Citroen C4 1.6 16V - zapłon.

26 Gru 2023, 17:14

Witam serdecznie, dobrzy rodacy potrzebuje pomocy, zrezygnowany jestem już. Więc jesteście moja nadzieja ostatnią.
A więc Cytryna C4 1.6 16V - 2006r.
Następujący problem: Jechałem do domu i zgasło mi auto podczas jazdy i włączyła się kontrolka silnika. po podłączeniu wyskoczyły 3 błędy ( nie pamiętam już jakie) jeden tyczył się cewki i zwarcia więc wymieniłem cewkę, mechanik mówił że mi zalewało świece, więc to wymienione. Dalej nie pali, drugi błąd na temat odpalania silnika Start and stop. wymieniłem czujnik wału korbowego. Dalej nie odpala. Pompa daje paliwo, powietrze sprawdzone. Świeca nie daje Iskry. Czy to możliwe że przez zalanie świec i spowodowanie zwarcia, świece nie będą już dawać prądu? Mechanik mówił że to może być BSM ale mu nie wierzę. Sprawdziłem przekaźnik pompy podłączając na krótko przewód z 15A do + dalej nie odpalił. Więc myślę że BSM jest ok. Sam już nie wiem. Proszę was o pomoc. Główny problem, nie odpala i nie daje prądu na świecach. Myślicie by kupić świece nowe? Wyczyścić wszystko do sucha i sprawdzić jeszcze raz?
Poldek656
Obserwowany
 
Posty: 1

26 Gru 2023, 17:26

Poldek656 napisał(a):Mechanik mówił że to może być BSM ale mu nie wierzę.

A dlaczego akurat BSM a nie ECU? Ja myślę, ze tutaj warto oddać auto do warsztatu zajmującego się typowo marką Peugeota/Citroena, albo zaryzykować nawet serwis. Myślę, że cię to taniej wyjdzie niż lokalni mechanicy, naprawiający wszystkie auta.
Na początek trzeba sprawdzić ( najlepiej Lexią ) błędy. Piszesz o zwarciu - ale na czym to zwarcie miało sie zrobić i skąd taka diagnoza? To, że nie ma iskry na świecach nie oznacza że są świece uszkodzone ( i to akurat wszystkie ). Może to być problem z cewką, może to być problem z immo, może to być problem z ECU silnika. Możliwości na ten moment jest całe mnóstwo. Konkretna diagnostyka za pomocą Lexii jest potrzebna.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000