Check engine w e46 chwile po zakupie

18 Wrz 2019, 00:47

Dobry,

kupilem dziś e46 1.9 z lpg stag.
Obejrzałem samochód z zewnątrz, przejechałem się, zabrałem na stację diagnostyczną. Było za późno więc nie podpięto pod komputer, sprawdzono resztę.
Wszystko pokrywało się z tym co mówił sprzedający - przednie opony do wymiany, ręczny do zrobienia, poza tym jakieś pierdoły typu światełko w kabinie i wycieraczka no i maska do zmiany bo lekko wgięta w wyniku uderzenia o hak.

Zdecydowałem się na zakup. Po miejscowości zrobiliśmy bmw jakieś 30km, żeby się przejechać, do bankomatu itp.
Później odrazu wracaliśmy 75km. Pod sam koniec zapalił się check engine i został do końca.
Zatankowałem inny gaz i inne PB trochę pojeździłem na samej benzynie i check cały czas obecny.

Szczerze jestem bardzo zaniepokojony. Jeżeli po przełączeniu na benzyne chceck cały czas jest to jechać z tym po prostu do warsztatu i wpiąć pod komputer? Czy też najpierw do jakiegoś gazownika.
Jestem laikiem ale samochodem jeździł również o wiele bardziej doświadczony kumpel i dla nas obojga samochód jeździ bardzo poprawnie. Nie dzieje się chyba nic niepokojącego.

Czy to może oznaczać jakieś bardzo duże problemy i wydatki typu wymiana całego dołu silnika? Bo zastanawiam się czy sprzedający po prostu czegoś nie zataił, nie wykasował checka i boje sie, że wpieprzyłem sie na minię.

Z gory wielkie dzieki za pomoc.

Jeżeli dodałem temat do złego działu to bardzo proszę o przeniesienie
hhh666
Nowicjusz
 
Posty: 15

18 Wrz 2019, 06:30

Jedz na kompa i się przekonasz nie ma co strzelać.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

18 Wrz 2019, 14:04

byłem u kumpla mechanika. Podłączył pod komputer:

171 - Adaptacja mieszanki paliwowej poza zakresem
146 - Wypadannie zapłonów cylinder 2

dziś rano przed wyjazdem do mechanika check engine nie było. Nie zapalił się w ogóle, wszystko jest jak najbardziej ok. Jeżeli chodzi o 146 mówili że najprawdopodobniej trzeba zerknąć na świece. Jeżeli chodzi o check, prawdopodobne jest to że na samym końcu miałem naprawdę praktycznie zerowe ilości gazu i samochód brał już sam syf + zła jakość gazu. Zalecono mi dolanie xeramic dodatek do benzyny.

Natomiast:
zauażono, że silnik dziwnie chodzi na samym początku, trochę klekocze. Po chwili wszystko wraca do normy. Poprzedni właściciel również potwierdził, że coś takiego miało miejsce. Powiedziano mi, że nie ma to wpływu na stan techniczny pojazdu i że mogę spokojnie z tym jeździć i zrobić za jakiś czas.

i ostatnia sprawa: mój idiotyzm i tu proszę się nie śmiać tylko pomóc :D :lol:
parkowałem. Wszystko ok, mały odstęp przed krawężnikiem. Zmęczenie, stres, skupienie na wiadomościach spowodowały, że wrzuciłem 1 bez sprzęgła na włączonym silniku.. samochód lekko "bujnął". Nie czułem uderzenia ani nic takiego, ale sprawdziłem w jakiej bylem odległości i zauważyłem, że przy krawężniku leżą dwie części: jakaś gumka i plastik.

I teraz zastanawiam się czy to z podwozia mojej bety czy ktoś to zostawił..

Zderzak bez najmniejszej ryski czy skazy. (halogen i maska + grill były w takim tanie wcześniej)

Załączam zdjecia:
https://imgur.com/a/0LScKeL

https://imgur.com/a/aDj0b0x

czy to jest od mojej bety? Czy ja coś rozpieprzyłem na dzień dobry? :cry: czy też paranoi dostaje w nowym samochodzie. Mi się wydaje, że jest za daleko od krawężnika + to jest chyba część osłony, a ona jest raczej za zderzakiem (z tego co widze to ja jej w ogole nie mam )
hhh666
Nowicjusz
 
Posty: 15

18 Wrz 2019, 15:31

Urwales osłonę pod zderzakiem.

Co do błędów na kompie to zrób pakiet startowy oleje filtry świece i będzie dobrze.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

19 Wrz 2019, 19:07

byłem u mechanika i stwierdził, że to nie jest w ogóle od tej bety i komuś po prostu odpadło. Jesteś pewny, że to ta osłona? bo może mechanik się tutaj pomylił.

problemy, które zostały:
check (póki co skasowany, zobacze jak będzie na benzynie, jak dobrze to do gazownika niech sprawdza)
klekot silnika na starcie

olej wymieniany na b.dobry 4k temu, a jest cały czarny. Wymieniać? mechanik zalecił wymianę

jeżeli chodzi o pakiet startowy, powiedziano mi że wszystko było robione na bieżąco i nie ma takiej potrzeby. myślisz, że warto mimo wszystko?
hhh666
Nowicjusz
 
Posty: 15

19 Wrz 2019, 20:02

Pakiet startowy robimy zawsze, nie słuchaj pitolenia bo sprzedający Ci powie co chcesz usłyszeć, co do oleju to nie jest to diesel żeby był czarny wiec albo już dawno nie był wymieniany albo silnik jest zanagarzony, słabej jakości olej tlumaczylby klekot po uruchomieniu
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Przygotuj auto do zimy
    Przed sezonem zimowym warto zainteresować się, czy nasze auto jest do niego przygotowane. A co trzeba zrobić, by tą zimę przejeździć bez problemów? O oponach zimowych pisał nie będę, bo to temat znany każdemu. ...
    Czarna skrzynka w samochodzie będzie obowiązkowa
    Czarna skrzynka, znana także jako rejestrator danych zdarzeń (EDR - Event Data Recorder), to urządzenie instalowane w pojazdach samochodowych, które zbiera i przechowuje dane dotyczące pewnych zdarzeń, takich jak kolizje ...

19 Wrz 2019, 20:52

ale odnośnie tego pakietu startowego powiedział to mechanik, a nie sprzedający.

Olej wymieniany 4tys km temu, ale mechanik mowil ze moze wczesniej lali jakis syf, a wlał dobry przed sprzedażą i taki efekt, więc wymienie. Myślisz, że moze po tym przejsc klekot i to ze tak dymi ?

Co rozumiesz poprzez zanagarzony silnik? W sensie rozgrzany, ale że ja coś źle robie czy coś uszkodzone?
hhh666
Nowicjusz
 
Posty: 15

19 Wrz 2019, 21:03

wrzuć sobie w szukajkę google ''nagar w silniku'' i masz lekturę. Skoro dodatkowo dymi to może być wiele czynników na raz a krótko mówiąc silnik juz swoje przeżył ale nie oznacza ze się zaraz rozsypie. Wymień ten olej na takie jak zalecił producent ( tylko nie Castrol)
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

20 Wrz 2019, 08:55

Możliwe ze problem ustąpi po zmianie oleju? Jaki olej zalać do tej bety ? E46 99r 1.9 pb
Mechanik zalecał jakiś półsyntetyk.

Teraz właśnie był wlany jakiś castrol..
hhh666
Nowicjusz
 
Posty: 15