Volvo 960 kopci na niebiesko tylko po jeździe na gazie

Volvo 960 kopci na niebiesko tylko po jeździe na gazie

27 Kwi 2016, 12:16

Witam serdecznie!

Mam problem z moim Volvo 960.

Zamontowałem do niego sekwencyjną intalację gazową. Zaraz po wyjeździe od gazownika samochód zaczął gasnąć na wolnych obrotach, tak jakby się dusił. Stał po montażu instalacji tydzień u gazownika. Niby naprawił ten problem, jednak po kilku tygodniach problem wrócił. Samochód wracal do niego kilkakrotnie. Niestety ciągle bez zmian. Oni twierdzą że naprawione. Na początku jak wyłączałem klimatyzację to problem znikał, ale teraz gaśnie i bez włączonej klimy. Dodatkowo jak jeżdżę samochodem cały dzień na benzynie, to po ponownym zapaleniu czy to za zimno czy na ciepło samochód zapala bez jakiegokolwiek dymku. Jeśli jeżdżę na gazie to zawsze po ponownym zapaleniu kopci na niebiesko jak traktor.

Proszę o pomoc, bo mój gazownik chyba sobie z tym nie poradzi.
Arturk88
Obserwowany

Prawo jazdy od: 0- 0-2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo 960
Silnik: 2,5 170KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

Re: Volvo 960 kopci na niebiesko tylko po jeździe na gazie

27 Kwi 2016, 17:57

Postaw gazownikowi sprawę jasno - albo to naprawi, albo niech demontuje instalację jak nie umie sobie z nią poradzić.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volvo S60 Cross Country Volvo S60 Cross Country
    Volvo swoją ofertę wzbogaci o kolejny samochód typu crossover. Oprócz licznych zmian stylizacyjnych, S60 Cross Country będzie miał powiększony prześwit podwozia o ponad 6 cm w stosunku do zwykłego modelu S60. ...
    [C] Bravo 1,4 T-Jet / Civic 1,8 / i30 1,6 / Megane 1,4TCe /Leon 1,4TSI [C] Bravo 1,4 T-Jet / Civic 1,8 / i30 1,6 / Megane 1,4TCe /Leon 1,4TSI
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hatchback segmentu C - silniki benzynowe o mocy ok. 130KM - modele z ok. 2010r. - manualna skrzynia biegów Wytypowane modele do zestawienia: - Fiat Bravo II 1,4 T-Jet - 120KM - Honda ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Volkswagen Polo R WRC, zachód słońca
      Jaki to samochód ?
      Lexus IS-F - 400+ KM, 500+ NM, 2
      Blade - pierwszy supersamochód z drukarki 3D