Bmw e65 problem z czujnikami położenia wałka rorządu

Bmw e65 problem z czujnikami położenia wałka rorządu

09 Sie 2018, 18:03

Witam mam problem ze swoim bmw E65 745i z 2006 roku, samochód przeszedł kapitalny remont silnika po tym remoncie mam kolejny problem sterownik silnika zachowuje się tak jakby nie widział 4 czujników od położenia wałka rorządu i odcina obie głowice może ktoś miał taki problem proszę o informację.
krystian1995
Obserwowany

Re: Bmw e65 problem z czujnikami położenia wałka rorządu

12 Sie 2018, 08:36

Sprawdż, czy masz dobrze podłączone przewody zapłonowe. Tzn czy są w dobrej kolejności. Spotkałem się z takim czymś, że z powodu złej kolejności tych przewodów sterownik nie widział jednego z czujnków.
Kolejna rzecz, to koło pasowe - składa się z dwóch części i może być nawet delikatnie rozklejone.
No i oczywiście warto się upewnić, że łańcuch jest dobrze założony, czyli że rozrząd jest dobrze ustawiony.
Tyle póki co przychodzi mi do główy.
17 kwietnia 2017 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nightvision - technologie high-tech w nowym Touaregu Nightvision - technologie high-tech w nowym Touaregu
    Nowy Touareg jest oferowany z licznymi innowacyjnymi urządzeniami, których zadaniem jest pomoc kierowcy w niebezpiecznych sytuacjach. Jako pierwszy model Volkswagena nowy Touareg został wyposażony m.in. w system "Nightvision", ...
    BMW Concept CS 2007 BMW Concept CS 2007
    BMW Concept CS to wizja czterodrzwiowego samochodu, który łączy w sobie prestiż luksusowego Gran Turismo z fascynującym urokiem sportowego samochodu o wysokich osiągach. Ekspresyjny design, wyselekcjonowane materiały ...

•  
    • Allegro Power 2008
      Moto Piknik - Olsztyn/Dajtki 2009
      Dziewczyny - Fiat 126P
      Toyota Yaris hybrid, 2012 rok