Czy alternator działa z popsutym sprzęgiełkiem?

25 Lut 2021, 23:36

Witam mam pytanie czy jeżeli zepsuje się sprzęgło alternatora (ta rolka z rowkami na pasek ) to alternator nadal działa ? Tzn pasek jest założony i chce wiedzieć czy na zepsutym sprzęgiełku alternator odgrywa swoja rolę w tym momencie. Wyczytałem ze on powinien kręcić się w stronę w którą kreci się pasek a w drugą powinien się blokować a u mnie kreci się w obydwie pacjent bmw e60
sieluu
Obserwowany
 
Posty: 1

26 Lut 2021, 09:44

sieluu napisał(a):Wyczytałem ze on powinien kręcić się w stronę w którą kreci się pasek a w drugą powinien się blokować a u mnie kreci się w obydwie
Właśnie po to jest stosowane sprzęgiełko jednokierunkowe które pozwala obracać się w jednym kierunku a w drugim blokuje się. Jeżeli twoje sprzęgiełko obraca się w obie strony tak samo to jest popsute.

Czy słyszysz podczas pracy silnika z okolic alternatora jakieś dziwne niepokojące odgłosy?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Niebezpieczny wschód słońca
    Nisko położone słońce w okresie jesiennym może oślepiać kierowców i powodować niebezpieczne sytuacje na drodze. Szczególnie niebezpieczne jest pierwsze 15-45 minut po wschodzie słońca. Ryzyko oślepienia wzrasta ...
    Chevrolet Corvette C7 - 4 potężne końcówki wydechu
    Amerykanie słyną z zamiłowania do sportowych samochodów z potężnymi silnikami. Ale czasami ich mania wielkości dotyka również pozostałych części samochodu. Dowodem tego może być Chevrolet Corvette 7. generacji. ...