Co wybrać z tych modeli: Peugeota, Skodę, Forda, Mazdę?

05 Sty 2017, 19:54

Witajcie,

Planuję zakup nowego auta firmowego, którego będę używał również w dużej mierze prywatnie . Rodzina 4-osobowa w tym dwójka maluchów w fotelikach. Auto będę kupował w Niemczech i tam też w 90% użytkował. Auto musi "sprawnie" dać się załadować towarem w workach 25kg i wiadrach 10-20kg. Łączna max masa w bagażniku ok.200kg.
Stawiam na praktyczność i komfort (zawieszenie i minimalny hałas w kabinie w całym zakresie prędkości) ale też na niebanalny design i estetyczne wykończenie.W grę wchodzi tylko benzyna-tak już mam ;) ...choć ten aspekt wynika również ze zbyt małych przebiegów rocznych (max 20.000km)
Wśród modeli, które zaraz dodam główną zagwózdką jest dla mnie manual vs automat(nigdy nie jeździłem automatem ale wydaje mi się ,że możliwość operowania manetkami przy kierownicy może sprawiać frajdę) w poszczególnych modelach oraz moc silnika tak by auto było w miarę dynamiczne ale przy tym jeszcze stosunkowo ekonomiczne. Oczywiście pojemność bagażnika jest tutaj b.istotna ale jeśli tylko tym bym się sugerował to tylko Skody i nowy 5008 się kwalifikuje. Rzekomo Skoda podaje błędne dane pojemności swoich bagażników. Mnie nie interesuja litraże schowków chyba, że doliczaja sobie automatycznie miejsce gdzie znajduje się zestaw naprawczy.

Moi faworyci to:
Ford S-Max Vignale
Skoda Superb (Laurin & Klement)
Peugeot 3008 II gen. , GT-Line ( niestety GT mają tylko w Dieslu)
Peugeot 5008 II gen., GT-Line (premiera dopiero w marcu-kwietniu)

ewentualnie uwzględniam;
Ford Mondeo V Kombi (niestety "zmniejszyli" tylna kanapę i bagażnik)
Skoda Kodiaq (na papierze wszystko pięknie ale co pokaże praktyka nikt jeszcze chyba tak naprawdę nie wie)
Renault Talisman Grand Tourer (strasznie ambiwalentne odczucia)
Mazda 6 Kombi ,koniecznie prod.2017 ( tylko modele diesla mają być rzekomo wyciszone i to auto jakoś dziwnie myszkuje ,może mój model testowy miał problemy z trakcją - gdyby nie to i trochę mały bagażnik to byłby wśród aut u góry)
Peugeot 508 SW
Mazda CX-5 lub CX-7

Powiem tak - wg informacji, które zebrałem Fordy są najbardziej komfortowe i ciche. Skody największe i najbardziej niezawodne oraz intuicyjne choć zarazem poteżnie nudne, a Peugeoty innowacyjne i ekonomiczne. Mazda 6 ma najlepszy manual jaki w życiu testowałem i naprawdę genialne zawieszenie. Talisman jest tutaj chyba przypadkiem krótkiej fascynacji designu :P

Podkreślam to tylko moje wnioski i będę wdzięczny za wasze sugestie odn wad\zalet ww. modeli, ew. inne propozycje spełniajace moje kryteria (w tej grupie cenowej) z odpowiednia argumentacja.

Z góry dzięki za jakiekolwiek odniesienie sie do mojego posta.

snayper
~szerokiej ... wyobraźni~
Snayper_0-0_
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: Gdańsk

06 Sty 2017, 17:39

Polecam Forda S-maxa przestronne, komfortowe, czasem i sportowe. Co do automatu też mogę ci polecić. Też jeżdżę Fordem, Kugą skrzynia chodzi pięknie. Jak wybierałem to jeździłem Mazdą CX5, VW Tiguan, Mitsubishi Outlander, Toyota RAV4. Najbardziej przypadł mi do gustu Ford Kuga. Jakbyś chciał polecam ci też ten model teraz wyszła jeszcze nowsza KUGA 2017 piękna. Jeździłem S-MAXEM auto jak przechodziło w tryb sportowy, to nie był już ten S-MAX co był przedtem. Kamera cofania też się sprawdza ma bardzo duży kąt nachylenia. Najbardziej polecam ci kugę i s-maxa.
jacekg93
Nowicjusz
 
Posty: 24
Prawo jazdy: 07 08 1989
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Ford Edge
Silnik: 210
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

07 Sty 2017, 11:35

A Hyundai Tucson i Kia Sportage?

P.S. Nowe 3008 robi robotę jeśli chodzi o stylistykę - mógłbym jeździć.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

07 Sty 2017, 22:08

Dzięki,
właśnie przejrzałem Kugę na 2017 -niestety cały panel centralny i display bardzo źle pomyślane jak dla mnie. Poza tym na pewno auto warte uwagi dla kogoś kto rzadziej korzysta z navi,multimediów etc.
Zastanawiałem się nad Edge - niestety producent nie przewidział silników benzynowych.
~szerokiej ... wyobraźni~
Snayper_0-0_
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: Gdańsk

07 Sty 2017, 22:59

Co do Tucsona - nie wiem dlaczego ta marka tak się ceni. Model niczego sobie - wezmę jazdę próbną pomimo,że w każdej kategorii przegrywa z 3008
Co do Kijanki....no właśnie kiedyś była no.1 ale się przez ostatnie dwa lata opatrzyła :/ . Inna sprawa, że pierwsza generacja była w miarę udana tak facelift ....niestety żenada, na siłę upodabnianie sie do porszaka. Poza tym kiepski komfort jazdy no i praca skrzyni. Bagażnik 502litry dupy nie urywa jak na segment SUV. Tucson - TAK. KIA 2016 - BARDZO NIE
Niemniej jednak dzięki
~szerokiej ... wyobraźni~
Snayper_0-0_
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: Gdańsk

07 Sty 2017, 23:05

Zdecydowanie S-MAX, silnik 2.0 EcoBoost 240 koni, tylko nie wiem czy dopłata 26 tysięcy do wersji Vignale jest opłacalna.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Światowy rekord SKODY Citigo CNG!
    SKODA Citigo CNG pokazała swoją klasę rekordowym osiągnięciem. Gerhard Plattner, mistrz oszczędnej jazdy, przebył SKODĄ na gaz ziemny 2 619 kilometrów przez Europę. Na trasie z Wenecji we Włoszech, do szwedzkiego Sztokholmu, ...

08 Sty 2017, 11:13

Tucson i Spotage to technicznie bliźniaki.
Nowy Sportage to nie lift tylko nowy model jak Tucson.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

08 Sty 2017, 11:23

Ja w grudniu zamówiłem dla żony peugeota 3008 w wersji GT.

Wybór był pomiędzy tiguanem highline 180/220KM i fordem kugą vignale z 2017 w dieselku 180KM. Przez pryzmat ceny - najlepiej wyposazony okazal sie ford, pozniej peugeot a na koncu tiguan.

Ford odpadl ze względu na nieregularny ksztalt bagaznika, ktory bardzo duzo stracil na pojemnosci. Tiguan odpadl, bo zona wybrala samochod ze wzgledu na wyglad, pug jej sie duzo bardziej podobal. Sam wybralbym tiguana.

Koreance odpadly ze wzgledu na jakosc w srodku.
Skoda kodiaq nie byla brana pod uwage, ze wzgledu na rozmiar.

------------

S-max w vignale wyglada swietnie, wymiary tez sa okazale.
Renault ma kiepskie opinie w internecie.
Skoda superb jest rowniez dobrym wyborem, w wersji 280KM czy nawet slabszej 220KM. Jak masz wiecej $$$ idz w 280KM.
Jest nowia Kia optima w kombi, jak zamierzasz zjechac na ciezszy teren to wybierz sobie subaru forestera XT, w srodku wyglada staro, ale w testach terenowych robi swoje.

Powodzenia z wyborem,
Raighto
Nowicjusz
 
Posty: 28
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Peugeot 208/Peugeot 3008
Silnik: 1.2 110KM/2.0 180KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2015

09 Sty 2017, 16:57

Dzięki
Jaki dali Wam termin oczekiwnia na ten 3008 GT?
~szerokiej ... wyobraźni~
Snayper_0-0_
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: Gdańsk

09 Sty 2017, 17:02

Dokładnie też tak sądzę - mocny silnik jak już , niestety one dobrze biorą ale jakiś kompromis musi być. Co do Vignale - sprawdzę różnice w praktyce.....tutaj faktycznie będę miał dylemat.
~szerokiej ... wyobraźni~
Snayper_0-0_
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: Gdańsk

09 Sty 2017, 17:59

Na 3008 w benzynie czas oczekiwania 3-4 miesiace, na dieselka niestety dluzej, 4-5 miesiecy. W 3008 benzynie bierz jedynie pod uwagę 165 e-thp.

Tiguan w wersji 220KM ma dodatkowo adaptacyjne zawieszenie. Duzym plusem jest przesuwana tylnia kanapa, zawsze to wiecej miejsca na bagaz a dzieci wciaz siedza komfortowo w fotelikach.

Jesli nie potrzebujesz wyzszej pozycji - ford edge, jesli to nie jest obowiazkowe - idz w strone s-maxa. Zaoszczedzisz duzo wiecej pieniedzy za praktycznie to samo.
Raighto
Nowicjusz
 
Posty: 28
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Peugeot 208/Peugeot 3008
Silnik: 1.2 110KM/2.0 180KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2015

09 Sty 2017, 23:19

No wlasnie tylko 165KM uwzględniam.
Ford Edge jest naprawdę bardzo ciekawy ale niestety w Europie tylko na diesla
VW....nic nie poradzę,że nie lubie ich nudy...mam Polo nowe i jest solidnie wszystko pięknie ale zero frajdy z jazdy jak i w środku. Turbodziura to już w ogóle klęska - w dwu letnim Oplu Astrze (fakt,że w dieslu jej nie miałem nigdzie a tutaj już przy 2000 obrotów potrafi zniknąć na chwilę gaz).
Poza tym VW zdecydowanie za bardzo się ceni.
S-MAX oglądam niebawem choć obsługa i rozmieszczenie przycisków na konsoli z kolei dużo mniej intuicyjne niż w grupie WAG.
Trzeba szukać kompromisów jak to w życiu
3-4 miesięcy ? To jakaś paranoja - w tym tygodniu będę w salonie Peugeota w DE i dam znać jak tutaj bo chyba szwaby znowu wykupiły sobie wyłączność na pierszeństwo.
Mam prośbę - jak już będziesz miał tego 3008 to miło gdybyś wrzucił tutaj lub na priv swoje pierwsze odczucia z jego użytkowania.
Dzięki
~szerokiej ... wyobraźni~
Snayper_0-0_
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: Gdańsk