Chłodnica oleju / olej w układzie chłodzenia Toyota Carina E 1.6 PB

Chłodnica oleju / olej w układzie chłodzenia Toyota Carina E 1.6 PB

05 Lut 2019, 22:34

Witam,
W zbiorniczku wyrownawczym i pod korkiem chłodnicy mam olej - masło. Pierwsza diegnoza mojego znajomego mechanika UPG. Ale znowu całe internety twierdzą, że nie koniecznie i że może to być chłodnica oleju. Osobiście skłaniam się właśnie do tej drugiej opcji, bo już dwa razy miałem UPG w moim pierwszym samochodzie (też Carina 1.6pb) i nie było to bezobjawowo tak jak teraz. Teraz jest tylko maź w układzie chłodzenia i troszkę ubywa płynu i oleju ale bez tragedii. Nie ma za to kopcenia czy innych objawów. Ciśnienie na cylindrach też ok. Na 6tys km ubyło pół zbiorniczka płynu.
Ale do sedna. Nurtuje mnie pytanie, w którym miejscu, przy nieszczelności chłodnicy oleju w tym samochodzie może dojść do wymieszania oleju i płynu chłodzącego? Sama chłodnica oleju ma jedno "wejście" i jedno "wyjście". Na swój chłopski rozum nie widzę tu możliwości zamieszania tych dwóch cieczy.
Jeśli ktoś jest w stanie to proszę o naświetlanie tematu.
Pozdrawiam
paczenko
Nowicjusz

Re: Chłodnica oleju / olej w układzie chłodzenia Toyota Carina E 1.6 PB

06 Lut 2019, 07:50

paczenko napisał(a):Na swój chłopski rozum nie widzę tu możliwości zamieszania tych dwóch cieczy
ja tez nie.
Kup tester UPG
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, E60, A8, ML
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samochody Lexusa pracują na lotnisku Samochody Lexusa pracują na lotnisku
    Naprawdę wygodne auto potrafi sprawić, że nawet długa podróż na czterech kołach jest równie komfortowa, co krótki lot samolotem. Czasami jednak trzeba skorzystać z możliwości silnika odrzutowego. Ale ...
    [2018] Peugeot 508 [2018] Peugeot 508
    Peugeot pokazał swoje najnowsze dziecko - 508. Po bezpłciowym poprzedniku w końcu mamy dawkę zadziorności. Nie wiem jak Wam ale mi bardzo podoba się kokpit mimo, że nie jestem fanem dotykowych ekranów oraz piękny tył. ...

•