BMW 7 e38 vs Audi A8 d2

10 Mar 2015, 11:18

Witam, potrzebuje rady, marzy mi sie jedna z wyzej wymienionych limuzyn, lecz nie wiem czy bedzie mnie na nia stać. I nie chodzi tu o kupno tylko o pozniejsze koszta . Zarabiam malo bo 2k pln miesiecznie i nie wiem czy jest sens kupowania takiego auta. Chcialbym zebyscie mi poradzili jaki silnik wybrac , zeby okazal sie najmniej awaryjny. Jezdzil bede bardzo malo bo okolo 5-7tys kilometrow rocznie, do pracy auta nie potrzebuje . mam budzet w wysokosci 15k pln .
milo88
Początkujący
 
Posty: 56
Prawo jazdy: 04 04 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mazda 6 GG
Silnik: 1.8 120KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

10 Mar 2015, 12:30

milo88 napisał(a):Zarabiam malo bo 2k pln miesiecznie i nie wiem czy jest sens kupowania takiego auta.


Nie ma sensu.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

10 Mar 2015, 12:45

Zadzwoń do firm ubezpieczeniowych zapytaj jakie są koszty ubezpieczenia - nie wyobrażam sobie jazdy takim autem bez AC - nie chodzi mi o kradzież tylko koszty porządnej naprawy w przypadku kolizji. Druga sprawa znajdź mechanika który zechce te auta serwisować. Na koniec dostaniesz odpowiedź czy to ma sens bo z tego co widzę to nie ma :/
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1284
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

10 Mar 2015, 14:31

tak wlasnie myslalem, ze sprowadzicie mnie na ziemie ;p szukam jakiejs limuzyny duzej, mam ponad 2m wzrostu i lubie wygodna jazde ale mam na to poki co tylko 15-20 tys pln
milo88
Początkujący
 
Posty: 56
Prawo jazdy: 04 04 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mazda 6 GG
Silnik: 1.8 120KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

10 Mar 2015, 15:07

W sumie to większość limuzyn będzie wymagało sporych wkładów.
Jakiś większy sedan może?
Ale zobacz na Lexusa GS 300 // LS

Mondeo // Citroen C5 // Sonata (polecana na forum) np
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

10 Mar 2015, 15:09

To 15 czy 20 tysięcy? Taka kwota może wystarczyć na zadbaną Omegę B po liftingu np.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

albo Mercedesa W210:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wymiana baterii w elektronicznym kluczyku - Toyota
    Dzisiaj przyszedł czas na wymianę baterii w elektronicznym kluczyku. Przed wyłączeniem zapłonu przyciskiem otrzymałem informację o niskim stanie naładowania baterii w kluczyku i na zegarach wyświetliła się kontrolka w kształcie ...
    Czy nowy Lexus CT zyska napęd elektryczny?
    Brytyjski magazyn Auto Express analizuje przyszłość popularnego w Europie Lexusa CT 200h przewidując, że nowa generacja samochodu, oparta na platformie TNGA pojawi się w 2020 roku i – w przeciwieństwie do aktualnego ...

10 Mar 2015, 15:33

Ossy napisał(a):albo Mercedesa W210:
[link do Otomoto wygasł] ... 06398.html


Ossy, przy zarobkach 2k/miesiąc będzie go stać na utrzymanie takiego Mietka? Pytam z czystej ciekawości, bo brat o takim myśli (tyle, że w dieslu z pośrednim wtryskiem), a póki co zarabia niewiele więcej niż autor tematu.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

10 Mar 2015, 15:54

Będzie stać jeśli kupi w miarę zadbany egzemplarz. Niech nie szuka po przebiegu, bo wszystkie mają już ponad 500 tysięcy. Najważniejsze to profilaktyka rdzy i szukać jakiegoś bez bajerów (4-MATIC, NIVO mocno zwiększają koszty eksploatacji). 8 tysięcy to kwota przy której można zacząć się rozglądać za W210 przed liftingiem, chociaż zadbane diesle będą kosztować 10-12 tysięcy. Najlepsze silniki diesla to 2.9TD i 2.5 bez turbo.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

10 Mar 2015, 17:13

Ja zaproponuję niedocenianą u nas Hondę Legend, bo można dostać ładną sztukę w tej kasie:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

10 Mar 2015, 18:10

Jak możesz wydać całą pensję na utrzymanie samochodu to śmiało, jak za te pieniądze musi Ci starczyć na dom, opłaty i koszty życia oraz auto to nie wiem, czy starczy na matiza w gazie.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

10 Mar 2015, 19:45

Proponuję zejść na ziemię i poszukać właśnie np. Omegi która nie wymaga dużych nakładów finansowych. Przy 2k miesięcznie to tylko coś takiego lub segment D.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

10 Mar 2015, 21:13

dzida napisał(a):Ja zaproponuję niedocenianą u nas Hondę Legend, bo można dostać ładną sztukę w tej kasie:
[link do Otomoto wygasł] ... 67559.html


Ta Honda bardzo dobra propozycja.

Ładnie się prezentuje i widać bardzo dużo miejsca.
j0zek
 

11 Mar 2015, 12:09

łądna opcja , ja wlasnie potrzebuje duzo miejsca, zastanowie sie nad ta hondą :)
milo88
Początkujący
 
Posty: 56
Prawo jazdy: 04 04 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mazda 6 GG
Silnik: 1.8 120KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

11 Mar 2015, 12:17

j0zek napisał(a):dzida napisał(a):
Ja zaproponuję niedocenianą u nas Hondę Legend, bo można dostać ładną sztukę w tej kasie:
[link do Otomoto wygasł] ... d-3-5-salo ... 67559.html


Ta Honda bardzo dobra propozycja.

Ładnie się prezentuje i widać bardzo dużo miejsca.


Legend bęzie upierdliwa w serwisie bo jest tego bardzo mało. Części drogie, nie tańsze niż do e38.

Koniu napisał(a):Proponuję zejść na ziemię i poszukać właśnie np. Omegi która nie wymaga dużych nakładów finansowych. Przy 2k miesięcznie to tylko coś takiego lub segment D.


Skoro mowa o omedze to zaproponuję e34, która jest praktycznie pod każdym względem lepsza od omegi.
Wygoda w e34 będzie nie wiele gorsza niż w e38. W wielu wersjach e34 są nawet te same fotele co w serii 7.
Masz budżet pozwalający na zakup egzemplarza e34 z najwyższej półki, z super wyposażeniem.
Będziesz miał wygodę i na prawdę tanie naprawy w razie awarii.
E39 będzie już znacznie droższe w utrzymaniu, o e38 nie wspomnę. Choć róźnica w kosztach utrzymania e39 i e38 jest prawie niezauważalna ale jest.

Skusił byś się na taki egzemplarz:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
I czego więcej do szczęścia potrzeba?:D
Jedynie jakieś fajne skórzane fotele i dobra sekwencja lpg może i masz samochód na lata, który przy okazji jest rewelacyjną lokatą pieniędzy :mrgreen:
Tu masz jeszcze kilka ciekawych egzemplarzy:
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
Ostatnio edytowany przez kirin88, 11 Mar 2015, 12:19, edytowano w sumie 1 raz
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

11 Mar 2015, 12:18

Swoją drogą był kiedyś gdzieś artykuł o tym jak nie zostać niewolnikiem swojego samochodu. Podobno koszt takiego auta powinien oscylować w granicach 3-6 pensji kupującego. Widełki są dlatego, że im więcej pozostałych obciążeń nie związanych z autem ma nabywca tym tańsze auto, a jak osoba jest bez specjalnych dodatkowych kosztów to może spokojnie kupić auto za równowartość 6 pensji.
Coś w tym racji jest moim zdaniem.
j0zek