Coupe, CLK czy Celica?

04 Maj 2017, 20:54

Panowie troszku teoretyzujecie bo ktoś wspomniał o łatwości sprzedaży merca... no i tu można się zdziwić bo w208 uchodzi za totalnego rdzewieluch, jest brzydki a do tego w wersjach słabych często w środku wygląda syfnie więc odsprzedaż wcale nie jest łatwa. Następny temat to koszty utrzymania tego zacnego autka. Tu znowu nie jest tak różowo jak nam się wydaje chociażby z powodu łańcuchów rozrządu i ich wymiany co często wiąże się z innymi elementami silnika a to przeradza się w konkretne koszty, do tego mamy usterki elektromechaniczne, wycieki oleju no i spore spalanie jak na osiągi.
Mój kolega któremu sprzedałem przez chwile posiadanego przez zemnie clk w208 4,3 wtopił w serwisy i naprawy 3/4 kwoty którą autor ma na to auto. Jak dał ogłoszenie że je sprzeda razem z elementami tuningowymi takimi jak wydech z kolektorami za 7k to nie zadzwonił ani jeden telefon, jak wyjął wydech i obniżył cenę może zadzwoniły 2-3osoby proponując kwotę mniejszą niż najtańsza sztuka na allegro, potem kolega znowu zjechał z ceny aż doszedł do poziomu wtopy rzędu kwot o jakich tu rozmawiamy... autko zostało sprzedane po pół roku użerania się a strata wyniosła więcej niż Lexus któremu koledze przyłatwiłem na otarcie łez... juz nie wspomnę że MB kolegi po 3ech latach użytkowania kwalifikował się ponownie do poprawek rdzawek.
No i jako ciekawostkę kolega Lexa też sprzedał tylko robił to 3dni i był kolejka chętnych chociaż cena to jedyne 28k za gs300...

Podsumowując...

Marki premium z EU są pozornie tanie, otwiera się alledrogo a tam wysyp gratów ale jak sobie policzymy usterki+wynalazki typu sypiące się rozrządy albo po 2świece na gar u kolegi było 16świec!!! dodamy sytuacje rynkową czyli docelowy klient (sebix) i walka z handlarzami z którymi zawsze przegramy to robi sie obraz nędzy i rozpaczy.
Dlatego twierdze że jak ktoś kocha to rdzawe szkaradztwo to jedynym uzasadnieniem jego zakupu jest fajna wersja dające więcej pewności normalnej odsprzedaży i jaką frajdę z jazdy... :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

04 Maj 2017, 21:54

Silnik V8 to zupełnie inny temat, bo wiele osób się tego boi (myślą, że pali minimum 20 litrów) i dlatego nie jest to łatwo sprzedać. Lexus jest uważany w Polsce za egzotyczne auto, ale ten kto się zna w tym temacie aut wie, że nie jest to ryzykowne auto.

Jeśli chodzi o V8 od Mercedesa, BMW i Audi to do Polski najczęściej ściąga się egzemplarze bez historii (nie wiadomo czy i jaki olej był zmieniany, czy ktoś serwisował auto w ASO czy u jakiegoś Turka) i takie niepewne auta trafiają w ręce oszczędnych Polaków, którzy serwisują je u Mietka w stodole. Zamiast zrobić na "dzień dobry" porządny serwis (z wymianą świec) to pakują najtańszą instalację LPG.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

04 Maj 2017, 22:02

Nie szalejmy tu V8, dopiero co weszliśmy na poziom V6 :D

Może ktoś coś powiedzieć o tych dwóch?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

W tym drugim mi się nie zgadza trochę silnik z rokiem? Czy w 2001 wgl były jeszcze przedliftowe silniki?

PS. Dobra, w pierwszym już widzę czerwona lampkę, 10k km w 3 lata. Troszkę mało
Oban19
Nowicjusz
 
Posty: 18
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Ford Focus
Silnik: 1.6 101KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

05 Maj 2017, 06:46

Oban19 napisał(a):Nie szalejmy tu V8, dopiero co weszliśmy na poziom V6 :D


Dalej nie rozumiesz co się do Ciebie mówi więc...ok.
Ale chociaż szukasz już normalnych wersji... :ok:

Ossy to nie jest tak jak piszesz z tymi V8 problem clk w208 leży ogólnie w jego gówniactwie i gdyby to był fajny samochód to V8ka nawet paląca 30l kosztowałaby x2.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

05 Maj 2017, 09:41

Oban19 napisał(a):https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes- ... d9f14ebb4a

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... 2750418990

Swojego Lexa kupiłem za tyle co ten pierwszy i sprzedam pewnie za tyle, co ten... pierwszy :)
Ty kupisz pierwszego, a sprzedaż za tyle co stoi ten drugi :mrgreen:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

14 Maj 2017, 17:22

W końcu udało mi się coś kupić. Tydzień temu kupiłem Mercedesa C Klasa Coupe C200 (2.0). Kpiony za 15.000. 6 biegowy manual , szyberdach i inne pierdoly. Wszystko działa nic nie skrzypu trzeszczy. Nie lakierowane bez szpachli. Małe ogniska korozji na krańcach nadkoli ale to mercedes(mam zamiar to zabezpieczyć przed zimą jakos) Sprowadzony 5 lat temu. Po za tym że muszę dokupić niestandardowe kamerkę cofania bo aktualna padła to wszystko śmiga aż miło. Dziękuję wszystkim za pomoc chociaż prawie wszystkie moje pomysły zostały storpedowane :D
Oban19
Nowicjusz
 
Posty: 18
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Ford Focus
Silnik: 1.6 101KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wodorowa Toyota Mirai we flocie ADAC
    Niemiecki automobilklub ADAC powiększył swoją flotę o wodorowo-elektryczną Toyotę Mirai. Sedan zasilany ogniwami paliwowymi będzie na co dzień używany przez pracowników klubu w północnej Bawarii. Samochód ...
    Skoda Rapid - nowy wymiar Skody
    SKODA Rapid stanowić będzie nowy wyznacznik dla wszystkich samochodów marki pod względem ponadczasowego designu oraz przestronności wnętrza. SKODA Rapid to pojazd idealnie uzupełniający dotychczasową gamę modeli, wpasowując ...