Baba szuka samochodu do 20 tys.

03 Mar 2013, 15:21

Można powiedzieć: jak w temacie :))

Co mam aktualnie:
- Opla astrę hatchback z 97r, silnik 1.4 benzyna+gaz. Na stanie u mnie 13 lat już :)) Samochód jak dla mnie prawie idealny, gdyby tak bardzo nie rdzewiał. Niestety zmiana pracy wymusza na mnie poniekąd zmianę samochodu
- mam ja jeszcze 20tys do wydania na samochód :)

Do czego samochód:
- auto potrzebne do pracy (przebiegi około 2-2,5 tys km miesięcznie), dojazd 2-3 razy w tygodniu do centrum średnio-dużego miasta, często wyjazd w teren po niezbyt ciekawych, dziurawych, słabej jakości bocznych drogach i w błocie

Czego chcę:
- auta gabarytowo nie mniejszego niż astra, więc wszystkie miejskie "pchełki" odpadają, w bagażniku wożę pół życia, ale to mniejsze pół więc bagażnik w astrze wystarczał
- wspomagania kierownicy (ale chyba teraz to już standard) w astrze nie mam i czasem przy parkowaniu mi go brakuje
- silnika 1.4 lub 1.6, benzyna plus gaz, lub sama benzyna (gaz do zrobienia), ewentualnie inny ale patrz punkt niżej
- rozsądnego spalania
- chętnie hatchback
- zero problemów z zakupem części

Z zakupem mi się nie śpieszy bardzo, więc mam czas na rozejrzenie się i znalezienie właściwego egzemplarza. Nie dyskfalifikuję żadnej marki, nie mam faworyta. Wizualnie piękne być nie musi. Samochód dla mnie nie jest do podobania, tylko do jeżdżenia.

Jakie modele rozważyć? Na co mam w nich zwrócić uwagę? I czy ktoś może mi powiedzieć czy dacia to bardzo idiotyczny pomysł? :)
ryjówka
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: opel astra

03 Mar 2013, 15:58

Ale chodzi o auto dla Baby Jagi? :D Baba Jaga musi mieć czym wymiatać,potrzebny jest wymiatacz jednym słowem! Czy Dacia jest złym pomysłem,nie,nie jest złym pomysłem jeśli Baba potrzebuje auta prostego,niezawodnego.Dowiesz się wszystkiego o tych autach,np.Dacia Logan MCV,upakujesz do niej stado saren i stado goniących je wilków,zmieści się jeszcze kopa mioteł :wink: .Test długodystansowy zadziwił nawet ekspertów,Dacia(Logan MCV 1.5 dCi) na dystansie 100 tyś km nie zawiodła ani razu,podczas gdy wiele bardziej zacnych prestiżowo konkurentów więcej czasu spędzało w serwisach jak na drogach,moc Dacii w jej prostocie,zawieszenie wytrzymałe gdyż projektowane nie na drogi welurowe ,tylko pałyzgi polskie.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

03 Mar 2013, 16:02

Ford Focus 2007 rok (przed liftingiem karoseri, ale po liftignu srodka)
koniecznie z silnikiem 1.6 diesel 90km.

najslabszy diesel, dobrze daje sobie rade podczas jazdy 1-2 osoby, 4-5 osob tez uciagnie, ale juz bez szalenstwa.

brak filtra czastek stalych - odchodzi problem z jego zapychaniem.
ze wzg, ze jest to najsalbszy diesel, jego trwalosc jest najwieksza, tj. nie ma problemow z turbinami i innym osprzetem. zawieszenie trwałe.

zrobilem takim 15tys km w rok, ale uległ wypadkowi. wczesniej poza standardowa wymiana oleju nie bylo ani jednej usterki. cena to ok 18-20tys.
gadeon
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 16 11 2001
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Laguna III
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

03 Mar 2013, 16:15

Baba Jaga czasem musi dojechać do domku na kurzej nóżce :D :D

a poważnie, focusa rozważałam jak najbardziej i wszyscy polecają właśnie diesla, ale ja całe moje samochodowe życie jeżdzę benzyniakami i chyba to wolę

z daci bardziej mi leży model sandero stepway :) i tak właśnie o nim myślę i próbuje się przekonać

i tak potrzebny mi samochód jak najprostszy w działaniu, obsłudze i użytkowaniu
ryjówka
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: opel astra

03 Mar 2013, 17:21

cała roznica polega na wlaniu innego paliwa na stacji benzynowej ;) ... a w zimę trzeba poczekąc 5-8 sekund na zapłonie aż się świece zagrzeją. tylko tyle ;)

umów się na jazde próbną, przejedz sie 2-3km i zobaczysz.
gadeon
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 16 11 2001
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Laguna III
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Zmęczony kierowca - mikrosen i zaśnięcie za kierownicą
    Pomimo tego, że zmęczenie lub zaśnięcie za kierownicą zajmuje w statystykach policyjnych w Polsce i na świecie dalekie miejsca w klasyfikacji przyczyn wypadków, to szacuje się, że w rzeczywistości stanowi istotną przyczynę ...