Brak ubezpieczenia oc w nieużywanym samochodzie przez trzy miesiące

20 Sty 2022, 14:28

Co zrobić jeśli nie wykupiłam ubezpieczenia oc na samochód które skonczylo się 3 miesiace temu? dodam że samochód jest nie sprawny i nim nie jeżdżę I chcialabym go zezlomowac czy coś... Jak to zrobić żeby nie mieć konsekwencji związanych z brakiem oc od 3 miesięcy?
Asiksa1
Nowicjusz
 
Posty: 3

20 Sty 2022, 15:39

Asiksa1 napisał(a):Jak to zrobić żeby nie mieć konsekwencji związanych z brakiem oc od 3 miesięcy?
Nie ma znaczenia czy samochód jest używany czy stoi na"kołkach"....Nic i nikt nie zwalnia Ciebie od wykupienia OC.W tym przypadku musisz liczyć się ze będziesz miał powinszowanie od UFG od którego się nie wywiniesz.... :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

20 Sty 2022, 20:33

Asiksa1 napisał(a):o zrobić jeśli nie wykupiłam ubezpieczenia oc na samochód które skonczylo się 3 miesiace temu?

Nic nie rób. Jeżeli UFG cię znajdzie, to zapłacisz karę - w zeszłym roku była to kwota 560 w twoim przypadku. Jak cię nie znajdą, to nie zapłacisz tej kary. I tyle. Mają czas trzy lata. Nie pozostaje ci więc nic innego jak tylko czekać.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

20 Sty 2022, 21:49

Dokładnie, nie wychylaj się, papiery nie mogą pójść w obieg i wtedy są duże szanse ze kary nie zapłacisz.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

20 Sty 2022, 23:17

To znaczy zostawić je bez ubezpieczenia tak jak jest? Nic nie kombinować żeby je zezlomowac albo wyrejestrować? Z resztą nie zdążyłam nawet go na siebie przerejestrowac i jest zarejestrowany na kogoś innego... Ubezpieczony też nie był na mnie tylko na tego gościa co mi go sprzedal . Jak go kupiłam polisa była ważna jeszcze jakiś czas. Więc jestem tylko jego właścicielem, ubezpieczenie było na kogoś Innego a zarejestrowany też jest na jeszcze kogoś innego. Więc tak sytuacja wygląda I nie wiem jak to ogarnąć tak naprawdę, chyba że rzeczywiscie tak jak piszecie nie wychylać się. Tylko przeraża mnie fakt tej kary do zapłacenia :shock:
Asiksa1
Nowicjusz
 
Posty: 3

21 Sty 2022, 07:09

Jedyna opcja to sprzedać auto z przeznaczeniem na części aby juz nikomu nie przekazywać żadnych dokumentów.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi A6 Hybrid
    Hybrydowe Audi A6 to nowe oblicze limuzyny klasy business. Jego lekką karoserię osadzono na sportowym podwoziu. Wnętrze jest eleganckie i ergonomiczne, a kierowca i pasażerowie mają do dyspozycji wiele systemów wspomagających ...
    Toyota Century
    Producenci najbardziej luksusowych samochodów mają w swoich ofertach kabriolety - Rolls Royce oferuje model Dawn, a Bentley Continentala GT Convertible. A co, gdyby do tego grona dołączyła również Toyota? Japońska ...