CorsaB / Clio / 106ka do 3000zl ?

CorsaB / Clio / 106ka do 3000zl ?

05 Paź 2008, 02:06

Witam!
To moj pierwszy post, wiec przede wszystkim chcialem sie przywitac :)
Doradzcie prosze, wraz z argumentami kupno ktoregos z podanych samochodow. Silnik jaknajmniejszy, do jezdzenia po miescie (~15km dojazd na uczelnie), spalanie 6-7litrow max ;) Czy jest sens rozgladac sie za GAZem w tej cenie? Czytalem opinie, ze z miejsca beda problemy z instalacja. Chodzi o to, ze mam jednorazowy "przyplyw" gotowki, tj nieprzekraczalne 3000zl zalezy mi wiec w duzej mierze, by autko bylo mozliwie bezawaryjne. Wiadomo odwieczna walka francuzy/niemcy... Co polecacie sposrod tych 3? Jakiego przebiegu i jakiego rocznika moge sie spodziewac za ta kwote? Pozdrawiam!
Fairbairn
Nowicjusz

Re: CorsaB / Clio / 106ka do 3000zl ?

05 Paź 2008, 09:14

Fairbairn napisał(a):Witam!
To moj pierwszy post, wiec przede wszystkim chcialem sie przywitac :)
Doradzcie prosze, wraz z argumentami kupno ktoregos z podanych samochodow. Silnik jaknajmniejszy, do jezdzenia po miescie (~15km dojazd na uczelnie), spalanie 6-7litrow max ;) Czy jest sens rozgladac sie za GAZem w tej cenie? Czytalem opinie, ze z miejsca beda problemy z instalacja. Chodzi o to, ze mam jednorazowy "przyplyw" gotowki, tj nieprzekraczalne 3000zl zalezy mi wiec w duzej mierze, by autko bylo mozliwie bezawaryjne. Wiadomo odwieczna walka francuzy/niemcy... Co polecacie sposrod tych 3? Jakiego przebiegu i jakiego rocznika moge sie spodziewac za ta kwote? Pozdrawiam!

Gaz do takiego małego samochodu i silnika nie jest zalecany. Kupisz małą benzynkę i zmieścisz się w tych 6-7 litrach. Jeżeli zależy Ci na małej awaryjności to na pewno nie wybieraj starego francuza. Corsa powinna być najlepszym wyborem, ale ja polecę również coś spoza listy. CC 900, Hyundai Pony, Golf 1.3 (ale to już staroć będzie), ostatecznie polonez w gazie jak najmłodszy, Fiat Uno.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

Re: CorsaB / Clio / 106ka do 3000zl ?

05 Paź 2008, 09:24

Z podanych przez Ciebie wziąłbym corsę, bo z nią będzie najmniej problemów przy naprawach, a bardzo awaryjne też nie jest ;)
Ostrożność nie jest tchórzostwem.
Lekkomyślność nie jest bohaterstwem.
Martoro
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Świętochłowice
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volvo V40 i V40 Cross Country z nowymi silnikami benzynowymi Volvo V40 i V40 Cross Country z nowymi silnikami benzynowymi
    Volvo rozszerza gamę silników dwóch modeli kompaktowych. V40 będzie dostępny z jednostką T2 o pojemności 1.6 l i mocy 120 KM. W V40 Cross Country nowością będzie dwulitrowy silnik o mocy 180 KM skonfigurowany ...
    Audi R18 e-tron quattro po raz pierwszy zwycięża w Sebring Audi R18 e-tron quattro po raz pierwszy zwycięża w Sebring
    Audi odniosło kolejny historyczny sukces w sporcie motorowym. Wygrana Audi R18 e-tron quattro w dwunastogodzinnym wyścigu w Sebring na Florydzie, to jednocześnie pierwsze zwycięstwo wyścigowej hybrydy w tym klasycznym amerykańskim ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Autosacrum 2009
      S2020005
      Jaguar