Coupe ew. sedan 15 000

23 Sie 2015, 11:10

Szukam tym razem dla siebie samochodu typu coupe ew. sedan.
Budżet 15 000,-. Głównie miasto, 1x w miesiącu wyjazd 300km, oraz weekendowo po 200km. Głównie myślę nad LPG (zawsze to niby taniej) Pojemności pewnie ok 2.0.
Nie wiem na co się zdecydować, podoba mi się e46, MG ZT (ew rover 75) astra G Cabrio, Vectra C, i może mercedes CLK, kompletnie nie ogarniam silników, Którego polecalibyście mi? Utrzymanie to penie koszta porównywalne, no może poza astrą, która wydAje się być najtańsza.
Z wyposażenia mus to klimatyzacja
Najlepiej okolice Gorlic Małopolska, ew. Lublin i okolice.
Ew. Holandia, tutaj teraz jestem i zastanawiam się czy nie wybrać się na giełdę w Beverwijku.
hektor
Początkujący
 
Posty: 128
Auto: Poszukuję <help>

23 Sie 2015, 12:37

Jak chcesz radochy z jazdy to e46 z rzędową szóstką.
Kontrpropozycja dla Astry G (nie cabrio) to Hyundai Coupe 2,0
Kontrpropozycja dla e46 to Lexus IS 200 jak ma być pojemność poniżej 2l
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

23 Sie 2015, 12:54

MAsz na myśli tego typu hyundai'a
[link do oferty na Olx wygasł]
Szczerze mówiąc wygląda całkiem dobrze :) nie wiem jak eksploatacja koreańca kosztuje, czy jest trwały itp?
Lex, także dobrze wygląda, a jak wypada na tym tle a6c5? głównie chodzi mi o koszta utrzymania
hektor
Początkujący
 
Posty: 128
Auto: Poszukuję <help>

23 Sie 2015, 13:02

Hyundai kosztowo wypada na poziomie Golfa IV (spalanie, części). Auto bardzo trwałe z silnikiem 2,0 tylko trzeba patrzeć na stan, bo wiadomo jak to jest ze "sportowymi" autami.

Lex wyjdzie taniej niż A6, bo to segment niżej. Odpowiednikiem tego audi jest Lexus GS mk2 ale budżet to tak 17tys. wtedy. No i nie ma delikatnego aluminiowego wielowahacza. Na forum pojawiają się GS300 za przebiegami 700tys. i wnętrze bardzo zadbane i nie zniszczone, co może świadczyć o jakości.
Koszta utrzymania IS200 (spalanie, naprawy) są pomiędzy BMW 320i i Audi A4 B6 1,8T przy używaniu markowych zamienników. Jak ktoś kupuje chińszczyznę to będzie taniej w BMW i Audi ale wiadomo jak to z takimi częściami jest.
U siebie póki co robiłem hamulce przód kompletne TRW z wymianą płynu i regenerację wszystkich zacisków oraz ustawienie geometrii - koszt 1000zł
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...