Czujnik ciśnienia zasysanego powietrza w polonezie atu plus

08 Mar 2009, 14:13

Cześć koledzy czy ktoś mógłby mi napisać gdzie jest w polonezie atu plus - na wtrysku i komp.bosch umieszczony czujnik ciśnienia zasysanego powietrza ? Z góry dzięki !!
witek089
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 31
Miejscowość: PODKARPACIE
  • 08 Mar 2009, 16:18

    Czujnik jest na urządzeniu wtryskowym.Trzeba zdjąć obudowę filtra powietrza.Poszukaj w tematach o Polonezie Plusie na forum - andrzej124 zamieścił tam układ wtryskowy Boscha wraz z opisem.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    08 Mar 2009, 18:24

    Jeżeli to jest monowtrysk Bosch to nie ma czujnika podciśnienia w kolektorze ssącym.Czujnik taki jest montowany do wtrysku wielopunktowego.
    andrzej_124
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1704

    09 Mar 2009, 12:36

    No właśnie niewiem . Bo ściągnąłem sobie książkę "Sam naprawiam polonez caro i atu plus " i tam piszą że ten czujnik był montowany , ale właśnie się z nim nie spotkałem . Jest ale czujnik temp. zasysanego powietrza .
    witek089
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 31
    Miejscowość: PODKARPACIE

    09 Mar 2009, 16:59

    andrzej_124 ma rację - ja nie doczytałem,że chodzi ci o czujnik ciśnienia - pisałem o czujniku temperatury powietrza.
    Czyli tak jak pisałe kolega,czunik ciśnienia zasysanego powietrza był montowany w Polonezach Plusach z wielopunktowym wtryskiem paliwa Multec XM.Był też oczywiście czujnik temperatury zasysanego powietrza.Natomiast w jednopunkcie Boscha,był montowany tylko czujnik temperatury zasysanego powietrza.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Hyundai i20 z instalacją LPG BRC Sequent 24.11
      Hyundai i20 z instalacją gazową utrzymuje 5-letnią potrójną gwarancję bez limitu kilometrów. Hyundai Motor Poland wprowadził do sprzedaży model i20 z instalacją LPG. Samochód z napędem na gaz dostępny ...