BMW e36,e46 |Audi A4 b5, b6

19 Paź 2014, 21:58

Zrobie przegląd, wymienie filtry (nie tylko gazu), potem olej i niech posłuży chociaż ten rok. Jak będzie się psuł, sprzedam tanio; Kupię co inne.
Jeżeli coś się będzie działo - będę Was informował tutaj, na bierząco.
Może i nawet jutro uda mi się zdać jakieś relacje wieczorem.
Pozdrawiam :)
Gość68990
 

21 Paź 2014, 11:09

Sprawa wygląda tak, że mechanik nie podejmie się dalszych napraw.
Określił to następującymi słowami: "BMki są dla ludzi, którzy nie tyle co mają pieniądze, ale czas żeby je robić".
Dał mi namiary na pasjonatów BMek ze Słupska, którzy robią SWAPy i inne sprawy związane z przekładaniem części. Zasugerował, żeby się do nich udać i popytać o części wymienne do mojego silnika.
W pierwszej kolejności mam to zrobić, a jak już będzie, to mam się zająć kosmetyką, jeżeli samochód mi się podoba.
Tyle w temacie.
Gość68990
 

21 Paź 2014, 12:59

Co za matoł, pewnie czai się na zmiany filtrów i oleju w golfach. :lol:

Z takim podejściem i wiedzą to ten człowiek powinien gary zmywać najwyżej, a nie samochody robić. :shock:
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

21 Paź 2014, 22:21

Dziwne, bo koleś jest uczciwy i ...
Wiecie co? Ludzie, którymi się otaczam są aspołeczni do tego auta (do marki) nie wiem...
Nie jestem cwaniakiem, prawilniakiem, ani innym tego typu wytworem, ale zaczyna mnie denerwować, że tak wiele ludzi myśli stereotypami... Zostaje na lodzie, sam jak palec.
Najlepiej kupić starą polówkę, albo malucha, wtedy też się wszystko będzie [...], ale nikt się nie do!@#$%^&*i, że zły zakup, lub się nie podejmie itd..
Gość68990
 

21 Paź 2014, 23:33

Uczciwy...? Bo robi ludzi w balona podając się za fachowca, a nie potrafi sobie poradzić z tak prostym autem jak budowa cepa jakim jest E36...? Bez jaj, czym prędzej pójdziesz gdzie indziej tym lepiej.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

22 Paź 2014, 09:44

Tata mi mówił, że jak zwoził Scenic'a w 2008, to powiedziano mu za granicą, że jest kilka rzeczy do wymiany, między innymi rozrząd. Nie znał nikogo w Słupsku z mechaników; Ryzykując - udał się do Niego. Po 2 dniach dzwoni do Taty, prosząc, aby przyszedł po odbiór samochodu.
Tata nastawiał się na koszty rzędu 800 zł. Przyszedł, a On mówi:
- Wie Pan co? Ja Panu tego rozrządu nie wymienie, bo jest założony nowy. Wymieniłem filtry, tego, tego i tego. Po czym powiedział, że kosztowało go to 300 zł.
Tata bez chwili zawahania dał mu 100 zł gratis:
- "Trzymaj Pan, za uczciwość".
Mógł załatwić sprawę w ten sposób, mówiąc, że wymienił (bo przecież nowy) + filtry itd, czego konkluzją były by koszty rzędu 1000 zł ?
Może to sprawiać omylne wrażenie, ale Gościu ma nawet krzyż nad drzwiami swojego gabinetu.

Nie podjął się - trudno.
Wczoraj przed godziną 13-stą udałem się na przegląd do WORDu - specjalnie chciałem tam, a nie w inne miejsce.
I znowu jestem jak "pączek w maśle"; Nie zrobią mi przeglądu, bo się okazało, że nie mam dokumentu od Urzędu Dozoru Technicznego, "świadectwa legalizacji butli LPG".
Miałem przy sobie: "Poświadczenie wykonania i zbadania zbiornika LPG do instalacji napędowych pojazdów samochodowych" - tak to się profesjonalnie nazywa.
A pod tym:
1. Danie ogólne (wymiary, itd)
2. Poświadczenie się, że powyższy zbiornik:
(wykonano zgodnie z: (i wymiana wszelkich norm).

Przeglądając resztę dokumentów w domu, znalazłem tylko fakturę VAT (oryginał, wyblakły) na sprzedaż tej butli, ale nie doczytałem się wzmianki a propo daty ważności.
Co ja mam teraz robić?
Btw. Wczoraj wracałem po 22 z pracy, pomijam fakt, że za 6stym razem odpalił, ale zjeżdża go , troche na lewo, troche na prawo ._.

@edit:
Znalazłem zakład, który podejmie się naprawy, to są właśnie Ci chłopacy, o których mówił ten mechanik. Umówiłem się na poniedziałek.
Gość68990
 

22 Paź 2014, 14:23

Albo koleś nie ma bladego pojęcia o naprawach RWD/BMW albo po prostu żyłowałeś mu kasy i Ci grzecznie podziękował w ten sposób. De facto rwd o wiele przyjemniej się robi niż fwd. Tak, czy inaczej nieprofesjonalnie się zachował.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

22 Paź 2014, 23:08

Nie żałowałem; powiedziałem nawet, że zdaje sobie sprawę, że to będą nie małe koszty i jestem gotowy je w pełni pokryć. Więc raczej powinien być zadowolony, ale tego, czego zobaczył pod maską, lub pod spodem - chyba nigdy się nie dowiemy :)
Gość68990
 

23 Paź 2014, 00:16

No nic, złom kupiłeś, a on wiedział, że musiałby z 5000 pln wziąć za robociznę by Cię nie oszukać, a jednocześnie na swoje wyjść by auto doprowadzić do ładu, także jest jak jest... zrób podstawy bezpieczeństwa, pojeździj i sprzedaj złom, masz nauczkę na przyszłość.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

23 Paź 2014, 15:34

Bartek, skąd jesteś, może będę mógł kogoś polecić.
Robus
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 158
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Matiz
Silnik: 0.8i
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

24 Paź 2014, 12:01

Mieszkam w Słupsku. Mam rodzinnego mechanika, ale niestety jakieś 200 km dalej (w Sztumie).
Gość68990
 

30 Paź 2014, 19:16

W poniedziałek odstawiłem samochód do "GMT Cars-Service", FB:
[link wygasł]

Mówiłem co jest do roboty, w zawieszeniu i w silniku. Dziś odebrałem samochód z takim kwitkiem:

SPRZĘGŁO WISKOTYCZNE - 200 zł \ 100 zł allegro
Płyn chłodniczy - 40 zł (x1) \ 26 zł (x1) allegro
Czujnik temperatury wody - 120 zł (x2) \ 15 zł (x1) allegro
Końcówki drążków kierowniczych - 180 zł (x2) \ 120 zł (x1) allegro
drążek kierowniczy - 220 zł (x2) \ 20 zł (x1) allegro
Łącznik stabilizatora - 120 (x2) \ 18 zł (x1) allegro
Tuleja pływająca zawieszenia tylnego 75 zł (x1) \ 24 zł (x1) allegro
łączny koszt części: 955 zł

ROBOCIZNA:

Demontaż\montaż zawieszenia - 160 zł
ustawienie geometrii - 120 zł
montaż czujnika temperatury - 150 zł
diagnostyka komputerowa - 50 zł

łączny koszt robocizny: 480 zł

SUMA: 1435 zł
- 10%
1300 zł


Teraz mam pytanie, bo obok dałem ceny z allegro; Czy to co oni wsadzili do auta to po prostu części oryginalne (że tak drogo), czy znowu ktoś mnie wykorzystał?
Jeżeli te drugie, to ja się pytam: Dlaczego ludzkość taka jest... Nie mam siły, pieniędzy, nic...

P.S - powiedziano mi, że w lewym, przednim kole jest nachylenie 0.1 stopnia, a w prawym 0.5 stopnia; regulacja tego by kosztowała 3000 zł, więc się nie opłaca.
Teraz mam jechać do gazownika w sprawie regulacji tegoż gazu i niech jeździ ten rok czasu; przerzuce się wtedy na coś innego; coraz bardziej się zastanawiam, czy na pewno na kolejne BMW (e46)...
Gość68990
 

30 Paź 2014, 20:07

Gdzie Ty znalazłeś sprzęgło za 100zł na allegro? :lol: Jak Ci to pół roku wytrzyma to będzie git bo wsadzili Ci pewnie najtańszy chiński złom.. Zresztą nie wiem po co w ten wrak inwestujesz, trzeba było jeździć takim aż się nie rozkraczy, rozkręcić potem na części i kupić choćby CC na rok.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

30 Paź 2014, 21:13

[link do oferty na Allegro wygasł] :s
Gość68990
 

30 Paź 2014, 21:22

Porządne są droższe
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
Tu przykładowy łącznik, ten za 18zł to szajs niezły musi być
[link do oferty na Allegro wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra