Chce kupic Octavie II , POTRZEBUJE PORADY.

23 Kwi 2010, 12:25

przymierzam sie do kupna octavi II 2005r. 2.0 Tdi, 140 KM . mam juz upatrzoną z przebiegiem 118000 , auto sprowadzone z francji , w full wypasie i skórzaną tapicerką. potrzebuje porady na co zwracac najwiekszą uwage przy jej kupnie? i jak to auto sie ogólnie sprawuje ???? tzn plusy i minusy tego autka !!!jak sprawdzic czy turbina jest ok!!! pomóżcie prosze !!
Ostatnio edytowany przez FRYTA272 23 Kwi 2010, 12:45, edytowano w sumie 2 razy
FRYTA272
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: podkarpackie

23 Kwi 2010, 12:31

w ogóle, ogólnie, pomóżcie :(
soldek
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Warszawa

24 Kwi 2010, 00:37

Uwagę zwróć standardowo na wszystko :) Masz miernik grubości powłoki lakierniczej? Najlepiej podłączyć auto pod komputer, wtedy będziesz miał znacznie większe rozeznanie czy podzespoły pracują ok. Turbina jak dobrze chodzi to ją czuć. Nie powinno być dziwnych odgłosów, nadmiernego świstu. Wszelka sprawność elektrozaworów, czy zaworu ciśnienia doładowania wyjdą na komputerze, tak jak inne czujniki. Jeżeli nie masz takiej możliwości sprawdzenia auta to obejrzyj go chociaż pod kątem bezwypadkowości i historii serwisowania. Co do bezwypadkowosci to zauważ czy wszystkie szczeliny w częściach blacharskich są równe, dobrze spasowane (np. maska w stosunku do błotników). Przydałby Ci się czujnik lakieru. Warto obejrzeć podwozie - podłużnice (czy są ślady ich naprawiania). Dodatkowo możesz sprawdzić przestrzeń na koło zapasowe, czy są tam ślady jakiegokolwiek naprawiania. Co do przebiegu to zauważ czy książka serwisowa jest oryginalna. Często przez całą historie serwisowania auta jest jeden charakter pisma i taka sama pieczątka - jak sam się pewnie domyślasz może to być podejrzane :) Z oględzin pod maską zwróć uwage czy silnik i osprzęt nie jest wyjątkowo czysty. Jeżeli był myty sprzedawca może chcieć ukryć wycieki itp.

Ogólnie Octavia to dobry samochód, także powinieneś być zadowolony. Nie daj się tylko nabrać na sztuczki handlarzy i do wszytkiego podchodź z dystansem. Co najważniejsze: Nie napalaj się! Jeżeli masz fotki tej Octavii to możesz mi wysłać albo wrzucić na forum. Możliwe, że ktoś coś w porę dostrzeże i unikniesz wpadki. Pozdrawiam.
Klakier
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Płock

24 Kwi 2010, 12:57

oki , dzieki serdeczne !!!!! puszcze ci linka bo mam w sumie dwie interesujące. popatrz jak bys mógł !!!
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
FRYTA272
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: podkarpackie

25 Kwi 2010, 10:06

Jak TDI z pierwszej połowy 21 wieku to tylko 1,9. 2 litrówki miały bardzo kosztowne wady wieku dziecięcego...
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

26 Kwi 2010, 02:43

Ta z drugiego linku bardzo podejrzana. Przeważnie sprzedawcy zarzekają się, że auto jest bezwypadkowe (oczywiście w większości i tak nie jest), a tutaj nawet o tym wzmianki nie ma. Zdjęcia z daleka, mało dokładne, w słabym oświetleniu. Ta z pierwszego linka (z Żyrardowa) na pierwszy rzut oka wygląda w porządku. Ja Ci powiem tak: jeżeli już Cię jakieś auto zainteresowało to zadzwoń i pogadaj konkretnie, nawet trochę ostro. Jeżeli się za bardzo nie znasz to chociaż udawaj, że się znasz. Spytaj czy auto na pewno jest bezwypadkowe i czy możesz to sprawdzić czujnikiem lakieru. Dodaj jeszcze, że na prawdę chcesz kupić dobry samochód i raczej nie będziesz zadowolony, gdy pojedziesz kawał drogi, a i tak okaże się nie taki jak w opisie lub takie jak mówił sprzedawca. Niech sprzedawca widzi, że nie trafił na osła i że tak łatwo bubla nie wciśnie. Jak tak pogadasz to większość wad wyjdzie od razu przez telefon i nie będziesz musiał na próżno jechać i się denerwować.
Powiedz mi jeszcze jedną rzecz: jesteś zainteresowany kupnem tylko Octavii 2?
Klakier
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Płock

26 Kwi 2010, 07:53

Wtrącę 3 grosze...
Octa z 1 linku ma hak,a na zachodzie nie jest on zakładany tak sobie...
Oczywiście nie dyskwalifikuje to auta ale warto sprawdzic jak pisał Klakier wydolnośc jednostki i ogólną pracę silnika i turbiny przy użyciu komputera. :smile:


I słówko do kolegi Klakiera...
3,43..?
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

26 Kwi 2010, 15:27

Co 3,43? :smile:
Klakier
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Płock

26 Kwi 2010, 15:42

Zakup Octavii z silnikiem 2.0TDI to spore ryzyko.Tak jak ktos wyzej pisal te silniki sa obarczone spora iloscia bledow wynikajacych z ogolnie ujmujac z checi obnizenia kosztow
Jesli koniecznie chcesz diesla to zdecydowanie 1.9TDI i ewentualne podniesienie mocy albo Octavie 2.0TDi ale po 2007r
Mam Passata B6 2.0tdi wiec wiem co pisze chociaz w moim przypadku obylo sie bez wiekszych kloptow
dark13
Początkujący
 
Posty: 84
Miejscowość: szczecin

27 Kwi 2010, 05:49

Klakier napisał(a):Co 3,43? :smile:


jak co..? :smile:
Pierwsze co pomyślałem,że pracujesz jako konduktor w nocnym pociągu i po sprawdzeniu biletów bawisz się laptopem... :grin:
Ja też czasem w nocy pracuję !!! Ale bez pisaniny w necie!!! :grin:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

27 Kwi 2010, 14:31

Aaa hehehe :grin: Przestawiłem się i jakoś tak często siedzę długo w nocy :razz: Konduktorem nie jestem :grin:
Klakier
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Płock

28 Kwi 2010, 08:39

No właśnie... może nie warto się sprężac finansowo i przec do najmłodszego rocznika..?
Może lepiej kupic auto niewiele starsze ale z 1,9 TDI (chociaż koni ma mniej ale jedzie przyzwoicie!). Sądzę,że wybór powinien też byc jako taki na rynku aut.
Wszyscy jesteśmy hedonistami...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna