BMW / JDM jaki koszt ?

05 Sie 2014, 15:18

Witam !
Stoję przed wyborem kolejnego auta. Obecnie jeżdżę dość leciwym ( lecz nadal w świetnym stanie ) samochodem marki Opel, model Astra F :) Nie mam mu nic do zarzucenia, lecz obecnie mam w planach zamianę na samochód zrywniejszy, ładniejszy i w miarę oszczędny ( ok. 9 litrów/100 w mieszanym, lub po prostu gaz ). Zależy mi też, aby naprawy ( nie oszukujmy się... ) nie kosztowały mnie majątku a najlepiej by było ich jak najmniej. Jeżeli chodzi o kwestię zrywności to co drugie dziecko na hulajnodze ma lepszy start odemnie, chciałbym to zmienić i to znacznie. Poniżej 10 do 100 powinno być ok. Jeżeli chodzi o względy wizualne : jako że kupuję auto STARE to chciałbym chociaż trafić w bardziej kultowy segment, z tych moim zdaniem najładniejszych to BMW E30, Prelude I jak i II, Civic 5 też obleci, ale zawsze mi się kojarzy z typowym wieśwozem, na Golfy i Calibry nie potrafię patrzeć. Najlepiej by było to coś z klasą, nie udziwnionego, pięknego w swojej prostocie jak E30. Wracając do tematu : nie zadam pytania "Jakie BMW do 6000zł" tylko - "W jakim przedziale cenowym znajdę coś dla siebie i za ile?".
Najbardziej ciekawiące mnie samochody : BMW E30, Audi A4, Toyota Celica, Mazda MX-3. Chętnie też wysłucham innych propozycji. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam !
Gosucherry
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: Alfa Romeo 159
Silnik: 1.9 JTDM 150KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

05 Sie 2014, 15:42

BMW i Audi to 10k wzwyż, chociaż tego drugiego nie warto kupować bo ma kiepskie zawieszenie. Cellica zależy która generacja ale za 5-6k cos można znaleźć, podobnie mx-3
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14106
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

05 Sie 2014, 15:54

Dobrego BMW E30 nie kupisz za 6000 zł, ale za 6000 zł kupisz już dobre E36 lecz uwaga na młodych gniewnych, A4 też nie ten budżet.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

05 Sie 2014, 16:05

Chętnie skłoniłbym się do E36, lecz wydaje mi się, że każdy model miał już za sobą przynajmniej trzech "młodych gniewnych", a i egzemplarze bez spojlerów wielkości skrzydła dreamliner'a też są rzadkością :)

PS : Co do tych 6 tysięcy tylko tak rzuciłem :) Chodziło o to byście polecili mi coś za w tym segmencie, ale również zaproponowali ( jeżeli warto oczywiście ) dozbieranie np. 3 tysięcy i kupienie czegoś innego, pewniejszego :)
Gosucherry
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: Alfa Romeo 159
Silnik: 1.9 JTDM 150KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

05 Sie 2014, 16:18

Jak chcesz kupić BMW E30 to musisz mieć tak gdzieś od 10000 zł wzwyż.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

05 Sie 2014, 17:29

Jako że jestem oblatany w Fordach to móglbym Ci zaproponować Sierre i Scorpio.
Ten drugi jednak nie będzie tani w utrzymaniu ale nie jest awaryjny. Sierra ani awaryjna ani drogich części nie ma a jak trafisz fajny egzemplarz to będzie drożeć bo wchodzi w świat klasyków pomału.
Z innych, młodszych mogę Ci polecić Rovera. Pewnie kirin88 mnie w tym momencie poprze i napisze coś więcej bo miał kilka Roverów :)
Co do konkretnych propozycji Sierry to zobacz na te.
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Odświeżony crossover Mitsubishi ASX
    W polskiej ofercie Mitsubishi Motors debiutuje właśnie odświeżony model najpopularniejszego modelu tej marki w Polsce i Europie – crossovera Mitsubishi ASX z nowym silnikiem Diesla. Wzbogacono wyposażenie pojazdu, silnik ...

05 Sie 2014, 21:19

Co powiesz na Accorda V?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
lub dobra baza do tuningu ze stajni VW.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Sie 2014, 12:09

Sierry nieco mnie odrzucają, wyglądają na auta sprzed paru epok, lecz dla mnie nie mają smaczku klasyka. Co do VW, to uznaję to jako ostateczność, raczej nie decydowałbym się. Accord jest ładna, ciekawa propozycja, tylko czy dostanę accorda w cenie w której ciężko dostać ładnego civica ? Celica też ładna, ale : podobają mi się generacja V i VII. Na VII mnie nie stać, a V to szukałbym już egzemplarza w gazie z 2.0. No i czarny koń - E36. Z jednej strony samochód który chciałbym mieć, z drugiej strony wiem jak wielkie jest ryzyko dorwania egzemplarza który wcześniej był traktowany jako "rajdówka" ;) Ile musiałbym wyłożyć by kupić E46 ( które jest autem jakie chcę mieć już od 6 lat ) ?
Gosucherry
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: Alfa Romeo 159
Silnik: 1.9 JTDM 150KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

15 Sie 2014, 12:39

Ja dla przykladupochwale sie swoim civic'em V ktorego kupilem za 6000 w ladnym stanie juz na glebie i z dobrym sprzecikiem audio. Jezdze nim do dzis i trzyma sie dobrze. Musisz tylko zapytac kiedy i co bylo robione w nadkolach bo przy tym wieku i tym rodzaju blachy na 100 juz bylo cos kombinowane.
Jaca17
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 116
Auto: Honda Civic V
Silnik: 1.5i 102KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

15 Sie 2014, 12:56

Przyzwoite E46 to wydatek minimum 11-12tys oczywiście w benzynie.
Accord V jest spokojnie do ogarniecia w tym budżecie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

16 Sie 2014, 21:25

W takim razie wybór pada na E46. Wydawało mi się, że zdrowe egzemplarze są +18 tysięcy zł. Jak widać, nieraz warto zaczerpnąć opinii bardziej doświadczonych osób :)
Gosucherry
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: Alfa Romeo 159
Silnik: 1.9 JTDM 150KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

17 Sie 2014, 11:25

No takie wychuchane wydmuchane egzemplarze to wiadomo wydatek większy niż 11k.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012