BMW problem z poziomem oleju w silniku - kopci na niebiesko

04 Paź 2018, 01:25

Witam wszystkich. Mam problem z Bmw seria 3 318i 2.0 benzyna 2006 sedan. Silnik po wymianie rozrządu nowy olej 5w30 ll. Problem to zapaliła się kontrolka oleju ze niski stan i zaczął dymić na niebiesko . Dolałem oleju . Po przejechaniu 70 km ponownie zaświeciła się kontrolka oleju gdzie stan był poniżej minimum postanowiłem wyłączyć silnik i otworzyć zbiorniczek z płynem chłodniczym po czym wywaliło płyn ze zbiorniczka lecz nie widać aby dostał się olej do płynu chłodniczego co obstawiacie jakie rady pomóżcie .
bmw3
Nowicjusz
 
Posty: 14

04 Paź 2018, 08:47

bmw3 napisał(a):Problem to zapaliła się kontrolka oleju ze niski stan i zaczął dymić na niebiesko
Niestety kolor spalin który opisujesz oznacza na znaczne przepalanie oleju, czyli olej dostaje się do komory spalania gdzie wraz z paliwem mieszanka nie do końca się spala i wydostaje rzez układ wydechowy w postaci niebieskawego lub takiego błękitnego dymu. Im bardziej intensywny jest kolor niebieski, tym większa ilość oleju przedostaje się do komory spalania.

bmw3 napisał(a):Silnik po wymianie rozrządu nowy olej 5w30 ll
Przed wymianą rozrządu problemu nie było ze spalaniem oleju?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

04 Paź 2018, 09:39

Kolegi @Cichy77 ma racje. Jeżeli spaliny sa koloru niebieskawego to silnik pobiera olej.. Stan oleju kontrolujesz?
gber44
 

04 Paź 2018, 13:16

Nie wiem.samochód kupiony 2 dni temu . Ale byłem na diagnostyce siada uszczelka pod glowica .
bmw3
Nowicjusz
 
Posty: 14
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    XIX Moto-Piknik NO LIMIT OLSZTYN 2013 / relacja
    Moto-Piknik na lotnisku w Dajtkach już za nami i śmiało możemy stwierdzić że kolejną edycję zaliczamy do udanych. Jest to wyjątkowa impreza w skali regionu i Polski. Nie często możemy zobaczyć tyle obliczy motoryzacji w jednym ...