BMW X3 F25 diesel opinie kwota do 60k

03 Lip 2023, 19:54

Ale jaka skrzynia? Ja automatu nie chce a manual to chyba każdy jest trwały?

https://www.auto-swiat.pl/testy/porowna ... je/cjvd9mx

Przeczytajcie sobie to
Tam f25 wygrywa nad 8r zupełnie przeciwnie niż pisaliście że q5 > x3

E83 to raczej z qashqai i bym porównywał i kuga i
F25 z qashqai ii i kuga ii
turbopop
Nowicjusz
 
Posty: 22

03 Lip 2023, 20:31

turbopop napisał(a):Tam f25 wygrywa nad 8r zupełnie przeciwnie niż pisaliście że q5 > x3
to jest moja subiektywna opinia, miałem 2 szt q5 i jedna f25 z przebiegiem 65k z tym że bez 4x4 ale to bez znaczenia i według mnie q5 wypada lepiej ale każdy moze odczuwac inaczej.

turbopop napisał(a):Ale jaka skrzynia? Ja automatu nie chce a manual to chyba każdy jest trwały?
a gdzieś mi to umknęło, z automatem to inna rozmowa.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16192
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

04 Lip 2023, 09:10

Napisz coś więcej o kosztach eksploatacji i który był wygodniejszy i cichszy w środku
Miałeś diesla n47 i 2.0tdi cr?

Interesuje mnie też jaki jest koszt w f25
Regeneracji x drive
Przekładni kierowniczej czy trzeba całą wymienić czy tylko zestaw naprawczy
Rozrzadu
Turbo i ile tam jest turbin 1 czy 2
Wtrysków
Pompy wtryskowej
Kola dwumasowego razem ze sprzeglem
turbopop
Nowicjusz
 
Posty: 22

04 Lip 2023, 11:50

F25 miałem tylko przez kilka miesięcy i z przebiegiem ok 65k więc tam nie działo się nic, auto sprzedaję z roczna gwarancja a klient nie zadzwonił więc stwierdzam że nic się nie popsuło.
Było to n47 w najsłabszej wersji bez napędu
Co do kosztów ceny części możesz sobie sprawdzić sam (warto sprawdzać w ASO bo często się okazuje że są śmiesznie takie względem stereotypów) a koszt robocizny jest mocno rozstrzelony między warsztatami.
Turbo jest jedno.
Sam napęd jest bezobsługowy tutaj bardziej ucierpi elektronika lub zębatka silnika napędu ale jak się skończy to się obraca na drugą stronę i dalej śmiga bo pracuje ona tylko na połowie płaszczyzny zębatki.
Wtryski czy pompa to temat praktycznie nieruszalny już musi mieć naprawdę spory kilometraż żeby się skończyły te elementy.
Tematu przekładni nigdy nie doświadczyłem w bmw wiec nie mam zdania.

Co do q5 z jedną miałem problem z adbleu co wyniosło drogo ale przy drugiej 150 konnej do przebiegu 150 tyś nie było żadnego problemu (bo nie bylo adbleu :wink: ) zrobilem nią ok 40 tyś, super wspominam i co więcej znow szukam q5 tylko ze dla mojej kobity. Jedno z lepszych aut jakie miałem a miałem ich już grube 10tki z różnych marek.
Same 2.0 CR są w tej chwili jedne z tych najbardziej trwałych diesli na rynku, wiadomo posypują się dpf egr i reszta super ekologii ale to bez względu na markę.
Ja Ci proponuję obejrzeć kilka twoich typów/przysiąść się bo wygląd zewnętrzny to jedno a jazda/funkcjonalność to drugie co z tego że kupisz ładne bmw z bajerami osiągami, ochami achami jak nie będzie ani trwałe ani wygodne ani też tanie czy funkcjonalne, to taki przykład oczywiście.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16192
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

04 Lip 2023, 15:03

Wielkie dzięki mam parę pytań

1. W f25 można podłączyć pendrive z muzyką z mp3 i odtwarzać? A Czytnik cd czytał utwory w formacie mp3?
Radio można było zostawić aby grało czy się wyłącza po 8min i co potem? Włączymy i znów się wylaczy? Da się włączyć i słuchać np robiąc grilla :D ?

2. Q5 miało dpf mokry i trzeba było adblue dolewać? W f25 adblue nie było?

3. Właśnie od mechanika słyszałem że do 200tys te 2.0tdi na cr mają zywotnosc a Ty mówisz że sporo więcej przejadą?

Ty pewnie miałeś wszystkie w automacie, bardzo ciężko znaleźć q5 w manualu w sumie f25 również
turbopop
Nowicjusz
 
Posty: 22

04 Lip 2023, 15:06

turbopop napisał(a):Da się włączyć i słuchać np robiąc grilla ?


Nie szkoda Ci aku? Kup sobie głośnik BT, dziwne masz wymagania, N47 potrafi być drogi w serwisie a Tobie zależy na radiu :lol:
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

04 Lip 2023, 15:19

Już pytałeś.

1. Nie da się słuchać muzyki w serii ale da się to przestawić za pomocą interfejsu. Nie jestem 100% pewny ale na 99 odtwarza mp3, mam do czynienia z tak wieloma samochodami ze nie zdołam zapamietac takich szczegółów. Galakty dobrze mówi lepiej sobie kupić głośnik bt i bez problemu.

2. W F25 nie było adbleu, chyba że w tych ostatnich rocznikach ale wątpię, q5 jedno było z adbleu a drugie nie

3. Z polskimi 200 tysiącami może i tak :wink: popatrz ogłoszenia zagraniczne chociażby i sam wyciągnij wnioski, nie polegaj nigdy na jednej opini.

I f25 i q5 miałem w manualu, napewno ciężko jest znaleźć z manuałem i 4x4.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16192
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

04 Lip 2023, 15:45

F25 prawie wszystkie są w 4x4

A w f25 kierunki są normalne czy takie nieodbijajace jak w oplach?

A co ma do tego zużywanie akumulatora chyba radio jakoś dużo pradu nie ciągnie a tam jest 90ah
turbopop
Nowicjusz
 
Posty: 22

04 Lip 2023, 18:48

turbopop napisał(a):A w f25 kierunki są normalne czy takie nieodbijajace jak w oplach?
są jak w każdym bmw po 2004 roku :ok:

turbopop napisał(a):F25 prawie wszystkie są w 4x4

Z końcówka S na emblemacie na drzwiach masz z RWD a z X X-drive, tak najłatwiej rozpoznać.

Samo radio nie ciągnie wiele pod warunkiem że tylko to jest w użyciu bo np na zapłonie (nawet w pierwszej pozycji) ciągnie wielkie ilości prądu i po godzince dwóch słuchania już byś miał po aku.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16192
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

04 Lip 2023, 18:53

turbopop napisał(a):Interesuje mnie też jaki jest koszt w f25
Regeneracji x drive
Przekładni kierowniczej czy trzeba całą wymienić czy tylko zestaw naprawczy
Rozrzadu
Turbo i ile tam jest turbin 1 czy 2
Wtrysków
Pompy wtryskowej
Kola dwumasowego razem ze sprzeglem


Widzę że dotarłeś do kilku tematów :D

Kao napisał(a):F25 miałem tylko przez kilka miesięcy i z przebiegiem ok 65k więc tam nie działo się nic, auto sprzedaję z roczna gwarancja a klient nie zadzwonił więc stwierdzam że nic się nie popsuło.
Było to n47 w najsłabszej wersji bez napędu
Co do kosztów ceny części możesz sobie sprawdzić sam (warto sprawdzać w ASO bo często się okazuje że są śmiesznie takie względem stereotypów) a koszt robocizny jest mocno rozstrzelony między warsztatami.
Turbo jest jedno.
Sam napęd jest bezobsługowy tutaj bardziej ucierpi elektronika lub zębatka silnika napędu ale jak się skończy to się obraca na drugą stronę i dalej śmiga bo pracuje ona tylko na połowie płaszczyzny zębatki.
Wtryski czy pompa to temat praktycznie nieruszalny już musi mieć naprawdę spory kilometraż żeby się skończyły te elementy.
Tematu przekładni nigdy nie doświadczyłem w bmw wiec nie mam zdania.


Kao no fajnie ale przydałoby się więcej konkretów :D

bo np xdrive i sławna skrzyneczka rozdzielcza. kosztuje cos koło 3,5k + trochę roboty ale miałem przyjemność uczestniczyć w jej rozebraniu przez Pana który zajmuje się awd itp.
Powiedział takie fajne zdanie "o wygląda na to że mechanizm przednich wycieraczek przypadkowo trafił do tego pudełeczka".
Tylko że przednie wycieraczki ważą trochę mniej niż całe auto :D

Rozrząd hmmm w Q5 w dieslu 2,0 ile kosztuje z 1k z hakiem OEM a wymiana strzelam z 800zł ?

A n47 f25 rozrząd oem 3k ? i robota z 4,5k ?

Magielek tak bardzo znana pozycja i lubi stukać ... cena z IC to coś koło 6k ewentualnie używka bez gwarancji 3k + robota pewnie z geometrią około 1k a ile w q5 tdi ?

I tak można sobie pisać i pisać :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10348
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

04 Lip 2023, 19:05

są jak w każdym bmw po 2004 roku
Czytaj więcej: https://www.forumsamochodowe.pl/bmw-x3-f25-diesel-opinie-kwota-do-60k-vt132128-30.htm#p854218

Czyli jakie? :D nie miałem nigdy bmw a jadąc szczerze nie zwróciłem uwagi wydawało mi się że są takie jak w oplu które zostają w 1 położeniu a nie normalne

Czyli rozrzad 7.5k? Czytałem że 3.5-4k z robotą oczywiście poza aso jak są na to fv to problem z głowy na kolejne 200?

Magiel, czytałem na forum bmw że zestaw naprawczy wystarczy 200zl z groszami, ludzie wymieniali w aso na nowe i zaczęły stukać zanim do domu dojechali a wystarczyło sam zestaw ew. dokręcić

Przy takim rozumowaniu to najlepiej wcale auta nie kupować i jezdzic tym co dziala...
turbopop
Nowicjusz
 
Posty: 22

04 Lip 2023, 19:42

turbopop napisał(a):Czyli jakie? nie miałem nigdy bmw a jadąc szczerze nie zwróciłem uwagi wydawało mi się że są takie jak w oplu które zostają w 1 położeniu a nie normalne
dokladnie takie jak myślisz
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16192
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

04 Lip 2023, 19:50

turbopop napisał(a):Czyli rozrzad 7.5k? Czytałem że 3.5-4k z robotą oczywiście poza aso jak są na to fv to problem z głowy na kolejne 200?

turbopop napisał(a):Magiel, czytałem na forum bmw że zestaw naprawczy wystarczy 200zl z groszami, ludzie wymieniali w aso na nowe i zaczęły stukać zanim do domu dojechali a wystarczyło sam zestaw ew. dokręcić


Dobra szkoda gadki :D Dlatego jak zjawia się BMW i jego wyselekcjonowany miłośnik trzeba mówić "zapraszamy w grudniu za pół roku". :ok:

Nic sorki za offtop.

Skupmy się na kierunkach :naughty:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10348
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe