Astra kopci na niebiesko jak jest zimna

31 Maj 2006, 22:45

Witam

Moja astra kopci na niebiesko, tylko jak jest zimna. Jak jest dobrze rozgrzana to juz nie ma takiego problemu. Podobno jest to objaw spalania oleju, ale nie wiem jeszcze czy pali olej bo mam ją dopiero od tygodnia a to kopcenie mnie niepokoji. Prosze o pomoc co moze byc przyczyna takiego kopcenia ?
Piotr
 
  • 31 Maj 2006, 23:38

    Witam,
    Nie napisałeś czy to diesel czy benzyna? Powodem moze też być kiepskiej jakości paliwo...
    Pozdrawiam,
    Artek
    ArteK
    Forum Samochodowe
     
    Posty: 5289
    Zdjęcia: 11483
    Miejscowość: Warszawa
    Prawo jazdy: 12 12 1996
    Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
    Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
    Paliwo: Hybryda
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2016

    31 Maj 2006, 23:53

    ja raczej obstawiam pierścienie,bo paliwo to raczej nie
    Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
    grzestv
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 754
    Miejscowość: okolice Warszawy
    Auto: nie mam

    03 Cze 2006, 15:11

    Silnik 1.4 benzyna
    Piotr
     

    17 Cze 2006, 10:06

    a mi sie wydaje ze to uszczelniacze zaworow
    Gość
     

    09 Sie 2006, 19:34

    Ale jesli nie zuzywa duzo oleju ( miedzy wymianami co okolo 5 tys im0 mniej niz 1 litr- to najpewniej beda to gumki uszzcelniajace trzony zworow ale to wystepuje tyl;ko w bardzo starych powyzej 7-10 lat samochodach- gdy guma staje sie twarda i nieelastyczna.
    jest to prosta robota ale koniecznosc zdejcia glowicy jest niezbedna- tylko nikt nie zaklada glowicy spowrotem bez pzreszlifowania gniazd i zaworow- oczyszczenia wszystkiego ect!
    Wtedy dopiero zobaczysz w jakim stanie jest twoj silnik- bo jesli w dobrym wszystko bedzie czyste - jasne- znaczy,ze olej byl dobry i wymieniany na czas ( co te przecietne 4-5 tys km)!Inaczej wszystko bedzie czarne a nawet zawalone nagarem- wiec jasne,ze i reszta silnika musi byc taka sama a wiec i pierscienie zapieczone itp!

    Rygel
    Rygel
     
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Fiat 500 - samochód do miasta
      Włoska propozycja ma w 2019 roku ponad 13-procentowy udział w rynku. Od stycznia do kwietnia 2019 roku zarejestrowano 756 samochodów. Fiat 500 to odpowiedź na potrzeby osób poszukujących aut, które wyróżniają ...