Czas na zmiany - BMW 530d czy Mercedes E320CDi ?

07 Mar 2020, 19:34

Bartolekk napisał(a):Wiesz co to znaczy wyeksploatowany egzemplarz? wiesz czym się różni auto które ma 450+ tys km od takiego co ma 150?
Uważasz że ledy czy silniczki wycieraczek po wyjechaniu z fabryki wysiadają? :roll:
Uważasz zę ktoś kupił auto klasy premium segment E żeby stało w garażu?
Dalsza dyskusja jest bezsensu..i przestań straszyć autora, czas wieczorynki minął, bajki o czarodziejach się skończyły.
Jak się nie potrafi auta kupić porządnego to tak się potem kończy.


Tak się składa że od większość aut które pomogłem kupić dalej je serwisuje. Jest kilku sztuk używanych na taxach mających już od 300 do 400k.km. i jakoś ani razu nie wymieniałem w nich silników wycieraczek a był sprowadzone jak miały 100k.km.
Bartolekk napisał(a):Jak się nie potrafi auta kupić porządnego to tak się potem kończy

No ale sporo moich znajomych ma auta z salonu więc gdzie mają je kupować?
Bartolekk napisał(a):Najlepiej niech autor kupi GS430 mkII ze średnim przebiegiem 450+ tys, w takich autach nic nie trzeba naprawiać

Czemu piszesz głupoty... ?
kto napisał że nie trzeba serwisować?
Serwisuje takich pewnie już koło 20szt. w tym pewnie posiadałem 10szt.na własność więc Ty będziesz mi mówił co się w nich psuje?

Ogólnie jak kolega by miał chęć na zakup gs mk2 to mogę mu rozpisać zestaw usterek od 0-300k.km. i praktycznie to samo przy gs mk3.
Koszty gratów + roboty... To samo tyczy się is200/300 mk1 :D

I Bartolku jeszcze jeden temat kilku kolegów chcących lexa po rozmowie zemną zdecydowało się właśnie na a6 c6 ... więc trzeba być realistą :D

p.s.

Dzisiaj pewnie wieczór skończę w a6c6 albo w caravelce t5 2,0cr wypijemy za Twoje zdrowie i za wycieraczki... :ok:

Lukasz2605 napisał(a):Lexus za stary z wyglądu. Kobieta puściła by mnie z torbami jakby zobaczyła w garażu samochód z epoki lat 90... Mimo że być może bez awaryjny ale za stary. Takie sa fakty.


Dlatego Ci napisałem:

szybki napisał(a): ale ... jest jedno ale. Wygląd auta, napęd tył i stary rocznik.


Widzisz i cały pic polega na realnym określeniu tego co będzie lepsze dla Ciebie a nie pianie do marki tylko dlatego że ją kocham...co niestety miłośnicy vag mają we krwi.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10362
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Mar 2020, 19:58

Lukasz2605 napisał(a):Lexus za stary z wyglądu. Kobieta puściła by mnie z torbami jakby zobaczyła w garażu samochód z epoki lat 90... Mimo że być może bez awaryjny ale za stary. Takie sa fakty.

Dlatego kupuj A6 C6 2,0 TDI CR albo żadne z powyższych i zakończmy temat, bo jak widzisz wyżej zaczyna się wróżbiarstwo wg Macieja, co Ci kiedy wysiądzie w aucie którego nawet nie oglądałeś, rozpisywanie kiedy jaka usterka nastąpi o której godzinie OMG :roll:

Niestety taka charakterystyka tego forum, mi też wmawiano że wkład 1500 zł w Golfa z TSI to za mało powinienem więcej włożyć bo trzeba nie wiem tak..5 czy 6k włożyć bo ktoś tyle wsadził.
Ja kończę tę dyskusję i autorowi proponuje solidnie przemyśleć co tutaj było napisane ale tak na prawdę i na poważnie.
Bartolekk
Aktywny
 
Posty: 418
Prawo jazdy: 15 10 2000
Przebieg/rok: 24tys. km
Auto: Fiat Bravo sport
Silnik: Tjet 150
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

07 Mar 2020, 20:01

Bartolekk napisał(a):Niestety taka charakterystyka tego forum, mi też wmawiano że wkład 1500 zł w Golfa z TSI to za mało powinienem więcej włożyć bo trzeba nie wiem tak..5 czy 6k włożyć bo ktoś tyle wsadził.


Akurat o wkładzie 4,5-5k pisali na tym forum inni fanatycy vag'a. Tacy, którzy chociaż cokolwiek o nich wiedzieli.
Tak samo na forum ci wmawiają, że 7 letnie opony nadają się na śmietnik a ty uważasz, że są ok.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

07 Mar 2020, 20:03

Invi napisał(a):Tak samo na forum ci wmawiają, że 7 letnie opony nadają się na śmietnik a ty uważasz, że są ok.

Wystarczy że autor prześledzi wypowiedzi Pionka/Bartolka i opony już nie będą potrzebne ;-)
Bartolekk napisał(a):Dlatego kupuj A6 C6 2,0 TDI CR i zakończmy temat, bo jak widzisz wyżej zaczyna się wróżbiarstwo wg Macieja, co Ci kiedy wysiądzie w aucie którego nawet nie oglądałeś, rozpisywanie kiedy jaka usterka nastąpi o której godzinie OMG

Ja dołożę jeszcze do tego przejechanie się 3,0 tdi. Jak autor mieszka w pobliżu Wawy to za flachę przewiozę go 2,0 i 3,0tdi ... :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10362
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Mar 2020, 20:09

Invi napisał(a):Tak samo na forum ci wmawiają, że 7 letnie opony nadają się na śmietnik a ty uważasz, że są ok.

Lepiej mieć 7 letnie opony premium z bieżnikiem 6mm niż używane części z olx bo ktoś robił porządek w garażu i np wystawił czujniki abs na sprzedaż :)
Bartolekk
Aktywny
 
Posty: 418
Prawo jazdy: 15 10 2000
Przebieg/rok: 24tys. km
Auto: Fiat Bravo sport
Silnik: Tjet 150
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

07 Mar 2020, 20:20

O kurde, koleś który woli auto bez abs i esp (bo używany jest bee) oraz z 7-letnimi oponami pisze jakiego to dobrego Golfa kupił :lol: Idąc jego tokiem rozumowania to można znaleźć każde auto w dobrym stanie, nie ma złych modeli, są tylko złe egzemplarze :mrgreen:

Bartolekk powiedz mi chociaż czy jechałeś w ogóle jakąś A6C6? Bo ja np. nie wątpię, by Szybki miał takich z kilka i wiedział o czym mówi :ok: Tymczasem Ty w Golfie... no cóż.

Pomijam już braku odpowiedzi o wahaczach czy multitronic :ok: Ale od tego zadbanego jakże egzemplarzu się nie wymiguj i pokaż nam jakiś chociażby na oko takie sprawne A6C6, które według Ciebie nie jest takie drogie, a nie zwijasz się z tematu.

Ja nie wskazuje konkretnych ogłoszeń, bo się nie znam, ale skoro zgrywasz takiego speca to chętnie coś zobaczę konkretnego - i niech to da autorowi do myślenia, a nie uciekanie z tematu o którym nie masz chyba za bardzo pojęcia.

Pokaż te sprawne według Ciebie A6C6.

Lepiej mieć 7 letnie opony premium z bieżnikiem 6mm niż używane części z olx.


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Marcel2727
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 435
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Bartolekk ma wtyki u moderacji
Silnik: SzybszyOdTwojego
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020

07 Mar 2020, 20:33

Marcel2727 napisał(a):O kurde, koleś który woli auto bez abs i esp (bo używany jest bee)

Jakiś dowód że coś takiego napisałem hmm?

Pokaż lepiej multitronic w Audi TT 8N przed którym tak straszyłeś bo już Mike pisał Ci że zaliczasz non-stop wtopy i wprowadzasz jawnie ludzi w błąd.
Bartolekk
Aktywny
 
Posty: 418
Prawo jazdy: 15 10 2000
Przebieg/rok: 24tys. km
Auto: Fiat Bravo sport
Silnik: Tjet 150
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

07 Mar 2020, 20:45

Tyle, że ja już dalej tego nie robię, a Ty cały czas. No patrz wcześniej nie było wiadomości bez warna, bo pisałem głupoty, a teraz skończy się na zwróceniu uwagi co najwyżej :ok:

Nie pamiętasz już swojej dyskusji na temat Hondy Jazz, gdzie ten abs jest taki drogi, a używanego przecież nie kupisz?

Nie będę już robił off-topic. Odpowiedzi na temat wahaczy, multitronica i pokazania sprawnej A6C6 dalej nie ma. W sumie wdałem się tylko w dyskusje, by autor zobaczył, że tak naprawdę nie wiesz o czym piszesz i zmieniasz temat kompletnie nieistotny dla meritum tematu - jak dla mnie wystarczy.
Marcel2727
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 435
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Bartolekk ma wtyki u moderacji
Silnik: SzybszyOdTwojego
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020