Auto hybrydowe, ekologiczne

15 Paź 2012, 13:53

to juz lepiej diesel z LPG :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

15 Paź 2012, 22:27

Generator wodoru ? Mógłbym się dowiedzieć czegoś więcej o tym ? Bo szczerze mówiąc pierwsze słysze... jak to działa ? To się montuje ?
Mariano73
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 29 04 1979
Auto: Audi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

16 Paź 2012, 08:47

Skoro w grę wchodzi montaż to za 30tys. złprofesjonalna firma może przerobić Twój obecny samochód na w pełni elektryczny i to ma sens.
Masz nowe baterie więc spokój na 150tys. km bo tyle podają i znacznie niższy koszt.
W dodatku jesteś naprawdę ekologiczny i jeździsz znacznie tanije niż jakimkolwiek dieslem czy hybrydą.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

16 Paź 2012, 09:26

Tylko kiedy mu się to zwróci skoro max 150 km może zrobić, czyli umiarkowane kręcenie się po mieście. Pseudoekologooszołomia to g...o. Im szybciej sobie to coponiektórzy uświadomią, tym lepiej.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

16 Paź 2012, 13:44

A energia elektryczna w polsce z czego jest pozyskiwana ? Z spalania węgla więc prąd to ekologia tylko dla oka dla picu i tyle ,długo baterie się ładuje i mały zasięg to ma tylko sens jak ktoś jeździ tylko po mieście i blisko domu. Kto to wymyślił że dizel jest ekologiczny bzdura wiadomo filtr cząstek ale benzyna wypada podobnie a jak taki dizel trochę pojeździ to szybko zgubi normy czystości wiadomo dzisiejsze nowe dizle to delikatny sprzęt który często ma swoje kaprysy i tanio się tego nie naprawia .Jeżeli faktycznie ma mieć to coś wspólnego z ekologią to tylko lpg niektórzy się z tego śmieją ale taka jest prawda i to połączyć z generatorem wodoru ale to jest jeszcze mało popularne pionierem w tym w polsce okazał się Jerzy Adamski zdania są podzielone co do oszczędności ale napewno autko staje się przyjazne bardziej dla środowiska .
ak83
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 337
Miejscowość: Wejherowo
Prawo jazdy: 01 04 2001
Auto: honda civic Type-r
Silnik: k20a2

16 Paź 2012, 17:14

Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi, gdy podam Ci bezpośredni odnośnik do mojego artykułu: generator wodoru. Myślę, że w miarę wyczerpująco - przynajmniej od strony czysto teoretycznej.
Czy generator hho zmniejsza spalanie o kilkadziesiąt procent?
Carowiec
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 07 06 2007
Auto: Opel Astra III
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Auto Moto Show - Skaryszew 2012 / relacja
    W niedzielę 03 czerwca byliśmy świadkami niesamowicie gorącego i pełnego wysokiego ciśnienia dźwięku weekendu w Skaryszewie. Już od wczesnych godzin na terenie Hotelu Cyganeria zjeżdżali się będą Miłośnicy tuningu, car audio ...

16 Paź 2012, 18:44

Strasznie to skomplikowane, ale jakoś przebrnę.... a z tego co mówi reszta to wynika chyba, że nie ma naprawdę żadnego sposobu na prawdziwie ekologiczną jazdę ?
Mariano73
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 29 04 1979
Auto: Audi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

16 Paź 2012, 18:59

Zawsze możesz przerobić na elektryczny po prostu dla frajdy z jazdy.
Nie da się ukryć, że silniki elektryczne to przyszłość motoryzacji bo są po prostu znacznie lepsze, mają dwukrotnie lepszą wydajność i potężny moment obrotowy w każdym zakresie no i ta cisza.
Osobiście jestem ich wielkim entuzjastą i jeśli tylko trochę się spopularyzują i stanieją to na pewno chętnie kupię taki pojazd nie dlatego, że jest ekologiczny tylko po prostu lepszy.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

16 Paź 2012, 19:15

A jeśli żona jest prawdziwie proekologiczna, sugeruję tymczasowo przerzucić się na tradycyjny rower. Myślę, że kilkadziesiąt kilometrów jazdy z pewnością ją "uzdrowi" :) Cisza, spokój i czyste środowisko dookoła. Wydaje mi się, że nawet najbardziej uparta kobieta świata nie przetrzyma tygodnia :)
Czy generator hho zmniejsza spalanie o kilkadziesiąt procent?
Carowiec
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 07 06 2007
Auto: Opel Astra III

16 Paź 2012, 21:28

Jest sposób na ekologiczną jazdę. Fisker. Auta w pełni elektryczne. Jak narazie mają jeden model sportowy. W auto świacie ostatnio czytałem że mają wypuścić model rodziny. Niby będzie można dostać takie cudo za 200 tys ale jak wszystkie podatki się doliczy to pewnie wyjdzie z 2 razy tyle. zainteresować się możesz. Tutaj od nich strona. http://fiskerautomotive.com/ A co do ekologii. Kup hyundaia i40 w diesli 136 km na maxa wyposażony. Koledze pali 5-6.5 litra w mieście. A auto praktycznie każdej kobiecie się podoba. Szkoda że tak mało polaków docenia koreancow. W stylistyce są z 10 lat do przodu od volkwagena i skody. I mało awaryjne. W porównaniu w autoswiacie superba i i40 był remis. Nie mogli postawić na hyundaia bo superba już przez ponad rok czasu reklamują. Ale przyznali że lepiej wnętrze wykonane niż w skodzie ;p
dejvid12
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: hyundai accent

16 Paź 2012, 21:34

Ogólnie masz dużo racji, koreańce poszli mocno do przodu. Szkoda, że są zgnite po kilku latach.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

17 Paź 2012, 07:18

Mariano73 napisał(a):nie ma naprawdę żadnego sposobu na prawdziwie ekologiczną jazdę ?
rower
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

17 Paź 2012, 08:18

Dokładnie. Niech żonka zacznie mniej jeść i schudnie, do tego rower. Będzie ekologiczniejsza. Niech podciera tyłek zużytymi gazetami, a nie papierem toaletowym. Niech ograniczy mycie się do raz w tygodniu, niech nie używa kosmetyków itp., niech rzadko wymienia ubrania, a całą wypłatę przelewa na konta greenshitu. Warto też adoptować bidule ze schroniska dla zwierząt. Zawsze też można przywiązać się do drzewa, które ktoś chce wyciąć.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

20 Paź 2012, 14:58

Niestety, auta ekologiczne też odpadają... najlepiej wszystkie odpadają. Żona twierdzi, że żadne nie jest dostatecznie ekologiczne bo prąd też pozyskuje się spalając, np. węgiel ;/
Mariano73
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 29 04 1979
Auto: Audi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998