Cross Country na Mazowszu - II runda Dacia Duster Elf Cup 2019

Cross Country na Mazowszu - II runda Dacia Duster Elf Cup 2019

02 Sie 2019, 14:44

W najbliższy weekend w okolicach Przasnysza odbędzie się III runda Rajdowych Mistrzostw i Pucharu Polski Samochodów Terenowych, a zarazem II runda Dacia Duster Elf Cup 2019. W tym roku na liście zgłoszeń 39. Rajdu Polskie Safari znalazły się 63 samochody, UTV, quady i motocykle. Do rywalizacji w RPPST zapisały się 22 załogi, z czego aż 9 wystartuje w Dacia Duster Elf Cup 2019. Wśród uczestników Dacia Duster Elf Cup są zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i nowi kierowcy Dacii Duster. Trasy wokół Przasnysza przypominają te znane z samochodowych rajdów szutrowych i znacznie różnią się od terenowych prób na poligonach wojskowych. Są szybkie, równe, ale pełne niespodzianek.

"Za nami start w bardzo trudnym rajdzie Baja Aragon w Hiszpanii. To było świetne wyzwanie i trening, ale też wielka radość, że udało się dojechać do mety" komentuje Wojciech Jermakow, pilot Tadeusza Rzeżuchowskiego. "Przed nami Przasnysz, czyli rajd inny niż rundy „poligonowe”. Nie można jednak powiedzieć, że łatwiejszy. Na pozornie łatwej trasie jest sporo pułapek i zaskakujących miejsc. Poprzednia runda pokazała, że stawka w Dacia Duster Elf Cup jest bardzo wyrównana, więc zapowiada się ciekawa walka."
Cross Country na Mazowszu - II runda Dacia Duster Elf Cup 2019 "Cieszy nas bardzo, że z każdym kolejnym rajdem rośnie zainteresowanie cyklem Dacia Duster Elf Cup mówi Teresa Wielowieyska, szefowa projektu. "W Przasnyszu wystartują dwie nowe załogi, które mają już rajdowe doświadczenia i wybrały nasze samochody. Puchar rozkręcił się na dobre i jak widać po liście zgłoszeń nasze auta stanowią prawie połowę stawki. Jeszcze bardziej zadowalające jest, że nasi zawodnicy dojeżdżają do mety i zajmują wysokie lokaty."

Historia Rajdu Polskie Safari sięga 1973 roku, a nazwą nawiązuje do sukcesów Sobiesława Zasady w afrykańskim Rajdzie Safari. W tym roku organizatorzy przygotowali trzy odcinki specjalne, które będą pokonywane dwukrotnie. Łączna długość prób z pomiarem czasu to 169 kilometrów. Rajd rozpocznie w sobotę Ceremonia Startu, a w niedzielę zawodnicy wyruszą na trasy odcinków specjalnych.

Lista zgłoszeń Dacia Duster Elf Cup/39. Rajd Polskie Safari:
208. Tadeusz Rzeżuchowski/Wojciech Jermakow
210. Michał Cebula/Filip Chilarzewski
211. Maciej Grabowski/Adam Binięda
212. Magdalena Zając/Michał Ogórek
214. Ewa Soroczyńska/ Roman Kiciński
215. Wojciech Musiał/ Daniel Siatkowski
217. Pascal Brodnicki/Ernest Górecki
221. Grzegorz Brzeziński/ Mieczysław Sobkiewicz
223. Tomasz Kijanowski/ Michał Jurgała
Cross Country na Mazowszu - II runda Dacia Duster Elf Cup 2019 Punktacja po I rundzie Dacia Duster Elf Cup
Rzeżuchowski/Jermakow 20;
Cebula/ Górecki 15;
Zając/ Mroczek 12;
Brodnicki/ Siatkowski 10

Nagrodą główną dla zwycięskiej załogi cyklu Dacia Duster Elf Cup 2019 będzie wyjazd na rajd Dakar 2020 (w charakterze kibiców), a na zwycięzców poszczególnych rund będą czekać nagrody finansowe: I miejsce 3000 zł, II miejsce 2000 zł i III miejsce 1000 zł. W ciągu sezonu zostanie rozegranych sześć rajdów, w których łączna długość odcinków specjalnych będzie miała około 1400 km. Uczestnicy Dacia Duster Elf Cup 2019 będą klasyfikowani także w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych w Grupie S2. Zawody są rozgrywane równolegle z Rajdowymi Mistrzostwami i Pucharem Polski Samochodów Terenowych oraz Pucharem Świata FIA Cross-Country (Szczecin).
Cross Country na Mazowszu - II runda Dacia Duster Elf Cup 2019 Harmonogram Dacia Duster Elf Cup 2019 (5 rund w Polsce i 1 na Węgrzech):
- I Kłodzki Rajd Samochodów Terenowych 7-8 czerwca 2019
- Polskie Safari 2-4 sierpnia 2019
- Baja Poland 29 sierpnia-1 września 2019
- Baja Szczecinek 20-22 września 2019
- Baja Europe 18-20 października 2019
- Raid of Champions 8-10 listopada 2019

Dacia Duster Elf Cup 2019 jest rozgrywany w ramach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych, z odrębną klasyfikacją i nagrodami finansowymi. Uczestnicy pucharu ścigają się identycznymi samochodami, mają zapewnione wsparcie serwisowe doświadczonych mechaników Overlimit i Hołowczyc Racing oraz mogą korzystać z rad Krzysztofa Hołowczyca. Rajdówki zostały zbudowane na bazie seryjnych aut z silnikami 1.5 dCi i startują w grupie S2, w której są dopuszczone ograniczone modyfikacje techniczne. Dzięki temu rywalizacja nie wymaga gromadzenia dużych budżetów. Sponsorem tytularnym pucharu jest marka Elf, a partnerem strategicznym Motrio. Partnerami mediowymi w sezonie 2019 są Onet i Przegląd Sportowy. Organizatorzy Dacia Duster Elf Cup to: Renault Polska, Polski Związek Motorowy, Overlimit Motors i Hołowczyc Racing.
Cross Country na Mazowszu - II runda Dacia Duster Elf Cup 2019 źródło: Dacia Duster Elf Cup; Rajd Polskie Safari
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3093
Zdjęcia: 11601
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Napęd E-Axle - Hybrydy Lexusa będą bardziej dynamiczne Napęd E-Axle - Hybrydy Lexusa będą bardziej dynamiczne
    Lexus pokazał wprawdzie swoje pierwsze auto w pełni elektryczne, ale japoński producent wcale nie zamierza rezygnować z napędu hybrydowego. Inżynierowie pracują właśnie nad nowym układem E-Axle, który sprawi, że nawet ...
    Światła LED: diodowe reflektory Audi obniżają zużycie paliwa Światła LED: diodowe reflektory Audi obniżają zużycie paliwa
    Reflektory diodowe w zauważalny sposób obniżają zużycie paliwa. Właśnie dlatego Komisja Europejska nadała temu rozwiązaniu oficjalny certyfikat. Systemy oświetleniowe znacząco wpływają na ekonomię pojazdów. ...

  •