Clio pojedyncze stuki przy skręcaniu oraz na nierównościach

21 Lis 2019, 19:56

Clio 1.2 16v

Problem od nie dawna. Pierw stuki na nierównościach. Mechanik wymienił jakąś tam tuleje,stabilizatora czy coś, po wymianie zaczął się kolejny problem a więc pojedyncze stuki przy skręcie czy to w lewo/prawo, czasami też podczas hamowania tak już przy samym zatrzymaniu do zera albo podczas ruszania.

Wziąłem sobie podniosłem auto, jestem amatorem w tej dziedzinie ale luzy w kołach coś tam umiem sprawdzić. Lewo/prawo nic, góra dół nic, potem rura pod opone góra dół też bez luzów, ale dziwną rzecz zauważyłem, jak ruszałem tak oponą góra dół łomem to amor z sprężyną równomiernie ruszał się z kołem. To normalne? Wiadomo że to się podczas jazdy rusza, ale tak jak ręcznie sprawdzasz to też tak ma chodzić? Sztywniej to nie powinno stać?

dzięki za odpowiedź.
Auto9292
Nowicjusz
 
Posty: 14

21 Lis 2019, 20:43

Auto9292 napisał(a): Pierw stuki na nierównościach
Jaki odglos a mianowicie:metaliczne czy gluche... :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

21 Lis 2019, 21:58

Głuche stuki, takie pojedyncze raz przy skręcie w lewo raz w prawo, czasem nie słychać czasem słychać. Sworznie na bank nie bo je dobrze sprawdziłem sam dzisiaj i ostatnio mechanik też je sprawdzał.
Auto9292
Nowicjusz
 
Posty: 14

21 Lis 2019, 22:48

Auto9292 napisał(a): czasem nie słychać czasem słychać.
To co Ci zapodam do sprawdzenia to musi być dwie osoby.Nie mam 100% ale poejrzewam ze to mogą być gorne łozyska amorków.A więc:jeden kreci kierownicą a natmiast drugi musi sluchać i obserwować sprezyny amorkow.W trakcie wykonywania tych skrętów powinno być cicho a sprezyny powinny kręcic się plynnie.Natomiast jezeli łozyska będą przytarte to powinno być widoczne na sprezynie/przeskoki/no i oczywiście odglosy stukania.Czynności te trzeba wykonać w sam.jak stoi normalnie na kolach...Nic to nie kosztuje a sprobowac warto... :ok:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

22 Lis 2019, 13:45

Dzięki Twojej poradzie znalazłem przyczynę. Pierw mechanik znów luzy na wszystkich częściach zawiasa sprawdzał i nic, zgłupiał nagle ja mu wspomniałem o tym że pokręce kierownicą to zobaczy co tam się dzieję. I okazało się że na górze mcphersona śruba była poluzowana, całe to chodziło, dlatego stuki na nierównościach były i te pojedyncze. Po dokręceniu śruby ustało.

Dzięki za podpowiedź z skręcaniem kół, jednak sam mechanik nic by nie znalazł gdyby nie druga osoba.
Auto9292
Nowicjusz
 
Posty: 14

22 Lis 2019, 16:18

Auto9292 napisał(a):Dzięki Twojej poradzie znalazłem przyczynę
Cieszę się ze coś tam podpowiedziałem.Mam troche stazu w tym tamacie/-diagnosta SKP/.Owszem robiło się głownie BT ale jak był tylko czas a klient zyczył sobie sprawdzenia bo cos mu tam puka,stuka to sie to robiło.Nie było zadnego problemu bo na zmianie było nas 2 lub 3.Oczywiście nie zawsze się znalazlo jakies tam przyczyny ale czlowiek się starał zeby było ok i klient był zadowolony.Wiadomo ze mając pojazd pod nosem inaczej to wszystko przebiega a inaczej doradzać komus na odleglość.Najwazniejsze ze przyczyna znaleziona a przy okazji pan"fuchowiec" tez jakiejś wiedzy łyknął... :ok:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Dwie nagrody za stylistykę dla Audi A3
    Stylistyka Audi A3 cieszy się dużym uznaniem użytkowników i fachowców. W tegorocznej edycji niemieckich nagród stylistyki – German Design Awards, kapituła uznała model A3 za zwycięzcę w kategorii ...

22 Lis 2019, 21:07

Hehe Pan "fuchowiec" to dobry agent. Sam tam robi, aut ma multum do roboty. Co chwila ktoś przyjeżdża. Ale jak to w mniejszych miasteczkach bywa. Cennik ma dobry to klienci drzwiami i oknami.

Samemu ciężko ogarnąć temat musi być pomocnik. Ja gdybym mu tego pomysłu nie dał o tym skręcaniu to nic by mi nie pomógł. Czasem nawet fachurze trzeba doradzić hehe.

Raz kiedyś miałem sytuacje gdzie mechanik nie znalazł luzu w kole a ja to jednak znalazłem, powód? Luzu nie było na skręconych kołach tylko gdy koła były idealnie na wprost, według jego opini wszystko cacy i sam grzebałem, internety, youtube itp.

Jak się przegląda internet to dużo jest przypadków że mechanicy rozkładają ręce a jednak człowiek na forach znajduję przyczynę.

pozdro.
Auto9292
Nowicjusz
 
Posty: 14