Auto nie odpala Honda Civic IV 91'

07 Sty 2015, 16:36

Witam mam problem tego typu gdy jest wilgoć na dworze auto nie odpala tylko slychac cykniecie i to wszystko cisza, lecz po 5min gdy sprobuje ponownie odpala , a gdy jest zimno na dworze nie ma wilgoci odpala odrazu bez problemu ;/. Informacja dodatkowa kable i swiecie byly wymieniane poltorej roku temu. kopułka takze byla czyszczona jakies polroku temu. Czy to moze byc rozrusznik ale dokladnie co i jaki koszt naprawy u mechanika bedzie wynosił ? zapomnialem powiedziec ze to automat

Pomocy!
patrykajman
Nowicjusz
 
Posty: 16
Auto: Honda Civic VI 1.6 134KM

07 Sty 2015, 17:29

Niekoniecznie rozrusznik,masz tam chyba tak,że na włączonym biegu auto nie zapala,gdyż skrzynia biegów na to nie pozwoli.być może jest to samo co ja miałem przy automacie,trzeba było dobrze wcisnąć kostkę przy skrzyni,by puszczała prąd na rozrusznik gdyż tam jest stycznik,który łączy styki prądowe rozrusznika tylko w odpowiednim położeniu lewarka ,dopiero potem zajmij się rozrusznikiem.A najlepiej jest zewrzeć styki plusowe przy rozruszniku,jeśli wtedy rozrusznik będzie koślawo kręcił lub w ogóle ,to na bank wina leży po jego stronie.To najlepsza metoda w starszych autach.no i oczywiście sprawdź klemy akumulatora ,od nich w sumie zacznij.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

07 Sty 2015, 18:28

a jaki jest koszt naprawdy ? tych rzeczy ktore wymieniles u mechanika mniej wiecej ?
patrykajman
Nowicjusz
 
Posty: 16
Auto: Honda Civic VI 1.6 134KM

08 Sty 2015, 07:45

Wszystko zależy od tego co jest przyczyną kłopotów,może być naprawdę bzdura.Teraz zrób to, co możesz w swoim zakresie,czyli przeczyść klemy akumulatorowe,tylko nie zapomnij-----odpinasz najpierw minusową potem plusową ale podpinasz w odwrotnej kolejności, czyli najpierw plus dopiero potem minus------WAŻNE :!: Ja podejrzewam brak styku być może na akumulatorze,oczywiście niedomagań rozrusznika też nie można wykluczyć.Wszystko jest do zdiagnozowania we własnym zakresie,tylko trzeba mieć jakie takie pojęcie.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota 2000GT 1967 rok
    Sportowa Toyota 2000GT to łakomy kąsek dla kolekcjonerów. Obecnie jest to najcenniejsza i najbardziej pożądana Toyota w historii marki. Pierwszy raz pojawiła się na targach w 1965 roku, gdzie spotkała się z dużym entuzjazmem. ...
    Kultowe japońskie silniki
    Kultowe japońskie silniki nie bez powodów zdobyły na świecie rzesze fanów, którzy doceniają nie tylko ich niezawodność, ale również dużą podatność na modyfikacje. Oto kilka świetnych japońskich ...