BMW 318i E36 Centralny zamek nie zamyka

17 Mar 2009, 16:05

Witam!
Mam kłopot z centralnym zamkiem, chodzi o BMW 318i E36 z 91r w sedanie, nie ma sterowania pilotem, lecz mechaniczne z kluczyka. Po zamknięciu, zamyka zamki wszystkie, lecz po 2-3 sekundach otwiera. Niestety, nie ma regularności w tej usterce, czasem zamyka bez kłopotu, a czasem za którymś razem, niestety czasem nie zamyka wogóle, mimo wielokrotnych prób. Może spotkał się ktoś z takimi objawami i podpowie mi co może być odpowiedzialne za takie zachowanie się centralnego zamka. Z góry uprzejmie dziękuję za wszelką pomoc Smile
Dodam ze sprawdziłem przewody pod tylną klapą obok zawiasu i odpiąłem siłownik klapki wlewu paliwa nic to nie zmieniło:(
Ostatnio edytowany przez gregory158 17 Mar 2009, 18:49, edytowano w sumie 3 razy
gregory158
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4
Miejscowość: Augustów
  • 17 Mar 2009, 16:36

    Pewnie sterownik od centralnego Ci świruje.
    BMW- Biała Może Więcej
    zbychu57
    Aktywny
     
    Posty: 312
    Miejscowość: Białystok

    17 Mar 2009, 17:06

    Takie podejrzenia mam ale szukam czegoś prostszego. Wariuje, gdy jest duża wilgotność. Ze schematu wynik,a że w przednich drzwiach są włączniki sygnalizujące otwarcie drzwi, a sterowanie siłownika jest od nich zależne. Nie wiem czy w rzeczywistości istnieje taka zależność, wiem ze te łączniki zapalają oświetlenie wewnętrzne, które też wariuje. Potrafi zapalac sie w czasie jazdy lub nie gaśnie na postoju. Z drugiej strony nawet jesli nie zgaśnie oświetlenie zamek centralny potrafi zadziałać prawidłowo:(
    gregory158
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 4
    Miejscowość: Augustów
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Kolejny body kit dla Lexusa LC
      Lexus LC zaskarbił sobie sympatię tunerów. Nic dziwnego, w końcu nie dość, że seryjnie wygląda świetnie, to jest klasycznym coupé z napędem na tył i V-ósemką albo mocną jednostką hybrydową pod maską. ...