Błędny model na blankiecie z potwierdzeniem ubezpieczenia

16 Mar 2024, 12:01

Cześć,

Mam następujący problem. Tydzień temu byłem w ubezpieczalni przedłużyć ubezpieczenie (cały pakiet AC + OC + NNW). Firma została ta sama, którą miałem w poprzednich latach. Nic nie było zmieniane, więc po prostu zwykłe przedłużenie. Sprawdziłem dane - na polisie wyglądało wszystko ok, więc ją podpisałem. Ubezpieczenie obowiązuje od środy. Ale, dziś przekładałem sobie ten blankiecik z potwierdzeniem ubezpieczenia do portfela i zauważyłem błąd w modelu. Otóż dopisane jest '4MATIC', natomiast moje auto nie ma tego napędu. Reszta jest ok. W innych miejscach, a dokładnie na polisie, nie widzę nigdzie, żeby to '4MATIC' gdzieś występowało - tam model wygląda ok. Ale prawdę mówiąc na wydruku polisy za dużo informacji nie ma, nawet przebieg nie jest wydrukowany, więc ciężko powiedzieć co tam pani agentka poustawiała. Na polisach i blankiecikach z lat poprzednich wszystko wyglądało prawidłowo.

Zadzwoniłem dziś do pani agentki i pani stwierdziła, że polisa już trwa i ciężko będzie aneks teraz zrobić (trochę dziwne, nie?). I że w sumie najważniejszy jest VIN i rejestracja, więc mam się nie przejmować. Nawet jak mi auto ukradną czy będzie jakaś szkoda to "najwyżej wtedy sobie jakoś wartość przeliczą".

Jest jeszcze aplikacja, w której mogę podejrzeć i być może zmodyfikować polisę, ale jak na złość od wczoraj do jutra jest przerwa techniczna. Dzwonienie na infolinię nie ma sensu, bo oni przekierowują do przypisanego agenta, więc kółko się zamyka.

Ma ktoś pomysł co z tym zrobić? Czy mogą być problemy przy jakimś zdarzeniu? Nie ukrywam, że wolałbym mieć w papierach wszystko zgodne ze stanem faktycznym, bo ubezpieczalnie z tego co mi wiadomo to niekoniecznie chętnie wypłacają większe kwoty i szukają dziury w całym, a auto ma dużą wartość, więc wolałbym nie zostać z niczym jak mi je ktoś ukradnie albo zniszczy...

Prawdę mówiąc, chyba ostatni raz się tam ubezpieczam. Dwa lata temu w drugim aucie zmienili mi liczbę drzwi z 5 na 3, co było podane tak małą czcionką, że łatwo było przeoczyć, ale udało się to wyprostować.

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Pozdrawiam :-)
limak13
Obserwowany
 
Posty: 1

16 Mar 2024, 12:08

A co się przejmujesz, podwyższyli Ci wartość rynkową.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4