Co po: Honda Civic VIII - zmiana na bardziej komfortowy

22 Sty 2022, 12:56

No jak chce kupić kolejne auto w cenie aktualnego to wybór wielki nie jest :D
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

23 Sty 2022, 01:09

Trochę nie rozumiecie tematu widzę.
Mam ufo z 2010 z przebiegiem 256 000km, które warte jest powiedzmy 26 000zł.

Piszę tutaj że mogę wydać 35 000zł może kapkę więcej, więc nie piszcie mi, że szukam auta w tej samej cenie.
Poza tym nigdzie nie piszę, że szukam auta koniecznie nowszego, tylko że auta wygodniejszego, większego. Nie wiem dlaczego rozumują co poniektórzy tylko kategoriami pieniędzy, a nie przeznaczenia auta.
Przykład? Mam Hondę, ale zacząłem pracę na budowie i według tego schematu wymiana na dostawczaka byłaby bez sensu bo nie kupię nic nowszego? :o

Myślę, że temat w zasadzie możemy zakończyć mam swoje typy, mam typy od niektórych użytkowników, którym dziękuję za pomoc. Wrócę ewentualnie po zakupie auta z wnioskiem końcowym.
Pozdrawiam serdecznie :)
Emanuel66
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 60
Auto: Honda Civic VIII

23 Sty 2022, 11:45

jeżeli w tym ufo jest 1.8 i jest to polift to można teraz sprzedać za więcej :lol: .
Mój znajomy sprzedał z 2011R Sporta 1.8 za 32 000zł :lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

23 Sty 2022, 17:32

toyman40 napisał(a):jeżeli w tym ufo jest 1.8 i jest to polift to można teraz sprzedać za więcej :lol: .
Mój znajomy sprzedał z 2011R Sporta 1.8 za 32 000zł :lol:

Na prawde nie wiem co to auto takiego ma ze tyle kosztuje. I tyczy sie to wszelkiej paści japońców....
Cynerion
Początkujący
 
Posty: 225
Prawo jazdy: 09 10 2009
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: EB 1.6 160KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

23 Sty 2022, 18:23

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

a co ma ten samochód , taki stary a taki drogi :lol:

To jest Ironia, rozumiesz o co chodzi ?
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

23 Sty 2022, 18:40

Cynerion napisał(a):tyczy sie to wszelkiej paści japońców....


Łój tam jak wszędzie uogólnienia trzeba przejść do szczegółów. Jedne opłaca się przepłacać drugie nie.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

08 Mar 2022, 19:10

Witam ponownie :)
Temat ciągle aktywny. Różne opcje braliśmy już pod uwagę. Diesel, benzyna, diesel, benzyna.

Obecnie planuję wyjazd w sobotę i wytypowaliśmy:

1. Mondeo MK4 1.6Tdci - 2szt.
2. Opel Astra J kombi 1.4 140km

Tak, wiem, że to różne segmenty, stąd mondeo w liftbacku a opel w kombi.

Czytając o tych nowszych benzynach, gdzie mało już wolnnossaków, doszedłem do wniosków że benzyna gdy ma turbo, dwumasę, to zaciera się już ta różnica w "spokoju" użytkowania względem diesla. Być może źle myślę?

Po drodze trafił mi się jeszcze Opel z 2.0CDTI, różne opinie krążą o tym silniku.

Co sądzicie o tych typach? Myślałem jeszcze o KIA Ceed 1.6 GDi 135km w kombi.
Emanuel66
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 60
Auto: Honda Civic VIII

08 Mar 2022, 21:10

Z tych dwóch wolałbym zdecydowanie Mondeo.

Ceed okey, ale 1.6 GDI wcale względem MPI nie ma wielkiego kopa, a już wtrysk bezpośredni itp. Szukałbym CRDi.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

09 Mar 2022, 14:08

Co byś nie wybrał, to prawdopodobnie zatęsknisz za prostym silnikiem jakim jest 1.8 i-vtec.
Jak szukasz czegoś większego, to ciężko o bardziej pojemne auto w segmencie od Civica. Chyba takiego nie ma. Kombi jakim jest Astra da ci większy bagażnik, ale miejsca na tylnej kanapie i tak będziesz miał mniej.

Mondeo spoko ale zwróć uwagę, że zmieniasz bezawaryjny, prosty, wysokoobrotowy silnik benzynowy na diesla, który w każdej chwili może wymagać kosztownych napraw. Lepiej to też jeździć nie będzie, a oszczędności na paliwie przy dzisiejszych cena znikome o ile nie wyjdzie drożej.
Jak Mondeo to raczej 2.0 145km + lpg. Można też zaryzykować 1.6 eb po akcji serwisowej.

Jak przez większy samochód rozumiesz tylko większy bagażnik - To Astra 1.4T w kombi jak najbardziej na plus.
Oprócz tego Focus III 1.6 albo 1.6EB (jak kupisz z niskim przebiegiem, dobrze serwisowany z wykonaną akcją serwisową na układ chłodzenia, to powinno być dobrze).
Megane 3 w kombi też będzie komfortowa. Możesz poszaleć i poszukać 2.0Tce, dołożyć lpg i mieć super wygodne, dynamiczne auto. Jak ma być tanio i bezpiecznie to 1.6 + ewentualnie lpg.
Octavia III byłaby myślę super wyborem, ale trochę byś musiał dołożyć do zadbanej sztuki. Silniki podobna sprawa jak EB w fordzie (jak dbasz tak masz, albo raczej jak poprzedni właściciel dbał, tak Ty będziesz miał).
Ogólnie auto wygodne, obszerne a silniki TSI mają fajne spalanie i przyjemne osiągi.
hoderi145
Aktywny
 
Posty: 275
Auto: Dacia Duster II FL
Silnik: 1.0 tce 100km + lpg
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

17 Mar 2022, 10:31

Cześć. Jak Twoje wybory? Nie chciałem tworzyć nowego tematu bo mam ten sam problemem ponieważ posiadam tą samą hondę. Jestem zadowolony z osiągów, mocy itd, ale to twarde zawieszenie zaczyna mnie męczyć, szczególnie że mieszkam w Holandii i progi zwalniajace są co 10 metrów. Czy znalazłeś coś odpowiedniego i zadowalającego? Kwotę na nowy samochód mam jakieś 10-12 tyś. Euro. (+-50k PLN). Czego warto szukać w klasie powiedzmy premium? Ciekawi mnie to Volvo S80, raz siedziałem w S60 i było bardzo wygodne. Czy jest coś jeszcze wartego uwagi z silnikiem benzynowy?
Juno
Nowicjusz
 
Posty: 10

13 Maj 2022, 20:39

No i cóż... znów ja.

Więc tak.
Dziś sprzedałem Hondę. Wszystko się przeciągało bo to remont, a z malym dzieckiem to wyglada troszke inaczej i dłużej
:)
Tak więc zakup auta teraz ruszył już na poważniej.

Oglądałem mazdę 6 gh w kombi.

Z doświadczenia, ja wiem ze dwa różne silniki. Bardziej skłaniam się ku benzynie, ale.
Mniej awaryjne byłoby 2.0 disi i Mazda 6 czy 1.6TDCi i mondeo mk4.

Skąd te dwa modele? Bo w miarę blisko wpadło mi kilka właśnie takich zadbanych sztuk.

Ciężko o innego wolnnossaka w większym aucie. 5 biegowego mondeo z 2.0 nie chcę. Avensis odpada.
Emanuel66
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 60
Auto: Honda Civic VIII

13 Maj 2022, 21:02

Emanuel66 napisał(a):Oglądałem mazdę 6 gh w kombi.


Bierz Mazdę w GH w benie tylko zwróć uwagę na rudą,

Emanuel66 napisał(a):nie chcę. Avensis odpada.

Pochwalam :D . Może zastąp Avena Accordem :?:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

14 Maj 2022, 18:42

O Mazdzie myślę mocno ale tylko w polifcie. W sumie kombi lub liftback.
Miałem dziś jechać do stolicy, stała fajna z 2011 za 34 900, wydawała się uczciwa i chyba taka była, wrzucona kilka dni temu i rano dostałem info ze juz sprzedana i żebym nie ruszał w drogę do nich. No nic, mam jeszcze jedną blisko siebie w miarę. Zobaczymy.

Accord dosyć droga sprawa szczerze mówiąc. Chociaż nie powiem, że nie mam go gdzieś tam z tyłu głowy.

Tak samo jak i volvo v70 z 2.5t. Za 35 000 można dostać fajny okaz z 2008-2009r.
Ale boję się spalania tutaj. Reszta myślę że by pasowała. Miejsce w środku, komfort jazdy, bezpieczeństwo.
Emanuel66
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 60
Auto: Honda Civic VIII

27 Maj 2022, 07:37

Poszukiwań ciąg dalszy.

Miałem po drodze nieprzyjemną przygodę z Mondeo MK4 1.6 ecoboost, właściwie nie tyle z Mondeo co ze sprzedającym. No nic, kasa odzyskana szukam dalej.

Bronię się nogami i rękami przed dieslem, ale nie wiem czy znajdę benzynę.

Ciągle patrzę na Mazdę 6 GH 2.0 disi, ale brak fajnego kombi póki co.
Wpadł mi jeszcze Hyundai 2.0 GDI, tutaj budżet bardziej 40 000zł. Co sądzicie o tym silniku w tym aucie? Wiem że LPG nie podejdzie.
Więcej pomysłów brak. Citroen C5 2.0 16V 140km może, ale nie wiem jak to jedzie.
Accord odpada, mało miejsca jak na tak duże auto.
Avensis.... brzydki, podobno silniki bardzo dobre, dopiero polift mi się w miarę podoba.

Jesli diesel to będzie to pewnie Mondziak MK4, ale może coś z benzyn.
Ktoś śmigał z Was 2.0 GDI?
Emanuel66
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 60
Auto: Honda Civic VIII

27 Maj 2022, 07:49

Boisz się diesla, ale 1.6 EcoBoost już spoko? Nie czytałeś o nim?
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007