Bankowóz typu C, czyli jak odliczyć cały VAT od auta

Bankowóz typu C, czyli jak odliczyć cały VAT od auta

24 Lis 2011, 09:41

Przepisy które obecnie nas obowiązują przy kupnie samochodu na firmę z tzw. kratką pozwalają na odliczenie 60 proc. zapłaconego podatku VAT, ale nie więcej niż 6 tyś. zł.
Rozwiązaniem może być doposażenie samochodu w kilka dodatkowych elementów i stanie się Bankowozem typu C, a od takiego samochodu przysługuje pełne odliczenie VAT.
"Prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, potwierdza w rozmowie z "Rz", że po tym, gdy w przepisach pojawiła się nowa kategoria – bankowóz typu C, który nie wymaga pełnego opancerzenia, można na niego przerobić praktycznie dowolny pojazd dowolnej marki."
Aby samochód spełniał wymogi auta określone w przepisach jako Bankowóz typu C to należy zamontować w nim m.in. modułowy system alarmowy, immobiliser czy GPS, specjalny pojemnik. Koszt takiej modyfikacji może wynieść do kilku tysięcy złotych i na pewno opłaca się przy droższych autach.

Dealerzy Infiniti od niedawna mają w swojej ofercie bankowozy typu C i dzięki dodatkowej ofercie liczą na około 20% wzrostu sprzedaży.
Prawdopodobnie jeżeli zainteresowanie tego typu autami wzrośnie pojawią się również w sieciach Dealerskich innych marek.

Ciekawe jak będzie cena takich samochodów? Za nowe samochody z kratką trzeba było u dealera dopłacać średnio około 2tyś. zł, a jak będzie w tym przypadku?

źródło: RZ, tvn24
Pozdro. Kacper
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 5975
Zdjęcia: 3343
Rejestracja: 19 Maj 2006, 22:41
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Bankowóz typu C, czyli jak odliczyć cały VAT od auta

03 Gru 2011, 09:35

:) czytam i banan nie schodzi mi z ust, Państwo samo nas uczy kombinacji. .....
lipsiu
Nowicjusz
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 Sty 2008, 17:33
Miejscowość: Jędrzejów

Re: Bankowóz typu C, czyli jak odliczyć cały VAT od auta

08 Gru 2011, 09:15

W myśl "Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie wymagań jakim powinna odpowiadać ochrona wartości pieniężnych przechowywanych i transportowanych przez przedsiębiorców i inne jednostki organizacyjne "
Każdy przedsiębiorca przewożący wartości czy to jest gotówka czy biżuteria czy też inne wartości ma prawo do adaptacji samochodu osobowego na Bankowóz typu C
i tym samym ma prawo do odliczania podatku VAT od zarówno zakupu jak i późniejszej eksploatacji.
Po wpisaniu w google bankowóz wyskakują bodajże 2 firmy które się tym zajmują w Polsce, żeby być pewnym tego że samochód jest na 100 % bankowozem i podlega odliczeniom jest otrzymanie Certyfikatu z Instytutu PIMOT wzór znalazłem na jednej ze stron .
Kalkuluje się ta adaptacja głównie przy samochodach nowych, ale nie koniecznie
również można adaptować samochody używane. Chodzi o kwestię pieniędzy i rentowności , przerobienie to koszt około 11-13 netto tak że głównie się to opłaca przy wyższej półce samochodów.
sebis
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 08 Gru 2011, 09:13
Prawo jazdy od: 14 05 1977
Auto: bankowóz

Re: Bankowóz typu C, czyli jak odliczyć cały VAT od auta

05 Sty 2012, 20:19

Twoje Volvo z możliwością odliczenia 23% VAT

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą i w związku z tym realizujesz obrót gotówkowy, przewozisz utarg, pieniądze na wypłaty albo papiery wartościowe, metale szlachetne lub biżuterię, to możesz kupić pojazd specjalny, tj. Bankowóz typu C, dzięki któremu możesz skorzystać z prawa do odliczenia 23% podatku VAT. Volvo wprowadziło do oferty Autoryzowanych Dealerów takie właśnie samochody w wersji specjalnej.
tewusek
Nowicjusz
 
Posty: 45
Rejestracja: 05 Sty 2012, 20:15
Prawo jazdy od: 04 09 2002
Auto: Volvo S60
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Kiedy kierowca może używać świateł awaryjnych? Kiedy kierowca może używać świateł awaryjnych?
  W jakich okolicznościach kierowca może używać świateł awaryjnych: postój z powodu uszkodzenia pojazdu lub wypadku. Włączanie tych świateł, gdy chcemy zatrzymać się w miejscu niedozwolonym jest niezgodne z obowiązującymi ...
  Nie wpadnij w dziurę Nie wpadnij w dziurę
  Zima powoli ustaje, a wraz z wyższymi temperaturami i topniejącym śniegiem na drogach pokazują się dziury. Jazda po takiej ulicy wymaga od kierowcy sporo cierpliwości i umiejętności. Zwłaszcza, że nieumiejętne pokonywanie ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Motor z napędem odrzutowym, 7
   S2020005
   GTP Light
   MINI Clubman Bond Street, tył