wysokie, także na pewno chciałbym żeby było odczuwalnie lepiej niż w Fordzie)
Jeśli chodzi o rodzaj sinika to minimalnie bardziej skłaniam się w stronę diesla z racji charakterystyki która mi bardziej odpowiada (wysoki moment obr) no i spalania, ale fajna benz też jak najbardziej. Byleby spalanie nie było bardzo wysokie. W Fordzie mam ok 10,5 starając się nie jeździc bardzo dynamicznie więc tym bardziej biorąc pod uwagę osiągi nie jestem zadowolony.
Rodzaj nadwozia - najlepiej kombi, raczej nie hatchback, sedan itp może byc.
Jestem z Dąbrowy Górniczej, ale wchodzi w grę jak najbardziej cały Śląsk + powiedzmy ok 100 km
Na tą chwilę rozglądam sie za astrami 5, Skodami (raczej Octavia, ewent Rapid, Yeti), mam też 1 Megane na oku.
Chcialbym też, zeby auto nie miało więcej ni ż 100 tyś km, ja robię ok 10-15 max tyś km rocznie, głównie praca - po 15 km w 1 str (połowa miasto/trasa), wydaje mi się że przy tych przebiegach (auto planuję miec przez 5 lat) nie powinny występowac jeszcze (???) problemy tych nowszych silników, ich osprzętu, jeśli jestem w błędzie tym bardziej proszę o wyprowadzenie z błędu ;)
Co do innych rzeczy - będzie użytkowane z żoną i 5 letnim synkiem, więc bezpieczeństwo też jest istotne, no i za małe też byc nie może.
Kolor - raczej nieistotny, byle nie biały, czy jakiś różowy ;)
Podaję 2 inki do aut nad którymi się zastanawiam, będę wdzięczny za jakieś sugestie.
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-m ... Uursfztqbo

Liczę na Waszą pomoc
https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astr ... 0ed24c998e
MarekDG12345
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie blokuj skrzyżowania i pasów Nie blokuj skrzyżowania i pasów
    Skrzyżowanie zablokowane przez samochód, który nie zdążył przez nie przejechać np. przed zmianą świateł, to częsty widok. Perspektywa mandatu nie zawsze wystarczy, by zapobiegać takim zachowaniom kierowców. ...
    BMW Concept X6 2007 BMW Concept X6 2007
    BMW Concept X6 ten przedprodukcyjny samochód koncepcyjny jest pierwszym na świecie autem typu SAC (Sports Activity Coupé). Koncept prezentuje wizję BMW scalającą cechy modeli BMW X z atrybutami typowymi dla ...

•