Assistance - brak aktualnego przeglądu i usterka samochodu

26 Sty 2022, 05:22

Witam
Mam pytanie czy w przypadku braku aktualnego przeglądu w przypadku usterki auta przysługuje mi możliwość skorzystania z lawety w ramach pakietu assistance ??? ( w pakiecie mam lawetę do 150km )
Predator123
Obserwowany
 
Posty: 1

26 Sty 2022, 11:31

Myślę że nie powinno to mieć znaczenia ponieważ tą usługą zazwyczaj wykupujesz jako dodatkową. Warto jednak sprawdzić w umowie czy są jakieś dodatkowe zapisy regulujące tą usługę.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 6497
Zdjęcia: 23

26 Sty 2022, 13:36

Rokiko napisał(a):Myślę że nie powinno to mieć znaczenia ponieważ tą usługą zazwyczaj wykupujesz jako dodatkową.

Nie koniecznie nie ma znaczenia. Assistance to nie ubezpieczenie dodatkowe ( wg ubezpieczycieli ) ale ubezpieczenie dobrowolne. A brak OBT przy ubezpieczeniach dobrowolnych, może spowodować wyłączenie z wypłaty odszkodowania. AC to również ubezpieczenie dobrowolne, a nie mając OBT, odszkodowania nie dostaniesz.
Najlepszą i najpewniejszą odpowiedź uzyskasz jak przeczytasz warunki świadczenia usługi assistance swojego ubezpieczyciela, w dziale wyłaczenie odpowiedzialności ubezpieczyciela.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 18580
Zdjęcia: 1203
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy mogę czasowo wycofać pojazd z ruchu? - tylko rozbite samochody
    Aktualnie można wycofać czasowo samochód osobowy z ruchu jednak nie w każdym przypadku bo są tu pewne ograniczenia. Od 31 stycznia 2022 roku został rozszerzony katalog pojazdów wycofanych z ruchu właśnie o kategorię ...
    Wodór - ekologiczne paliwo przyszłości
    W dobie zanieczyszczeń i coraz większych problemów ekologicznych naszej planety, podjęto decyzję o elektryfikacji pojazdów. Ten proces już się zaczął, ale ogromnych trudności przysparza konstruktorom znaczna ...

  •