BLOKI MIERZONE DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA

BLOKI MIERZONE DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA

07 Wrz 2013, 21:33

Witam mam następujące pytanie,sprawdzałem dziś WARTOŚCI MIERZONE w swoim samochodzie i wszystko jest niby dobrze bo w grupie wskazań 001 wszystkie cztery pola są wyświetlane mam tu na myśli np obroty silnika (bieg jałowy),temperature płynu chłodzącego,układ reguklacji lambda,oraz warunki regulacji dla nastaw podstawowych,ale już w grupie wskazań 002 oraz 003 wyskakują mi inne wartości.

Grupa wskazań 002 (przepływomierz) w tej grupie w bloku pierwszym nie wyświtla się masa powietrza,wyświetla się coś całkowicie innego nie ma jednostek w g/s ani nie wyświetla się czas wtrysku (są inne wartości) nie mówiąc już o obciążeniu silnika,które być powinno chyba w Procentach (%) ale obroty silnika pokazywane są i tak dzieje sie analogicznie z innymi grupami,proszę o pomoc,może coś zle mierze?

Pozdrawiam
mobileIS

Proszę o podpowiedz.
mobileIS
Aktywny
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 64
Prawo jazdy: 18 05 2013
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: VW GOLF 3
Silnik: 1.8 KAT 90 KM
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

Re: BLOKI MIERZONE DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA

08 Wrz 2013, 18:33

Wskazań przepływomierza nie będziesz miła ponieważ nie masz przepływki w swoim aucie, co do wtrysku to masz wtrysk jednopunktowy i tu też dużo nie napatrzysz. Ogólnie w Twoim aucie sterownik ma bardzo skromne możliwości jak chodzi o diagnostykę i wartości mierzone, ale na nim przygodę z diagnostyką możesz zacząć:)
przemek217
Launch X-431 DIAGUN - tester diagnostyczny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Limanowa
Prawo jazdy: 16 01 2005
Auto: Audi a6 C5
Silnik: 1.8 T 150KM AEB
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1998

Re: BLOKI MIERZONE DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA

08 Wrz 2013, 21:00

Rozumiem,myślałem,że jest Przepływomierz :( heh muylileł się,jeszcze zbyt mało wiem chyba o samochodach niestety,a powiedz mi co mógłbym w takim razie jeszcze sprawdzić ??

Dzięki za odpowiedz.
Pozdrawiam.
mobileIS
Aktywny
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 64
Prawo jazdy: 18 05 2013
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: VW GOLF 3
Silnik: 1.8 KAT 90 KM
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1994
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa wodorowa ciężarówka Toyoty do przewozu kontenerów Nowa wodorowa ciężarówka Toyoty do przewozu kontenerów
    Toyota rozszerza swój program ciężarówek na ogniwa paliwowe, pokazując nowy model elektrycznego ciągnika siodłowego na wodór do przewożenia kontenerów. Samochód zadebiutował na konferencji ...
    Jak bardzo szybkie mogą być minivany? Jak bardzo szybkie mogą być minivany?
    Minivan to z założenia rodzinny samochód, który ma za zadnie przewieźć rodzinę, psa i całkiem pokaźny bagaż z punkt A do punktu B. Takie samochody nie budzą emocji wśród miłośników sportowej jazdy ...

•