Czy muszę jechać autem do polski żeby je zarejestrować?

23 Lis 2008, 16:50

kupie niedlugo od znajomego auto w niemczech i nie chce jechac 800km samochodem do mojego miasta go przerejestrowywac.chce to zrobic bo jak wiadomo za auto zarejestrowanew polsce bede mniej placila .czy moge to zalatwic jakos nie jadac autem do polski?tzn zalatwic wszystkie formalnosci bez samochodu a przeglad zrobic gdzies przy granicy?
bronia77
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: berlin

24 Lis 2008, 13:31

pomocy plizzzzz, niech ktos cos napisze
bronia77
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: berlin

25 Lis 2008, 13:43

wydaje mi sie ze nie musisz, wystarczy skorzystac z directa, jak ubezpieczalem samochod dziadkowi w Link4 to dostalem wszystko na maila i listem....ale nie wiem czy z wyslaniem za granice nie bedzie problemu.
on_24
Początkujący
 
Posty: 81

25 Lis 2008, 15:57

Tak, możesz załatwić wszystkie formalności robiąc przegląd gdzieś w Polsce przy granicy.

Pamiętaj, że:
1. Masz 5 od daty wjechania pojazdu do Polski na zgłoszenie do Urzędu Celnego jego zakupu i opłacenie akcyzy.
2. Bez badania technicznego nie zarejestrujesz samochodu a niektóre urzędy skarbowe i celne też wymagają badania technicznego.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

26 Lis 2008, 11:09

a sory, zle na to spojrzalem, myslalem ze pytanie dotyczy ubezpieczenia....ale skoro przegladu to kolega wyzej faktycznie ma racje.
on_24
Początkujący
 
Posty: 81
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak wytatuować samochód? Nietypowy poradnik
    Kiedy przychodzi czas, by stworzyć pierwszy w historii wytatuowany samochód, nie ma czasu na kompromisy. Symetryczny wzór nad tylnym zderzakiem, niewielki symbol nad kołem czy napis widoczny tylko dla wybranych ...
    Nowa Mazda6, debiut kolejnej wersji tego modelu
    Podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Moskwie debiutuje kolejna wersja modelu Mazda6. To drugi przedstawiciel (po CX-5) nowej generacji samochodów Mazda, wykorzystujący pełen zakres TECHNOLOGII SKYACTIV oraz ...