Auto znosi na boki

08 Lis 2015, 19:05

Wczoraj wracając do domu około północy - gdzie widoczność była kiepska, na drodze kamienistej, wąskiej, nie oświetlonej w dodatku ogrodzonej z jednej strony - uderzyłem prawym bokiem na samym dole auta tuż przy tylnym kole oraz lekko kołem (przy bardzo niskiej prędkości, max 20km/h) w część betonową ogrodzenia w której montowany jest słupek do siatki. Zdarło nieduży kawałek karoseri do blachy i podbiło mi nieco auto. Od tamtej pory czuje że przy jeździe auto tyłem znosi na boki, nie na jeden tylko lata raz w lewo raz w prawo (teoretycznie da radę jechać ale trzeba non stop po odrobinie kierować aby auto nie zjeżdżało na boki) w dodatku przestawiło kierownicę i gdy koła są na wprost kierownica jest o parę cm skręcona w prawo. Pytanie, czy wydaje wam się to być coś baardzo poważnego, czy po prostu będę musiał wydać pieniądze i naprawić auto, czy to kwestia luzów, czy jest opcja że auto już nie będzie jeździło normalnie i się nada jedynie na kasację? Proszę o odp, nie wiem na co się szykować, a czas na odwiezienie do mechanika będę miał za 2 dni dopiero. Nie chcę żyć w nieświadomości przez ten czas. W razie co posiadam Alfę 156 1999r
NieChceAlfy
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 10 07 2013
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.6 Twin Spark 120KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

08 Lis 2015, 19:09

Zapomniałem dodać, że z grubsza nie wygląda żeby coś było zerwane, ale koło wydaje się że prawdopodobnie nie jest skierowane prosto tylko jak by tyłem do środka bardziej (wiadomo, uderzyło od przodu i skierowało przód na zewnątrz
NieChceAlfy
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 10 07 2013
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.6 Twin Spark 120KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

08 Lis 2015, 21:30

NieChceAlfy napisał(a):uderzyłem prawym bokiem na samym dole auta tuż przy tylnym kole oraz lekko kołem (przy bardzo niskiej prędkości, max 20km/h) w część betonową ogrodzenia
NieChceAlfy napisał(a):ale koło wydaje się że prawdopodobnie nie jest skierowane prosto tylko jak by tyłem do środka bardziej (wiadomo, uderzyło od przodu i skierowało przód na zewnątrz
Pomiar geometrii pojazdu wyjaśni Ci co się stało z tym kołem/koło poszło do środka a więc została przestawiona zbieznośc-geometria tylnej osi i dlatego zlę się prowadzi/....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

08 Lis 2015, 21:49

To na pewno znosi z tego powodu, wiadome, tylko kwestia czy jest opcja że to coś bardzo poważnego, czy raczej nie aż tak? Bo mnie czarne myśli nachodzą. Że się okaże że po 2 miesiącach od zakupu auto nie będzie się nadawało do jazdy.
NieChceAlfy
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 10 07 2013
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.6 Twin Spark 120KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

10 Lis 2015, 10:18

NieChceAlfy napisał(a):To na pewno znosi z tego powodu,
A wcześniej miałes takie problemy... :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

10 Lis 2015, 21:03

Wcześniej nie, ale zawiozłem już auto i wiem co jest grane. Ugięło trochę części zawieszenia, do wymiany jest szpilka + tulejka trzymająca tylne wahacze ustalające zbieżność kół. Także temat już nie ważny.
NieChceAlfy
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 10 07 2013
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.6 Twin Spark 120KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ferrari Monza SP1 i SP2
    Ferrari słynie z niesamowitych aut z otwartym nadwoziem. Dziedzictwo marki w tej kwestii sięga bardzo daleko wstecz, a model Monza wprost do niego nawiązuje. To speedster, czyli auto, które nie zna kompromisów. ...

11 Lis 2015, 12:57

NieChceAlfy napisał(a):zawiozłem już auto i wiem co jest grane. Ugięło trochę części zawieszenia, do wymiany jest szpilka + tulejka trzymająca tylne wahacze ustalające zbieżność kół.

I nie trzeba było tak zrobić od razu :?:
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Lis 2015, 20:12

Mechanik był wolny dopiero na za 2 dni, a cały chodziłem z tej niewiedzy co się mogło stać, i myślałem że ktoś coś podpowie co się mogło popsuć.
NieChceAlfy
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 10 07 2013
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.6 Twin Spark 120KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

23 Lis 2015, 12:47

W zasadzie pierwsze co należy zrobić to podjechać na kanał i sprawdzić w jakim stanie są elementy zawieszenia,akurat w Twoim przypadku nie było to nic poważnego,ale też bałbym się na dłuższą metę z tym jeździć,chodzi głównie o bezpieczeństwo.
Dabtuner
Aktywny
 
Posty: 295

24 Lis 2015, 11:07

Według mnie konieczna będzie geometria zawieszenia Ruda Śląska to dobre miejsce na tego typu naprawy. Ze swojej strony mogę polecić takie miejsce: [reklama] Z tego co wiem to zajmują się tam wszystkim i jeszcze się nie zdarzyło, żeby coś skaszanili...
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 25 Lis 2015, 09:32, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
dynamical
Nowicjusz
 
Posty: 17
Prawo jazdy: 19 02 2000
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Honda
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

25 Lis 2015, 08:10

Zbieżności również nie zaszkodzi ustawić,to fakt,ale jak słusznie radzą Przedmówcy- sprawdź też inne elementy zawieszenia,w jakim są stanie. Znoszenie auta na boki to często też kwestia krzywej felgi.
Salko
Aktywny
 
Posty: 278
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2001