Błąd P1488 wraca zaraz po wykasowaniu

10 Lip 2021, 19:26

jakim programem można sprawdzić stan dpf
leszek800
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Prawo jazdy: 0- 0-1977
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: dacia sandero stepway
Silnik: 1.5dci
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2018

10 Lip 2021, 19:51

bonifacy napisał(a):Ja myślę i radzę udać się z problemem do ASO dacii. Auto świeże , 2018 .Na necie brak dogłębnej informacji na temat rzeczonego błędu . Nie dziwię się . Mimo standaryzacji błędów obd to jednak występują odstępstwa dla danej marki pojazdu .
Nie wszystkie niezależna warsztaty są na bieżąco z oprogramowaniem i stąd mogą być błędy z oceną sytuacji .

Dokładnie tak :ok: ASO może być drogie, ale nie wiem, czy nie zapłacisz tyle samo albo i więcej, jeżdżąc po mechanikach, którzy mogą błędnie diagnozować problem i próbować naprawić metodą prób i błędów.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

16 Lip 2021, 19:26

problem rozwiązany przyczną był niesprawny zawór egr niskiego ciśnienia przerwa w uzwojeniu silniczka otwierającego klapkę egr , ten silnik 1.5 dci posiada dwa takie zawory jeden jest przy filtrze dpf a drugi przy kolektorze wydechowym, żaden mechanik nie umiał znależć usterki ze wszystkim poradziłem sobie sam, zastanawia mnie jeszcze fakt czemu w programie diagnostycznym torque nie pokazuje mi temperatury dpf oraz ciśnienia, czujnik cisnienia spalin oraz czujnik temperatury wymienione żadnych błędów nie ma , może programem ddtall trzeba w ecu coś uaktywnić może ktoś wie jak to zrobić?
leszek800
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Prawo jazdy: 0- 0-1977
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: dacia sandero stepway
Silnik: 1.5dci
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2018