Auto średnie do 8 tys.

22 Wrz 2014, 21:11

Wiesz, u mnie pod szkołę podjeżdżały 3 maluchy, z których z jednego wychodziło 4 a z drugie 5 osób xD, więc można wiele :D. A ja wycieczki? Niee, to jest auto bardziej szkoła, praca, zakupy. U mnie jak jest dobrze to mam wycieczkę nad morze raz w roku, ale to już R Fluence'm, więc bez porównania xD, fajne autko ale dupne jak ... :p . Ogólnie ja myślę tylko o typowo miejskim, i tak myślę też czy nie lepiej brać od tych corse, ponieważ w przeciwieństwie do np astry, golfa i polo, za te kasę będzie na +80% klimatyzacja, a silniczek 1.2 75 raczej będzie dobry, jechałem parę razy clio z takim samym silnikiem znaczy 1.2 75 i bardzo przyjemne :p (szczególnie te renaultowe fotekiki :ok: )
Yahumat
Nowicjusz
 
Posty: 25
Prawo jazdy: 25 08 2014
Auto: Fiesta mk3
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

22 Wrz 2014, 22:13

No przecież z twoich wypowiedzi wynika jasno że masz swoich faworytów! :)
Liczysz że ktoś tutaj będzie cię odwodził od wyboru czy chcesz się tylko przekonać że dobrze wybierasz..? 8)
Szukaj spokojnie auta w dobrym stanie i wybierz z 2-3 modele . Kupuj to które znajdziesz w najlepszym stanie. Ja bym postawił na Clio z 1,4-16V -95KM z wyposażeniem typu klimka. :yes:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

22 Wrz 2014, 22:21

Uważasz, że clio byłoby dobrym wyborem? Podobno ma bardzo duże problemy z elektryką, z tym że od kolegi słyszałem, że jest to o tyle problemy, że każdy facet z lutownicą raczej sobie powinien poradzić. Z tym, że czy byłby to wg Ciebie dobry wybór xD?
Yahumat
Nowicjusz
 
Posty: 25
Prawo jazdy: 25 08 2014
Auto: Fiesta mk3
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

23 Wrz 2014, 05:14

A może coś troche większego od Clio?
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Wrz 2014, 12:11

Miałem auta Renault i może to przypadek ale akurat z elektryką nigdy w nich nie było problemów. Prędzej padało zawieszenie typu np.sprężyna,wahacz,jakaś sworzeń itp. Natomiast z silnikami,skrzynią,wspomaganiem czy w/w elektryką nie było problemów. Auta miały lpg i nic się nimi nie działo nadzwyczajnego. Wyjątkiem były słynne cewki Renault ale po wymianach na Beru czy Denso ,problem zawsze ostatecznie znikał.
Popatrz z resztą w necie,że Clio II w sumie trzymają cenę! To nie jest przypadek. Fajną zadbaną 5 drzwiówkę z klimką zawsze sprzedasz. :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

24 Wrz 2014, 11:04

Na pewno na + dla clio przemawia to, że będzie młodsze niż astra, golf czy polo. A powiedz, jest to awaryjne auto czy raczej psuje się jak wszystkie? Bo te wszystkie opinie o francuzach, były dla mnie dosyć przekonujące, ponieważ już miałem kiedyś na oku, żeby sobie zbierać na clio, ale jak przyszło co do czego i poczytałem dużo opinii to wiesz xD... A jak już to silnik 1.2 czy 1.4 ?
Yahumat
Nowicjusz
 
Posty: 25
Prawo jazdy: 25 08 2014
Auto: Fiesta mk3
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi A6 Hybrid
    Hybrydowe Audi A6 to nowe oblicze limuzyny klasy business. Jego lekką karoserię osadzono na sportowym podwoziu. Wnętrze jest eleganckie i ergonomiczne, a kierowca i pasażerowie mają do dyspozycji wiele systemów wspomagających ...

24 Wrz 2014, 21:20

Rocznikiem sie nie jeżdzi..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

25 Wrz 2014, 09:10

A jeszcze nikt nie wspomniał o tym, więc sam zapytam :D, co sądzicie o yaris i? Fakt, ludzie gadają, że wygląda jak babskie auto i ma ten taki dziwny centralny ekranik, przez który nie wiem jakie są wrażenia z jazdy, ale wg mnie dziwne xD.. Ogólnie co sądzicie o tym autku? Czy skoro było już tyle lat temu produkowane to na pewno się będzie coraz bardziej psuło, więc czy byłby to lepszy wybór od np tego clio w porównywalnym stanie czy nie?
Yahumat
Nowicjusz
 
Posty: 25
Prawo jazdy: 25 08 2014
Auto: Fiesta mk3
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

25 Wrz 2014, 09:36

Barol , za te pieniadze to xsara 2 a nie 1 :) .Najlepszym silnikiem w tych autach jest 1,6 16V , bdb osiagi i niskie spalanie . Clio 2 fl trzyma cenę , bo to poprostu dobre auto z dobrymi silnikami oprócz 1,5 dci i dobrym wyposażeniem .Dodatkowo clio jak i xsara mają pełen ocynk i nie korodują
marco84
Początkujący
 
Posty: 227
Miejscowość: Nowy Sącz
Auto: Fiat Punto 2
Silnik: 1,2 8V 60 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

25 Wrz 2014, 10:25

Akurat ten link miałem pod ręką bo był na forum w innym temacie :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

25 Wrz 2014, 11:30

Yahumat napisał(a): A powiedz, jest to awaryjne auto czy raczej psuje się jak wszystkie?

Wszystko zależy od stanu auta. Jeśli auto nie jest zaniedbane mechanicznie,nie ma masakrycznego przebiegu,to o główne podzespoły mechaniczne w Clio nie ma co się martwić.Jak się trafi dobry egzemplarz,to można użytkować to auto bezawaryjnie.
Kolega kupił takie auto jakieś 10 lat temu z silnikiem 1,2. przejechał do dzisiaj 210 tys km i ostatnio mówił,że jechał od nas z Poznania w Bieszczady z żoną i spalanie wyszło mu 5,2 l benzyny. Co do napraw to nie słyszałem żeby narzekał na jakieś drogie naprawy. Wiem,że ostatnio wyjmował rozrusznik i go naprawiał. Natomiast silnik czy skrzynia pracują jak nowe.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

25 Wrz 2014, 12:06

A lepiej brać te clio przed czy po liftingu?
Yahumat
Nowicjusz
 
Posty: 25
Prawo jazdy: 25 08 2014
Auto: Fiesta mk3
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

25 Wrz 2014, 15:55

Nie ma co patrzeć na przedlifty w twoim budżecie :ok:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

25 Wrz 2014, 22:45

A jak w zestawieniu z clio 1.2 75 po liftingu wypada yaris 1.0 lub 1.3? Jeżeli chodzi o wygodę, spalanie i awaryjność (ogólnie całokształt też)?
Yahumat
Nowicjusz
 
Posty: 25
Prawo jazdy: 25 08 2014
Auto: Fiesta mk3
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

26 Wrz 2014, 10:54

Wygoda po stronie Clio.Jada lepsza silnikiem 1,3 w Yarisie. Koszty..? Wszystko zależy od stanu auta.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna