Bmw 330xD E90

Bmw 330xD E90

08 Mar 2010, 21:52

Witam!

Chce kupić nowy nabytek. Jest nim Bmw 330. Diesel z napędem na cztery koła.Silnik jaki mnie interesuje to 3.0. Wiem że nie które mają po 224 km lub 265 km.

Chciałem Was co sądzicie o tym samochodzie?Na co zwrócić uwagę? Na allegro w tych wersjach ich za dużo nie ma.Będe go kupować najprawdopodobnie w Austri lub Niemczech.

Nie dawno wycztałem o wersi 3.5 litra Diesel. Co to jest wogóle za wersja bo nigdy się z takową nie spotkałem.
Bart258
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: okolice Krakowa

Re: Bmw 330xD E90

08 Mar 2010, 23:12

330D/XD ma moc 218 koni, silnik zacny sam mam takie auto tylko z mocniejszym motorem 335D 286koni.

Z tym 3.5litra to jest bajka, pewnie chodzi Ci własnie o 335D, oznaczenie niby dla laika wskazuje na to, że silnik to 3.5 diesel, ale to jest 3.0Diesel tylko mocniejszy. BMW 118D to nie 1.8 a 2.0diesel tylko słabsza odmiana. Ogolnie napęd X drive jest dosc dobrze dopracowany i chyba po napędzie Subaru i Audi jest to jeden z lepszych napędów na 4 buty na rynku. Ja od pól roku jestem posiadaczem 335D ale w kombi i jestem bardzo zadowolony, auta głównie uzywam na trasach/autostradach bo to jest żywioł tego wózka.

Jesli chcesz cos konkretnego wiedzieć to pytaj smiało.
MajkPZM
Zaawansowany

Miejscowość: Kraków

08 Mar 2010, 23:23

Dokładnie tak jak kolega powiedzial wyzej 3l diesel ma 218 km . A silnik o ktory pytasz czyli ten z oznaczeniem 335d to jest 3 litrowa jednostka BITURBO . Mogę powiedzieć że te silniki są rewelacyjne :) jeżdżę obecnie BMW E60 z takim silnikiem i nie moge na niego powiedziec nic zlego przyspieszenie rewelacja , pali w miare i do tego jak na razie mnie nie zawiódł . Polecam autko z tym silnikiem !!!
piter36
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Radomsko

09 Mar 2010, 16:18

MajkPZM napisał(a):Jesli chcesz cos konkretnego wiedzieć to pytaj smiało.

Ile Ci ten potworek pali w mieście, przy spokojnej jeździ na trasie (ok. 90-110 km/h) i na autostradzie (tak powiedzmy przy 200 km/h)?
Obstawiam, że w mieście 9 litrów, w trasie 7, a na "szybkiej" autostradzie ok. 13 l. Prawda, czy nie?
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

09 Mar 2010, 19:00

Dishman napisał(a):
MajkPZM napisał(a):Jesli chcesz cos konkretnego wiedzieć to pytaj smiało.

Ile Ci ten potworek pali w mieście, przy spokojnej jeździ na trasie (ok. 90-110 km/h) i na autostradzie (tak powiedzmy przy 200 km/h)?
Obstawiam, że w mieście 9 litrów, w trasie 7, a na "szybkiej" autostradzie ok. 13 l. Prawda, czy nie?

W miescie tym samochodem prawie nie jezdze, ale w wychodzi koło 11-12l, w trasie spokojnej tak jak napisałes okolice 7l, na autostradzie czyli tam gdzię siię głownie poruszam dosc szybko ( auto głównie uzytkowane za granicą) wychodzi w granicach 15l. Niby diesel ale pamiętajmy, że to 3l 286koni biturbo... jesli komuś nie zalezy na osiągach to śmiało można brać wersje 2.0D 177koni, która w codziennym użytkowaniu jest duzo tańsza.

Wersja XD będzie paliła około 3l więcej w 2 pierwszych cyklach a przy duzych prędkosciach nawet 5l.
MajkPZM
Zaawansowany

Miejscowość: Kraków
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mercedes Sprinter w wersjach NGT i LGT receptą na kryzys Mercedes Sprinter w wersjach NGT i LGT receptą na kryzys
    Pomimo że branża samochodowa ogłosiła jakiś czas temu koniec kryzysu, on jednak znowu powraca. Dla sektora transportowego oznacza to ponowne pogorszenie warunków działania: wzrost cen paliw, zmniejszenie zamówień. ...
    Jaki wpływ na kierowanie pojazdem ma choroba kierowcy? Jaki wpływ na kierowanie pojazdem ma choroba kierowcy?
    Czasami choroba może dawać podobne objawy jak upojenie alkoholem. Na przykład osoby chore na cukrzycę, w trakcie nagłego obniżenia poziomu cukru we krwi, tracą kontakt z otoczeniem, są osłabione, mają opóźnione reakcje. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      GTP Light